Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok a kutyámnak...

Hogyan tudok a kutyámnak olyan kártyát szerezni, amivel "kísérhetne" akár boltba, stb, sok helyre?

Figyelt kérdés
Pánik beteg vagyok és a jelenléte segít és fontos lenne.
2018. febr. 14. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Segítő viszgát kell tennie. Ez egy komoly vizsga, az átlag nevelésű kutyák nem mennek át rajta. Ezt egyedül nem csinálhatod meg, csak egy szervezeten belül. Tehát legelőször is egy szervezethez csatlakozz.
2018. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta, de kicsit részletesebben:

27/2009 SZMM rendelet írja le részletesen a módját. A rendeletben meghatározott, kijelölt szervezet amelyik ezt most összefogja és vezeti a nyilvántartásokat a Matesze (www.matesze.hu). A honlapján rengeteg általános infó fent van. Illetve ott rá tudsz keresni azokra a szrvezetekre akik ténylegesen képeznek ilyen kutyát (neked a "személyi segítőkutya" kategória kell). Sok szervezet csak terápiás kutyával foglalkozik. Abból a néhányból amelyik tényleg képzett már személyi segítőkutyát válaszd ki amelyik szimpatikus (nézd meg a honlapjukat), melyik milyen messze van neked stb. és vedd fel velük a kapcsolatot. Jelenleg összesen 32. db személyi segítőkutya van Magyarországon, nem nehéz a listát átnézni. Legnagyobbak (igazán az egy jó mérőszám, hogy hány hasonló kutyájuk van) Kutyával az Emberérét (KEA) 7 db.; NEO Magyar Segítőkutya Egyesület 7. db.; Aura Segítőkutya Alapítvány 5 db.; Matemedik 97. Bt. 4 db. Közülük válassz bátrabban. A többiek is jók de nekik van a legtöbb már levizsgázott kutyájuk.

Fontos, hogy a jogszabály miatt csak akkor tudsz így levizsgázni ha van egy kiképző szervezet amelyik vállalja a dolgot.

2018. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Nem is minden kutya alkalmas rá, ezért nézik a temperamentumát is. Kiképző segítségével készülhet az fel, ha alkalmas a kutyás. Kiképzőket ezeknél a szervezeteknél, egyesületeknél találsz:

[link]

Itt a vizsgaszabályzat:


[link]

2018. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Huh, 3. vagyok, bocsánat az értelmetlen mondatokért... szóval, ha alkalmas a kutyád, kiképző segítségével lehet belőle segítőkutya.
2018. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kutyám lenne hozzá, meg nem olyan komolyabb dologra kell gondolni azzal, amire céloztam, hanem olyan ez, hogy egy csomó más állat is meg kapja, mert pl repülőre sok féle ilyen kísérő állatról láttam képet és még kacsa is volt,tehát nem olyan szigorú mint egy vakvezetői, ezért gondoltam rá, hátha sikerül nekünk is szerezni.
2018. febr. 14. 16:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez elég komoly dolog szerintem, egy segítőkutya nem úgy működik, hogy "hát hobbyból van egy ilyen kártyánk, meg úgy elvagyunk". Erről tegyél le, mert nem fog sikerülni, kifejezetten erre tenyésztik azokat a kutyákat és 1-másfél évesen eldől, hogy alkalmasak-e.
2018. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni szabályok szerencsére igen komolyak. De keress fel egy olyan szervezetet, amelyik kifejezetten foglalkozik ilyen típusú segítőkutyák képzésével, és majd ők adnak eligazítást, hogy milyen lehetőségeid vannak. Van erre nem egy példa, hogy saját kutya is alkalmas.
2018. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Amerikában egy nőnek PÁVÁJA van kísérő állatként, ilyen szintűre gondoltam, nem vakvezető meg ilyenekre.
2018. febr. 14. 20:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint már többen is írták, Magyarországon a segítőkutyák (bármilyen típusú) vizsgáztatása komoly. Komolyabb, mint Amerikában.
2018. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ezt nagyonnszigorúan szabályozzák. Több típusú segítő kutya is létezik pl. rohamjelző, vakvezető,személy segítő...stb. Minden esetben részt kell venni képzésen a kutyával, aztán vizsgát kell tenni vele. A sikeres vizsga esetén kap a kutya, olyan igazolást, amivel bárhova mehet a gazdival.

Én őket ismerem:

[link]

2018. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!