Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen át vette a...

A kutyám teljesen át vette a falkavezéri szerepet. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Sétálàs előtti készülődéskor,elkezd hisztizni.Ugrál,csipkod,ideges.Odáig már eljutottam,hogy csak akkor indulunk el ha lenyugszik.De,ez még nem teljes megnyugvás.A sétálás is megpecsételődik ezzel.
2018. febr. 14. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd gyakrabban sétálni, akkor nem lesz újdonság neki.
2018. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreérted a viselkedését, mert nem a falkavezér szerepét vette át, hanem szimplán nem tanítottad még meg sétálni. Számtalan módszer van rá, hogy mit csinálj, ha elkezd húzni séta során, hadd ne kelljen leírnom.
2018. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindennap megyünk sétálni,de hiába lenne 1 óràs a séta,ha annyira húz,hogy 30 perc alatt lezavarja.
2018. febr. 14. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból az 1 órából 55 percet kell azzal tölteni, hogy a nyitott ajtónál gyakorolj vele, fegyelmezd, ha ki akar menni, (nyilván olyan intenzitással, hogy komolyan is vegyen)

érd el, hogy úgy, hogy te előre mész póráz nélkül, akkor se menjen utánad, akkor 55 percet tölts ezzel és ha egy 20-szor kell megcsinálni, akkor 20-szor csináld meg.


Határozd el magadban, hogy a séta kizárólag a teljes megnyugvás (értsd: elalszik a küszöbön, nyitott ajtó mellett) jutalma lehet!

És ebből ne engedj.

2018. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A húzásról le lehet szoktatni. És alapvetően nem is egy komoly feladat, csak követlezetesség és a megfelelő technika kell.

Eddig mit próbáltál és az miért nem működött? Mennyit mozoghat szabadon sétán? Mennyire van lefárasztva? A pórázos séta ugyanis lényegében nulla fárasztás.

2018. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddig azt próbáltam,hogy ha húz megállok.

Le is ül,de induláskor újra húz.Làtom rajta hogy ideges,menne.Fojtó nyakörvet nem használok,sima nyakörv van rajta.

2 naponta visszük futkározni,játszani.Az olyan 1-1,5 óra.A többi napon séta,és otthon játszás,tanulás.

2018. febr. 14. 21:25
 7/8 A kérdező kommentje:
A sétás napon,csak séta van.Mert,néha csak 5 után tudunk menni.
2018. febr. 14. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Tudom nem biztos hogy szeretnem ilyet hasznalni de azert en leirom. Fojtonyakorv az nagyon jo lehet, nem az a lancos hegyes fojtonyakorv hanem van a K9 Juliusnak ilyen kikepzo poraza. Olyan hogy csak addig fojtja amig behuzod neki es csak egy darabig fojthatja, ezt te beallithatod es utanna megakad es az a max ero ami fontana. Nagon jo en regen ilyet hasznaltam amikor meg kisebb volt a kutyam, meg tud vele tanulni rendesen setalni nem fog huzni nem fog felugrani harapni. En sem vagyok a fojtonyakorveknek a hive, ha lehet elkerulom nagyivben de ez nagyon hasznos volt. Nem vagyok allatkinzo meg mielott valaki azt gondolna rolam csak nagyon huzott a kutyam volt hogy felugrott es konkretan elkezdte harapdalni teljes erobol a felkarom, alkarom es onnantol nem tudtam vele mit csinalni csak max megnyugtatni valamennyire ( ha sikerult)

Remelem segitettem

2018. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!