Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky kutyám sétáltatás...

A husky kutyám sétáltatás közben vonyít, ha a közelében lévő kutyák ugatnak. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Van egy 2 éves husky kan kutyusom. Kiskorában már kivittem többször pórázon sétálni az utcába, nem húzott, viszont ha kutyák közelébe értünk (akik el kezdtek ugatni), egyből kizökkent és elkezdett vonyítani, forgolódni, mintha hisztizne. Nem nagyon tudtam erről leszoktatni, valószínű nem jó módszerrel próbálkoztam. Már az is megfordult a fejemben, hogy szoros lenne a nyakörv, de egyáltalán nem az. Most elhatároztam, hogy újra nekivágok a tanítgatásnak, de nem tudom mi lenne a célravezető módszer. Esetleg volt hasonló tapasztalatotok husky-val vagy más fajta kutyával? Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

2018. febr. 15. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Két év alatt néhányszor voltatok sétálni? Szegény jószág...
2018. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha 2 évig nem sikerült erről leszoktatni, illetve nem is sétáltatok, csak kiskorában, akkor fordulj szocializációval is foglalkozó kutyaiskolához. Másképp nemigen fogsz boldogulni.
2018. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

És minket hurrogtok le amikor azt mondjuk hogy kezdő kutyásnak nem való a husky...ez a nem normális hogy kölyökként próbáltál vele sétálni aztán jöttek a megígért problémák és feladtad.

Vidd el kutyaiskolába.

2018. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Mennyire hallgat rád a kutyád? Ha elengeded mindig visszajön? Mennyire tudod felkérni és megtartani a figyelmét?
2018. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Az én kutyámmal ugyan ez a probléma (pedig ő rendszeresen le van mozgatva). Mindenféle neten felelhető módszert kipróbáltunk, de nem használt. A kutyasuli oldotta meg, mert nem volt egyszerű a probléma.
2018. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

[link]

Sajnos azt kell, hogy mondjam teljesen alkalmatlan vagy egy szánhúzó tartására. Már most érdemes lenne neki egy új gazdát keresni aki foglalkozik is vele.

Mondjuk nem is értem, hogy bírja a kert nálatok. Ha nálunk nincs meg a napi legalább 20km mozgás akkor már hisztiznek és ássák a kertet. De ezek szerint a tied még csak a kapun kívül sem jár..

2018. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!