Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bizonyítod, hogy a kutya...

Hogy bizonyítod, hogy a kutya a tiéd?

Figyelt kérdés

Ha valaki szaporítótól vesz kutyát, vagy a szomszéd felesleges szaporulatából kap egyet, akkor hogy bizoyítja, hogy a kutya tényleg az övé?

Tőlem az első állatorvosi látogatás alkalmával kérték a szerződést (ajándékozási/adásvételi)

Csak a szerződés bemutatása után írták at a chipet az én nevemre.

Nem akarok szaporítani, sem szaporítótól kutyát venni, csak kíváncsiságból kérdezem.



2018. febr. 15. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A fent megnevezett szerződéssel bizonyíthatod. Vagy még tk-el, ha fajtatiszta a kutya.
2018. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban 100%-osan csak szerződéssel bizonyíthatod. Azonban a magyarországi kutyák 80%-ának a tulajdonoshoz egyedül csak a chippel és az oltási könyvvel van köze. Egyébként szerintem ez egy nagy baj hogy a chip hivatalosan nem igazol tulajdon jogot, ugyanis nekem is van három kutyám akik még tizenévvel ezelőtt került hozzám szomszéd szaporulatból/utcáról/rokonoktól elhanyagolva. Gyerek voltam még és nem értettem hozzá, az emberek meg nem is foglalkoznak ilyennel (meg hogy írhatnának rám tulajdonjogot arról ami papíron szintén nem is az övék?), de most akkor ha ellopják a kis öregecske keverék kutyusomat, mert tegyük fel hogy megtörténhet, akkor én így jártam? Mert szerintem ez nagyon is igazságtalan. Nem tehetek róla hogy az ő származásukat nem tudom bizonyítani, hiába gondoskodok róluk több mint tíz éve és csak chippel és oltási könyvvel tudom ezt igazolni.
2018. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Ajándékba kaptam a kutyusomat és semmilyen papírt nem kértek tőlem, csak a kiskönyvét(oltásokkal együtt kaptam, csak chip hiányzott)

Keress másik orvost.

2018. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 3-as! ha már van chip a kutyában, akkor az valaki nevére van regisztrálva.

Amikor új tulaja lesz a kutyának, a chipet addig nem írják át, míg be nem bizonyosodik, hogyan került az új gazdához. Ennek bizonyítéka lehet egy sima papír, amiben leírják,kitől-kihez kerül a kutya.

2018. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utcáról fogadott kutyám is volt már (sajnos már nincs köztünk). Besétált egy nap, és úgy döntött, mától velem lakik. Sehogy se lehetett volna a nevemre íratni, mert mégis ki írta volna? Vagy vigyem be a menhelyre, tegyük karanténba, aztán fogadjam örökbe onnan, addig is foglalva más elől a helyet...? Vagy legyen addig az ideiglenes befogadója...?

Nem életszerű, ráadásul a menhely szerint vagy megfelelek gazdinak, vagy nem, ez menhelyenként eltér. Stb.

Nyilván egy tenyésztőtől vett kutyánál más az eset, ott ha nincs semmilyen szerződés, az azért minimum gyanús.

2018. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az örökbeadásit sem kérték az első kutyámnál .A másodiknál szint ugy nem kértek papirt mikor elmondtam mit szeretnék és odaadtam az oltási könyvet ( chip volt de egy oltása se volt meg az akkor 3 éves kutyának ) ..
2018. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ingyen elvihető hirdetésre jelentkeztem, egy idős néninek "sikerült be" egy keverék alom. Persze semmi papír nem volt, és már a néni elérhetősége sincs meg. De nem is kérte az állatorvos (mondjuk ismer, a macskáimmal is hozzá járok), csak elmondtam, hogy gazdit kerestek neki, elhoztam, kész.

Viszont azóta van chipje (nem vártam meg vele a veszettség elleni oltást, már az első oltáskor beadattam, arra az esetre, ha esetleg elveszne), oltási könyve, be van jelentve az önkormányzatnál az ebösszeírás keretében (nekik sem volt gond, hogy honnan került hozzám), van kutyasulis bérlete meg van egy csomó kép róla a számítógépemen. Hát, remélem, ennyi kb. elég lenne, még akkor is, ha nem "hivatalos":S (Egy keverék kutyának hogy lehetne bármilyen hivatalos papírja, hacsak nem menhelyről fogadják be?)

2018. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen papírnak kizárólag akkor van értelme, ha azonosítható a kutya, magyarul van benne chip. Ha nincs benne, akkor mit írnának a papírra? "Egy barna kiskutya"? Na, hát ennyit erről. Ha van benne chip, akkor kell, hogy legyen valami papírod arról, hogy hogy került hozzád a kutya. Ha normális az állatorvos. Ha nem normális, akkor simán átírja a tulajt minden nélkül, ezért is kell az adatbázisba bejegyeztetni, ha eltűnik a kutya, akkor azért nemigen írja át senki csak úgy bemondásra.


Azt, hogy a kutya a tied, egyrészt sehogy nem igazolhatod, mert közhiteles adatbázis nincs a kutyákról, másrészt meg bármivel igazolhatod, tanúkkal, fényképekkel, oltási könyvvel, a chip adatbázisban szereplő adatokkal, illetve ezzel minddel együtt. Az, hogy az adatbázis bejegyzései nem igazolnak tulajdonjogot, nem azt jelenti, hogy szart se számít, mi van ott, hanem azt, hogy nem közhiteles az adatbázis, mint az autóknál és az ingatlanoknál, ezeknél pedig az biztosítja a közhitelességet, hogy a tulajdonosváltásokat garantáltan bejegyzik, hivatalos személyek, akik az erre alapot adó mindenféle előírásnak megfelelő szerződéseket és a felek személyazonosságát ellenőrzik, a papírok eredetijét tárolják stb.

2018. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
81%
Nekünk random befogadott keverékünk van (8 éves). A doki tett bele chipet és regisztrálta, chip száma ment a kiskönyvbe és ennyi. Semmilyen papírt nem kért a chipnél, csak az oltási könyvet. Az első oltásoknál még nem volt kötelező a chip, egyszerűen beoltotta és adta a kiskönyvet.
2018. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mégis milyen papírt kért volna, amikor nem volt chip a kutyában, tehát nem is volt azonosítható?
2018. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!