Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mennyi idős korára...

Egy kutya mennyi idős korára tanul meg megfelelően sétálni? Heti hány alkalom szükséges kb hozzá?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a kor számít, hanem a gyakori séta és a következetes nevelés. Nyilván mindenki azt fogja neked mondani, hogy nem heti hanem napi hány alkalommal vidd. Ez attól is függ milyen idős, miyen fajta, hol laktok, panel e vagy kertes stb. De azert a legjobb persze az lenne egy kertesben is, ha naponta 1x elvinnéd.
2018. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyi idős korára, amikorra a gazdi megtanítja. Naponta kell sétáltatni a kutyát.
2018. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lakásban tartott kutyánál napi több séta szükséges.

Ha kertes házban laksz, akkor kevesebb is elég.

Az, hogy mennyi idős korára tanul meg sétálni, az nagyon sok dologtól függ.

A gazdi mennyire következetes, mennyire értik meg egymást a kutyával, a kutya mennyire makacs, mennyire domináns stb. Szerintem nem lehet pontosan megmondani.

Nekem két kutyám van, viszonylag kicsi a korkülönbség köztük, szinte együtt nőttek fel. Főleg kinti kutyákról van szó. Ahogy megkapták a megfelelő oltásokat, azonnal elkezdtük velük a sétákat. Az egyik húzott, a másik húzatta magát pórázon. Nagyon nehezen szoktak hozzá a sétához. Érdekes, hogy póráz nélkül szinte azonnal láb mellett sétáltak. De persze meg kell tanulni pórázon közlekedni.

Kicsi korukban napi 2x mentünk rövidebb sétára. Viszonylag hamar, fél éves korukra megszerették a sétákat és ügyesen jöttek mellettünk. Mi jártunk kutyaoviba és suliba is, ami nagyon jó volt, sokat tanultak (mi is)

Amióta felnőttek, napi egyszer sétálunk egy nagyobbat. Legalább egy órás tempós séta, vagy kocogás.

Azt tapasztaltam, hogy a naponta sétáltatott kutyák sokkal szebben jönnek a gazdi mellett, mint azok a kutyusok, akik hetente csak 1-2 alkalommal szabadulnak ki a kertből. Nekik felgyülemlik az energiájuk és vontatják maguk után a gazdit, hiszen végre mehetnek.

2018. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Várhegyibence ***** válasza:
attól függ, én hetente egyszer viszem ki a kutyámat, fél éves korában kezdtem, és két éves korára betanulta
2018. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!