Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit tegyek kutya...

S. O. S. Mit tegyek kutya félelem ellen?

Figyelt kérdés
10 éves kislányról van szó. Annyira retteg a kutyáktól, hogy el sem tudom mondani mennyire. Én embert még nem láttam aki ennyire fél egy kutyától. Főleg nem gyereket. Lehet az pici, nagy, ijesztő, barátságos, ugatós, nem ugatós. Fél mindegyiktől. Nem tudok vele mit kezdeni ez így van már 6 éve. Szerintetek mit csináljak vele tehetetlen vagyok most nagyon!!!! Segítsetek!!!!

2018. febr. 16. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el pszichológushoz, mert ilyen esetben szakértő segítségére van szükség ha ilyen régóta ennyire nem bírsz úrrá lenni ezen. Ő majd segít és biztos terápiát is ajánl.
2018. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekpszichiáter segít.
2018. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az én testvérem is nagyon félt 8 éves koráig. Mikor én mentem lovardába és volt egy barátságos komondor ott. Mikor jöttek értem a tesómnak muszáj volt a kutya közelében lenni és volt ott egy kedves ember aki mutatta, hogy simogassa meg. Mikor már leszálltam a lóról már egy cseppet sem félt a kutyáktól. Szerintem ismertesd össze a kislányt egy barátságos kutyussal.
2018. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez velem is így volt nagyon sokáig. 2 éves koromban nekemugrott egy vizsla és felboritott erre én nem is emlekszem, a szüleim mesélték, de tudat alatt valami megmaradhatott belőle, mert én is rettegtem minden kutyatol, akkor is ha ismerős kutya volt. Aztán idővel valahogy kinőttem. De annyira, hogy most, 20 évesen, már kutyákkal foglalkozom.
2018. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

En a parommal szinten rettegtem a kutyaktol, de olyan szinten, hogy kepesek voltunk atmenni az ut masik oldalara csak ne kelljen "talakoznunk". Aztan pusztan szorakozasbol elkezdtunk nezni C. Millan sorozatat, ami tulajdonkeppen erdeklodest valtott ki belolunk a kutyak irant es ugy dontottuink terapias cellal veszunk (orokbefogadashoz mi akkor meg "kevesek" voltunk, azota van mar orokbefogadott is) egy kutyat. Elotte sokat olvastunk erdeklodtunk, majd mikor megerkezett a mi is hercegnonk elesben megtobbet tanultunk. Szep lassan a kutyakrol valo tudasunk magabiztos hatteret adott veluk szemben es nagyon sok alaptalan felelemtol szabadultunk meg. A tudas felszabaditott.


Nem mondom, hogy ebben az esetben is errol van szo (ezt valoban egy szakember tudna megmondani), de neha eleg annyi is felelem eloszlatasahoz, hogy "kepbe" kerulsz. Mint mikor felsz az agy alatto szornytol, aztan megmutatjak, hogy nincs is ott senki es elmulik a felelmed, mert tudod nincs ott senki, nincs mitol felni.

2018. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Volt valami kutyákkal kapcsolatos rossz élménye?

Az jutott eszembe, hogy talán érdemes volna akár egy kutyakiképzőt keresni, akinek barátságos saját kutyája van, vagy pedig egy terápiás kutyával megismertetni a kislányt.

Azért nem javasolnám, hogy egy ismerős kutyával kezdjétek az ismerkedést, akinek laikus a gazdija, mert egy kifejezetten nyugodt, nagyon fegyelmezett kutyus kellene nektek első nekifutásra.

Ha így nem boldogultok, akkor viszont szakember segítségét kellene kérni, mert így nagyon nehéz lehet élni. És gondolom, felnőtt korára ez csak rosszabb lesz.

2018. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekpszichológus, ő át tudja segíteni a kicsit a félelmén.


Esetleg szerezhettek neki plüsskutyát, és megnézhettek pár gyerekeknek való filmet/rajzfilmet, ami kutyáról szól, hátha úgy javul valamennyire a helyzet.

(persze ha nem akarja akkor ne, úgy visszájára sülhet az egész)

2018. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget fogok velük élni
2018. febr. 16. 20:52
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Középkorú nő vagyok, eléggé félek a kutyáktól (régebben rettegtem), úgy, hogy semmi rossz tapasztalatom nem volt kutyákkal kapcsolatban azon kívül, hogy néha a kerítés túl oldaláról megugattak, sőt, gyerekkoromban a nagyszüleimnél két saját kutyám volt udvaron (azoktól nem féltem, de az összes többi kutyától előtte is és után is igen.) Régebben attól, hogy megharap, manapság attól, hogy hozzám ér és elkapok valamilyen férget vagy bacilust. Amúgy muszáj erőltetni, hogy elfogadja a kutyákat? Van a környezetében? Mert ha nagyobb lesz, esetleg képes lesz tudatosabban viszonyulni a kutyákhoz, pl. barátságos, pici = nem félek, nagy, ugatós, harci = tartom a távolságot? Megsimizem, kezet mosok = nem lesz bajom.) Addig érdemes esetleg beszélgetni vele. Győzködni, nagyon erőltetni nem kell, mert a félelem nem racionális. Az észérvek nem fognak rá hatni. Inkább érdemes megismerni, hogy mi váltja ki a félelmét: az,hogy esetleg megharaphatja, ráugrik, vagy betegségeket terjeszt? Ami talán segíthet, ha sikerülne összehozni a kislányt egy terápiás kutyával. (Kellő felkészítés után, ha ő is hajlandó.)
2018. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Pszichológus tud segíteni, leküzdeni ezt a fóbiát.


#9 " Mert ha nagyobb lesz, esetleg képes lesz tudatosabban viszonyulni a kutyákhoz, pl. barátságos, pici = nem félek, nagy, ugatós, harci = tartom a távolságot? Megsimizem, kezet mosok = nem lesz bajom.)


Sok kistestű ugatósabb, harciasabb mint egy nagytestű kutya. Igenis létezik vérmes, harapós kistestű, és nyugodt, barátságos nagytestű. Már itt megdőlt a "gyógyító" elméleted. Amúgy még ha kezet is mosol alaposan, akkor is elkaphatsz bármit, embertől/állatól. Használj kézfertőtlenítőt, megnyugtatja a parás idegeket :)

2018. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!