Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának főzni? Pro és kontra...

Kutyának főzni? Pro és kontra érvekre vagyok kíváncsi. Illetve mit érdemes, mit nem.

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van időd főzni? A kutyd hasa nem fog menni a sok főtt, nedves kajától? Ha van allergiája, akkor az étrendjének megfelelő alapanyagokból tudsz főzni, ami valószínűleg jobban megéri, mint megvenni a 2-3-4000ft/kg-s speckó kutyakajákat.
2018. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
A BARF-nak sok előnye van, de bele kell szokni + kell tárolókapacitás a fagyasztóban. Szerintem időigényes, de aki beleszokott, annak nem nagy szám. Hús + zöldségek.
2018. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es

A barf NYERS etetést jelent. A kérdező a főtt ételekről kérdezett. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Én a főzést nem javaslom, mivel sokntápanyag, vitamin érzékeny a hőre és ezeket aztán pluszban pótolni kell. A kutyatápokban is pótolják, hiszen ott is főzik az alapanyagokat. Szerintem azonban házilag nehéz belőni miből mennyi kell.

Ha egészségesebben akarod etetni, olvass utána a barfnak.

2018. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló kérdést tettem fel tegnap, de sok válasz nem jött. Szerintem az embereknek itt nem nagyon van tapasztalata ilyesmivel, mindenki vagy tápozik vagy barfozik, esetleg táp mellé néha főz a kutyának. De csak főzőssel még nem találkoztam itt, pedig jó lenne a tapasztalatokat meghallgatni. :(
2018. febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Volt egy hasonló kérdés, ez volt a válaszom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9146727-fozn..

A #2 vagyok, a hosszú...


Annyit tudok még ezzel kapcsolatosan mondani, hogy a száraztápok előtt, (ha nem csak a maradékokon élt) rendszerint főztek a kutyának is. Láttam videókat, ahol a díjnyertes kutyák gazdája, mutatta, hogy ő nem táppal etet, hanem 2-3 naponta főz egy maga által összeállított, gyakorlatilag zöldséges rizses húst, só, bors nélkül a kutyáknak. Azt hiszem tett bele olyan fűszernövényeket, amit ehetnek és jót tesz nekik.


Sajnálom, nincs kedvem a pontos arányokat kikeresni, de ha érdekel, lehet találni leírásokat a neten, hogy milyen arányban kell lennie a hús és egyéb zöldségeknek, de ez a kutya korától is függ.

Amúgy, ha jól tudom a Barfosok is adnak zöldségeket, gyümölcsöt, csak ők nyersen...a Prey etetési módszer az ami csak húst ad. De a farkas vagy utóda a kutya, nem kizárólag hús evő, szóval növényi eredetű tápanyag is kell neki.

A zöldségekkel, gyümölcsökkel kapcsolatosan, annyit tudok mondani, hogy nem mindegyik jó a kutyának, van amelyik kifejezetten mérgező. Szóval utána kell ennek is olvasni.

2018. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
a kutya a farkas szelídített leszármazottja étrendje a farkasé azaz döghús belsőség plusz némi zöld növény és nem főtt emberi fűszeres koszt!
2018. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés arra vonatkozott, hogy KUTYÁNAK FŐZNI, nem értem, hogy jön ide az "emberi fűszeres koszt", kedves utolsó!
2018. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 brixbrax válasza:
Mi minden reggel adunk a kutyának egy főtt csirkefarhátat, egyébként pedig csak szárazeledelt kap. Ez már kb. 10 éve így van, és semmi baja tőle.
2018. febr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
13 éves németjuhászunkat főtt kaján tartjuk a kezdetek óta. Mi 3 hetente veszünk 5 csomag fagyasztott csirkefejet (ez kb 1700,- Ft) azt fél napig hagyjuk kiolvadni, majd egy nagy lábasban kisebb adagokban, de egyszerre megfőzzük, de csak úgy, hogy éppen csak, hogy pár percig fözzük vegetás vizben, az egész fél óra alatt megvan. Kihülés után 9 darabonként bezacskózzuk, és megy a mélyhűtöbe. A megfőzött mélyhütött csirkefejeket mindig egy nappal korábban leteszem a normál hütöbe, igy maguktól olvadnak ki. Etetéskor a csirkefejeket beleteszem vizbe, vagy leves maradékba, melegíteni, szoktam hozzá tenni neki rizst, néha tésztát, a napi maradékot, fött zöldséget (fehérrépát, sárgarépát, karalábét, zellert) és ezt eszi kölyök kora óta. Ha nyaralni megyünk, és nincs aki főzzön neki, csak akkor szokott konzervet kapni, de a csirkefejet imádja nagyon. És ezzel etettük az előző kutyáinkat is, akik 16 és 17 évig éltek.Ebből az egyik spániel volt, tehát nem nagytestű. Anyagilag is sokkal jobban jövünk ki, de a kutyának is egészségesebb ez, mint a táp, konzerv. A nyers etetés is nagyon jó, aki azt megtudja oldani.
2018. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tenyesztö tanacsara etetem igy a kutyat ahol vettem...es igen, sokkal jobb es egeszsegesebb mint a boltban vasarolt konzervek ami csak allati mellektermekek,esetleges adalekok es hamu...

Akutyam egy jack russel terrier,3-4napra elöre fözök neki, de egy heten kap 1* 2* nyershust is..a mi etlapunk a következö:

-pulyka,szarvas,birka,marha,csirke,hal,diszno(ritkan),nyul,borju,kacsa(libat, meg nem probaltuk)..

-repa,zeller,petrezselyem gyöker,edesburgonya,,cukkini,tök,alma,körte,dinnye,kivi,banan..

-köles,bulgur,kuszkusz,zab neha rizs

80% hus 20%zöldsegfele es 1-2evökanal szenhidrat amit hozzaadok.(pl 1-2kg hushoz)

Heti 2 alkalommal fürjtojas egeszben nyersen...heti 1x fött tojas es turo..heti 1x 1teaskanal mez...

Kutyatapot csak akkor kap ha nyaralunk es nincs lehetösegem fözni es tarolni neki az etelt...a Real Nature-t kapja altalaban...

2018. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!