Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti megfogjátok a...

Kutyások! Ti megfogjátok a kutyátokat ha valaki rátok szól?

Figyelt kérdés
Sokszor megesik, hogy - többnyire - futók, kisgyerekes anyukák megkérnek, jobban mondva 15-20 méterről üvöltenek nekem, hogy fogjam meg a kutyát, holott póráz nélkül is gyönyörűen láb mellett sétál, nem megy oda senkihez (és természetesen soha nem bántana senkit, kinézetre sem egy fenevad). Mellesleg ezek leginkább erdőben, parkban történnek, ahol sokszor tábla is jelzi, hogy el lehet engedni a kutyákat. És ugyebár a fent említett stílus, amikor ahelyett, hogy normálisan megkérnének, sokszor egyből kiosztanak. Eddig még mindig “szót fogadtam” és nem is álltam le veszekedni senkivel, de egyre igazságtalanabbnak érzem a helyzetet.
2018. febr. 17. 16:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A téma nagyon elcsúszott, bocsi. :D
2018. febr. 17. 17:01
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
szogezzuk le az elejen: imadom a kutyakat, nekem is van, es csaladtagnak tekintjuk. de: az idegen emberek megis honnan tudhatnak szerinted, hogy a TE kutyat szepen setal poraz nelkul melletted, illetve hogy nem fog rajuk felugralni , stb? ok, lehet h nem is a harapastol tartanak, hanem attol, hogy osszekeni oket , mikozben rajuk ugral. ezt miert nem birod elfogadni? en csak es kizarolag az erdoben engedem szabadon a kutyat, ahol nagyon vszinu, hogy senkivel nem talalkozunk, mert pl en sem orulnek neki, hogy setalok valahol a csaladdal, es jon az okos gazdi " szepen, lab mellett setalo" kutyaja, aztan feldonti a gyereket.
2018. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Pár hónapja a lakótelepi kutyás hölgyek póráz nélkül sétáltatták az ebjeiket (ahogy szokták), volt ott szép nagy labrador meg vizsla is, szóval nem zsebkutyák kistáskában.

A telepen lévő hatalmas kutyafuttató terület túlsó végéről kiszúrta a 3 eb, hogy épp egy kóbor macskát etetek és ezerrel elkezdtek rohanni felém.

Nincs bajom a kutyákkal de ott azért megállt bennem az ütő. A hölgyek meg jó messziről nézték az eseményeket egy kupacban.

Az lehet, hogy ők tudták, hogy nem bántanak a kutyák, de azért én kicsit berosáltam ott azzal a gebe kismacskával, hogy most mi lesz.

Nyilván egy tacsi méretű kutyától nem ijed meg senki, de azért egy nagy testű kutyára illene pórázt tenni ha nem egy kihalt területen sétáltatod hanem emberek között.

2018. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Szó nélkül megfogom ha valaki közelít felénk - gyerekek pláne, kismamák, sétáló kirándulók - nem várom meg, hogy rám szóljanak. Nagytestűm van, sokan már a látványától félnek, pedig ő is jól nevelted. Joguk van hozzá, ez van. Ott engedem el, ahol nem zavar senkit, vagy zárt futtatóban.
2018. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#2: onnan tudják, hogy van szemük, és látják hogy a lábam mellett sétál fegyelmezetten, rájuk sem néz, így nem valószínű, hogy odamegy és rájuk ugrál, legalábbis nekem így logikus. Nem gondolom sosem más póráz nélkül elengedett kutyájáról, hogy összeugrálna. És el tudom fogadni, mint írtam, eddig is mindig megfogtam a kutyát és nem problémáztam. Azt megértem ha valaki fél az állatoktól vagy nem szereti őket, nekem azzal a stílussal van bajom, amit egyesek megengednek maguknak.
2018. febr. 17. 17:46
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A kutyafuttatóban, és ahol tábla jelzi hogy kutyát lehet futtatni szabadon ott elengedheted, egyébként meg akármennyire engedelmes és "mindig láb mellett megy, nem harap" kutyád van, köteles vagy pórázt tenni rá. Az már kérdés hogy az emberek parasztok és egyik fél se képes normálisan viselkedni gyakran a másikkal, de ha mindenki tartaná magát ahhoz, ami elő van írva és amit az illem diktál nem lenne ilyen.
2018. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A park az egyetlen hely, ahol viszonylag több ember van és elengedem, de ott tábla jelzi, hogy szabad. Ahol nem szabad, ott természetesen én is egyből megfogom (kérés nélkül), csak akkor engedem el ott, ha tényleg nincs senki rajtunk kívül.

2018. febr. 17. 17:50
 8/22 A kérdező kommentje:
És lehet nem voltam egyértelmű, de pont az ilyen helyekre irányult a kérdésem, ahol el lehet engedni a kutyákat. Aki normálisan meg tud kérni, annak megfogom ott is, de aki bunkó parasztkodik, annak miért pont én engedjek? :)
2018. febr. 17. 17:52
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

" miért pont én engedjek? :)"

Olyan nagy dolog arra a pár percre megfogni a kutyádat amíg elhaladnak?

Akkor a bunkón beszóló is lehet, legközelebb már kevésbé lesz bunkó, mert látja, figyelembe veszed az ő tartózkodását a kutyától.

Miért lenne jobb egy ilyen szituban nem megfogni a kutyát, és utána nekiállni vitatkozni, anyázni ?

2018. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Én megértelek. Egy időben én is a városban sétáltattam, gáton van olyan kisebb szakasz, ami kijelölt kutyafuttató, és a gát további területe nem az. Persze a futattós területen járt rengeteg kocogós, kisgyerekes. Én is azon vagyok, hogyha egy futattóba bejönnek, akkor fogadják el, hogy a kutyák szabadon vannak. Ha pedig ez kellemetlen, nekik van ezer másik választásuk sétálni. Nekem kutyával csak ez az egy helyem van.
2018. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!