Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz amit a francia bulldogokr...

Feketeistvan kérdése:

Igaz amit a francia bulldogokról írnak?

Figyelt kérdés
Nyáron venni szeretnék egy francia bulldog kis kutyát természetesen tenyésztőtől. De azokat hallottam erről a fajtáról hogy nem nagyon bírja a nagyobb (1-2) km-es sétákat főleg nyáron. Illetve a nyarat meg a telet se tűri nálam nyáron kint lenne az udvarban elengedve és nagyon ritkán ha elmennénk itthonról 2-3 órára akkor be lenne csukva egy nagyobb méretű kennelbe (anno roti lakott benne ahhoz van méretezve) télen pedig a kennelbe lenne szigetelt kutya házban kutya ruhában és még sok rongyot rakok alá illetve szabadon is lenne. vagy nagy mínuszok esetén kazán házba. szerintetek így jó lenne tartani ilyen kutyát?? vagy inkább ne erőltessem ezt a fajtát? sok szabadidőm lenne foglalkozni vele. Szerintetek megfelelő lenne nekem ez a fajta ? vagy inkább ne erőltessem ezt a fajtát ? természetesen ha azt írjátok hogy ne akkor nem is veszek ilyen fajta kutyát hiába tetszik annyira ha szenvedés lenne neki az ittléte akkor nem is veszek. Tenyésztők vagy a fajtához hozzá értők válaszát várom !! ne olyanok írjanak ide akik szaporítják ezt a fajtát vagy akik még nem, is láttak ilyen kutyát !!!!

2018. febr. 18. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ők benti kutyusok nyáron nagyon meleg van nekik kint télen meg nagyon hideg hiába van neki fűtött háza nem lehet egésznap abban. A hosszú túrákat nemhiszem hogy bírja mert viszonylag nyomott orra van.

De lehet jobban jársz ha egy tenyésztőnél érdeklődsz mi a megfelelő ennek a fajtának.

2018. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem kicsit túlgondolod a témát. A "nem tűri a telet" az nem azt jelenti hogy -5 fokban meghal, hanem azt, hogy csak szimplán nem szereti. Ahogy írtad úgy nagyon szépen eléldegél. Ha volt rotid, akkor gondolom elég nagy kertes házban laksz, bőven lesz mozgástere is. A nagyobb sétákat tényleg nem szereti, főleg betonon,

De nem is igényli a sétáltatást, bőven eleget mozog az udvaron.

2018. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A francia bulldog benti kutya. Eleve egy ilyen kutya 300+ ezer forintba kerül, ha tényleg tenyésztőtől veszed, nem gondolnám, hogy meg kéne kockáztatni, hogy ellopják (simán kilopják a kertből, még egy amstaffot itt, pláne egy francia bulldogot, aminek most dübörög a szaporítása...). Nem bírja sem a nagyon meleget, sem a hideget. Okoska GiantFlyingSpagetti-nek is mondom, hogy nem azért mert nem szereti (mondjuk te szeretnél télen kint élni?), hanem mert a hideg tönkreteszi az ízületeit, az állandóan megfázásról, tüdőgyulladásról nem is beszélve, nyáron meg a hőguta miatt...
2018. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3-al teljesen egyetértek. Nagyon érzékenyek olvass utána. Nem kintre való se nyáron se télen és lusta nagyon ne akarj vele túrázni. Roti után elég drasztikus váltás lenne.
2018. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Igaz, hogy nagyon kényes.

Azon kívül igazi szobakutya, TILOS kinn tartani! A kutyaruha különben sem arra való, hogy egész nap rajta legyen, hanem arra, hogy ha kiviszed sétálni, akkor arra az 1-1,5 órára ráadd! Ha átnedvesedik, kész a tüdőgyulladás!

Nem való neked ez a fajta!

Inkább egy olyan kutyát keress, amelyik "télálló", min. közepes termet nagy bundával:) - nekem is ilyen van, pedig sokat van benn is.

2018. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldogot NEM csapunk ki a kertbe. Eleve társasági kutyák (nem kangal vagy komondor, hogy egyedül dolgozzon a szabadban, ember nélkül), szükségük van a gazda közelségére. A méretéből adódóan pikk-pakk kilopják a kerítésen, hiszen dübörög a fajta agy nélküli szaporítása, nézz csak körül a szutyok apróhirdetési oldalakon...

Házat őrizni nem fog.

Rengeteg egészségügyi probléma merülhet fel, ha kint tartod. Mivel szőrük nagyjából nincs, közel vannak a földhöz, rucikában pedig nem flangálhat egész télen, így sikerült kiválasztanod egy abszolút lakásba való fajtát, ami mindenhová való, csak kertbe nem.

Válassz más fajtát.

2018. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve, ha ezt a tervedet, ahogy tartani akarod, elmondod a tenyésztőnek, akkor egyetlen normális tenyésztő sem fog neked kiskutyát eladni... Tehát marad a szaporító, akit nem érdekel, hogy a kutyája hova kerül.
2018. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha főleg kinti tartásra keresel kutyát, akkor olyat válassz, ami tartható kint.

Egy francia bulldog kölyök ára kb. 300e Ft, ezért sem érdemes kint hagyni, mert ellophatják.

Ráadásul érzékeny fajta, könnyen megfázhat. Egész napra nem lehet rajta kutyaruha, mert átnedvesedhet és az ugye nem célszerű.

Tenyésztő csak benti tartásra ad el ilyen kiskutyát.

Szóval ha ragaszkodsz a fajtához, tartsd bent.

Vagy keress más fajtát. Semmiképpen ne rövid szőrűt és kistestűt.

2018. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ideiglenesen kb egy évig francia bucim - nem az enyém volt, de sokat foglalkoztam vele. Bír sétálni, és nagyon szeret is, de folyamtosan figyelni kell, hogy ne terhelje túl magát. Nyaranta kb. 15 percenként abba kellett hagyni a labdázást (labdaőrült volt), mert már az asztaltot verdeste a nyelve... A francia bucit CSAK lakásban lehet tartani, teljesen mindegy hogy bugyolálod be, fázni fog kint, ő nem kintre való. Télen 20 perc után már vacogott a kutya, pedig volt neki kabátkája, meg minden lópikula, de hiába. Ami a másik amit írnak: ezt simán kilopják a kertből. A francia buci nagyon népszerű fajta, és sok gonosz ember a pénzt látja benne. Nézd meg kutyakeresős posztokat mennyi yorki van pl akik sose kerültek haza... Nem véletlenül.


Viszont ha megoldható, hogy lakásban legyen tartva, akkor tök jó, és bevállalhatod. Viszont azért azt hozzátenném, hogy február van, te mondjuk júliúsban akarsz kutyát venni. Hát nem tudom, lehet csak én vagyok így, de nekem a leghamarabbi kutyavételem is egy év volt - kerestem jó kennelt(ez tartott a legtovább), felvettem a kapcsolatot, és aztán bekerültem a várólistába, mert nyilván nem kapok egyből kutyát egy jó tenyésztőtől. :) Inkább gondold meg kétszer, aztán még azt ötször, és úgy válasz kennelt. Baromi sok kennel van, úgyhogy okosan kell választani.

2018. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Tulajdonképpen mi az oka, hogy nem akarod beengedni a házba?

Nem való az udvarra, válassz olyan fajtát aminek ez a tartási forma jó. Bernáthegyi, leonbergi, stb.

2018. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!