Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szekleteben alvadt vér?

Kutya szekleteben alvadt vér?

Figyelt kérdés
A kutyámnak 2 hónapja volt egy műtéte, amióta nehezen tud kakilni és mivel nem is mozoghat sokat ( bár már többet mint eddig) szekrekedes/kemény széklet is előfordul. Egyik nagyon megijedtem mert gyakotlatilag folyt a vér a vegbelebol. Hívtam is az állatorvost aki azt mondta,hogy nyugodjak meg ha eláll akkor nincs semmi gond. Mivel a belrendszer erhalozattal bőven atszott így bármilyen apró serulesre verezhet, ami az ő allapotaban elofordulhat. Ha nem mindennapos és nem nagy mennyisegben vérzik akkor nem kell aggodni. Azóta kb. 1-2 hetente egyszer szokott neki verezni, általában osszekotheto a szekrekedessel, de egyszer elofordult akkor is amikor normális volt a széklete. A vérzés azt jelenti, hogy 1-2 csepp és ennyi. Viszont mintha néha alvadt vér is lenne benne. Eddig kapott egy gyógyszert aminek elenkpiros a bevonatja és azt hittük attol van benne olyan sötét szín mert sokszor a kezemet is osszefogta, de már pár napja nem szedi és ma megint. Reggel volt egy helyen egy picike csepp vér (viszont most kivul is van egy pici serules a vegbelenel szerintem az lehetett ) es amikor kakilt reggel nagyon sotet volt a kaki "vege" szóval mindig csak az a resze ilyen ami "először" jön ki a többi nem. Arra gondoltam, hogy sokszor van olyan, hogy előre jön neki a kaki de nem tudja kinyomni és visszacsuszik. Hogy nem-e lehet, hogy olyankor osszeverezi és ahogy visszacsuszik ott alvad meg? A dokihoz el is mentünk utána és vizsgálat után is azt mondta amit fent leírtam. Persze ezzel az alvadt véres dologgal Holnap felhivom, de addig hátha kapok itt is valami választ mert most nagyon aggódok, és tényleg minden aprosaggal riasztom a dokit
2018. febr. 18. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha keményebb a széklete akkor adj neki kicsit rostosabbat - alma, répa, főtt édesburgonya, stb. Olyanokat amiket ehetnek természetesen. :) Nekünk a kemény széklettől volt véres a széklete, a rostosabb étrend megoldotta. De mindenképp vidd el a dokihoz, mert ez komoly probléma is lehet!!!
2018. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!