Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam kennelbe a...

Hogy szoktassam kennelbe a kutyámat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy bámennyit foglalkozok vele, bármennyire lefarasztom még egy egész napos kirándulás után is szökik. Már kutyasuliban is voltunk,és már ott is azt mondták, hogy ez a vérében van. Így epitettunk neki egy kennelt, egy nagy kertresz. De folyamatosan ugat és vonyit a bezartsag miatt, mindig a bejárati ajtóban aludt ( ha épp nem elszokott) és ugye most oda se tud jönni,ez zavarja. Van neki bent rágcsa, fokozatosan próbáltam hozzaszoktatni, hogy először csak 10 percre zártam be mikor reggelizett aztán egyre többre, bemenetem vele, jatszottunk, hogy kellemes elmenyek fűzzék hozzá, de egyszerűen megbolondul bent. Már nagyon elvagyok keveredve , féltem a szomszedoktol is mert már ők sem bbqírják elviselni azt amilyen hisztit vág hosszú órákon keresztül. Mit lehetne tenni? Van valakinek valami ötlete? Naponta 4x ki van engedve 1-2 órára, ebből egyszer sétálni is kimegyunk ahol szabadon rohangál, játszunk, szellemileg is igyekszem fárasztani de hiába. Semmi gond nincs vele azon kívül, hogy senki ne mondja meg neki, hogy hova mehet...egyszerűen azt nemelte tűri el ha nem ott lehet ahol ő akar. Ugye van erre valami megoldás? Azt se tudom mi a jobb. Hiába hagyom figyelmen kívül orakig csinálja, ha leszidom kicsit befejezi aztán folytatja. De tudom, hogy figyelmen kívül kéne hagyni és csak akkor foglalkozni vele amikor befejezi a hisztit de azt nem lehet kivarni.
2018. febr. 19. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig ha akkor engeded ki, amikor hisztizik, csak ráerősitesz a viselkedésére.

Valószinűleg az egy óra seta kevés neki. Az én kutyáimat sem lehet egy óra sétával lefárasztani, de egy fél napossal sem igazán.

Labdázással viszont 20 perc alatt úgy elfáradnak, hogy azt sem tuják, hogy melyik oldalukon fekve lihegjenek. :)

Persze nem csak monoton dobálom a labdát, hanem mindig meg kell h kerüljenek engem akár többször is mire eldobom a labdát. Ekkor egy 5-10 m sugarú körben rohannak körülöttem folyamatosan, viszont hogy agyilag is lefáradjanak fákat is kerültetek velük különböző kombinációkban, különböző irányokból vagy trükköket kérek tőlük.

Ezt te is kipróbálhatnád és emellett nagyobb hangsúlyt fektethetnétek az engedelmességre is.

Egy utolsó lehetőségként pedig kipróbálhatnátok az ugatásgátló nyakörvet.

2018. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyobb, fárasztóbb sétákat javasolnék napi szinten. Agyilag is le kellene fárasztani, mert a séta önmagában nem elég fárasztó.

Ha tele vagyok energiával és bezárnának egy kennelbe, én is nagyon mérges lennek. Üvöltenék is :)

Először úgy le kellene fárasztani, hogy lógjon a nyelve (és nem csak fizikailag!) utána lehetne olyan dolgokkal próbálkozni, amit leírtál, hogy pozitív élmény érje a kennelben.

Ivartalanított?

Ha nem, akkor még azt hozzátenném, hogy ivartalaníttasd.

2018. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ő egy egész napos túra után is ezt csinálja. Az, hogy kint az utcán naponta csak 1-2 órát vagyunk az nem azt jelenti, hogy csak annyit mozog a kutya mert az udvaron is játszunk. Szoktunk labdázni és tényleg úgy rohan utána mint akit kilőttek. Szellemileg is farasztom. Tanulunk trükkökket, már egy csomó fölösleges dolgot is tud pont emiatt. És ivartalanitva is van
2018. febr. 19. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

akkor tök jó, hogy foglalkozol vele, meg minden, de el kéne kezdeni felállitani a szabályokat is, úgymond megnevelni a kutyát.

de irtam az ugatásgátló nyakörvet is, mint utolsó opció.

2018. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!