Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának ragcsat adhatok...

Kutyának ragcsat adhatok felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
Vettem neki ilyen marhaborbol készült csontot, hogy azzal letudja kötni magát amikor egyedül van. De olvastam, hogy jó figyelni rá mikor nála van. Elég nagy a szajahoz képest, de esetleg megfulladhat benne? Veszélyes?
2018. febr. 19. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mindig hagyok az enyémeknek préselt bőrcsontot, ha sokáig vannak egyedül.

Persze volt már olyan, hogy mohó volt és a letépett nagyobb darabot egyben akarta lenyelni. Visszaöklendezte. Nem fulladt meg.

Talán egy kölyöknél érdemes odafigyelni, de egy felnőtt kutya nehogy már megfulladjon a kutyarágcsától.

2018. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Márpedig sajnos megfulladhat, vagy más baj is történhet. Szerintem veszélyes. Főleg, ha mohó a kutya. Én csak felügyelet mellett adok az enyémnek ilyesmit.


Van már rossz tapasztalatom ilyen téren. Még anno a nagyszülők kutyájának adtam egy fogtisztító rudat. Ott voltam mellette végig, mégis totál tehetetlen voltam, mikor beragadt a fogai közé, és elkezdett fuldokolni tőle, és bepánikolt. Nem tudom, hogy történhetett, de a fölső hátsó fogai közé szorult be a rúd két vége, jobb és bal oldalon is egyaránt, konkrétan keresztbe állt a szájpadlásán. Teljesen beragadt, akárhogy mozgatta az állkapcsát, nem mozdult. Aztán elkezdte az első lábaival kaparni a pofáját, de persze hiába. Én pedig ujjal oldalról benyúlkálva próbáltam kiszabadítani a rudat a fogai közül, legalább 5 percbe telt, közben szét is harapta a kutya az ujjaimat rendesen, de végül sikerült kilökni a rudat és megmenteni őt! Belegondolni se merek, mi lett volna, ha nincs felügyelet alatt.

2018. febr. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!