Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan is kell pontosan a...

Te nekem ne kérdése:

Hogyan is kell pontosan a kutya kiképzését időzíteni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne:

1- legelső alkalommal mikor lehet kivinni sétáltatni a kutyust?

2- mik a kutya tanításához szükséges dolgok?

3-mikor lehet elkezdeni tanítani az alapvető vezényszavakat (pl. ül,marad,fekszik...)?



2018. febr. 20. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Sétálni vinni a 3. oltása után kb. 10 nappal szabad kivinni. Addig is otthon kell nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni.

2. Szükséges dolgok a kutya tanításához: valami, ami motiválja. Általában jutalomfalat, de lehet játék is (pl. labda), amivel csak ilyenkor játszhat.

3. Alapdolgokat 8 hetes kortól el lehet kezdeni, persze eleinte csak játékosan, jutalmazva, rövid ideig egyszerre.

2018. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi 8hetesen kezdtuk az alap vezenyszavakat neki tanitani.

3honapos koratol (az elso veszettseg oltas beadasa utana 1 httel lehet kezdeni kivinni a kutyat, de ezt elmondja majd az allatorvos)

Nallunk kerti kutya es mar felnott de mi az elejen ezekkel kezdtuk; ha setalni megyunk mindig a gazda megy elore ki a kapun es a kutyanak le kell ulnie (lehet h vezenyszora johet ki csak)

A taljabol ugy teszel mintha rnnel ( mert te eszel eloszor ugyanis te vagy a falkavezer) es csak utana rakod le neki a talat es csak akkor ehet ha te azt mondod. Meg ugye nalunk nem johetett be a lakasba ( mondjuk akkor nagyon meleg volt az ido es nyar eleje volt) es egy ido utan mar nem kellett neki az ajto ele racs se h ne tudjon bejonni.

Falkavezerseggel kapcsolatban fontos meg h lerakod ele ha nem eszik belole x percen belul akkor elveszed tole es nincs kaja a kovetkezo kajalasig. Fontos meg h a setanal ne huzzon teged hanem lehet rajta rantani es egybol tudja a helyet

Mi ezekkel a dolgokkal kezdtuk

Illetve ezekkel a parancsokkal: ul, fekszik, hozd, gyere, labhoz, mehetsz,

De igazabol rajtad mulik hogy mit tanitasz neki. Nyilvan mindenkinek masok az igenyei, van aki sportol a kutyaval, van aki csak hobbi allatkent tartja.

Renelem segitettem, es bicsi a helyesirasert csak telefonrol irok. :)

2018. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Ha már nem annyira kicsi, nagyjából 1,5 - 2 éves

2. Jutalomfalat. Ennyi az egész. Én megtanítottam ezeket a kutyámnak: Ül , fekszik , ás , pacsi , ugat , kerget , helyére , fekszik , hempereg , szimatol. Nagyon jól elvoltam vele nyáron konkrétan mindig vele fogalkoztam.

3. MINDIG amikor kicsi! Ezt pont hogy ilyenkor tudod!! Nagyon fontos! Kicsi korában sokkal jobban és sokkal több mindent tanul meg. Az én kutyámat 5 hónaposan tanítottam meg ülni , marad , követ , stb. Sok sikert!!

2018. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Elozo vagyok: ja igen es jateknak mindenfelekeppen kell lennie, illetve jutalomfalatnak is.

Majd amikor elkezd 5-6 honapos koraban szetragni harapdalni mindent akkor majd meglatod, mi olyankor mindig a szajaba adtunk valamit h azt ragja, de neki mindig a kezunk kellett

2018. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, 2 es 4 hozaszolo voltam
2018. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*hozzaszolo
2018. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!