Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy "működik" a kinti-benti...

Hogy "működik" a kinti-benti kutya? 8

Figyelt kérdés
Nekünk mindig csak kinti kutyánk volt/van, és aki munka után hazamegy az csak beengedi az udvarról vagy megfürdeti? Ezt sose tudtam mert szerintem nem szokták minden nap megfürdetni.
2018. febr. 20. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi, csak beengedjük. Nem szokott, se koszos, se büdös lenni. Csak akkor fürdetjük, ha valami kivételesen büdösben hempereg (pl ürülék) , de mivel ilyen nincs az udvaron, így ez ritka, mint a fehérholló (mert sétán meg felügyelet alatt van, pórázon szóval ott is kicsi az esélye ilyennek) .


A mancsát szoktam megtörölni, ha sáros, esős az idő.

2018. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk ez úgy működött, hogy nappal benn lehetett, de éjszakára kinn volt a helye. Ha elmentünk otthonról, ki lett rakva. Nem fürdettük, csak nyáron, nagy melegben. Nyilván munka mellett úgy oldanám meg, hogy reggel benn lehet 1 órát, majd délután ismét bent, persze a séta után. Egész estig.
2018. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy benti kutya is úgy "működik", hogy az ember séta után megtörli vagy megmossa a mancsát. Sima vízzel, nem kell fürdetni.
2018. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Mi munka után megyünk sétálni, utána lemossuk a tappancsukat, kicsit áttöröljük a bundájukat és a számukra leterített plédre bejöhetnek. Ez az áttörlés kutyánként kb. 2 perc. A helyük elég központi helyen van a házban, így velünk lehetnek este. Mi is és a kutyák is nagyon igénylik ezt az esti programot. Így sem tudunk sok időt velük tölteni.

A mieink egyébként kint alszanak a saját helyükön, csak az estét töltik bent. Illetve ha szabad napunk van, vagy itthonról dolgozom, akkor is bejöhetnek.

2018. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Csak beengedjük. A teraszon keresztül, így nem járkálja össze az egész lakást. A helye rögtön az erkélyajtó mellett van. Azon a területen van egy nagy szőnyeg, amin nem látszik meg annyira a kosz, viszonylag könnyen tisztítható, és nem sajnáljuk (annyira).

Ha nagyon vizes / sáros, akkor áttörlöm a törülközőjével. Kutyasamponnal csak akkor fürdettük, amikor befogadtuk, mert elég rossz állapotba került hozzánk. (Szereti a vizet, nyáron folyton a slag útjában van:)) Évente 1-2 alkalommal lesz igazán sáros, de gyorsan "öntisztul":)

2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Megtörlöd a lábát. Durva mi? 😁
2018. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk úgy, hogy az előszobában lehet a kutya, a szobákba nem jöhet be. Ha nem sároz, simán csak beengedjük. Kint is, bent is van fekvőhelye. Latyakban, esőben, megtörölgetem, elsősorban a lábát, hogy ne koszoljon, de a szőrét is, ha vizes. Ha bőrigázott, meg is szárítom. Elsősorban jó időben fürdetem, télen csak akkor, ha nagyon koszos, büdi és valami olyan napot választok, amikor nincs kint mínusz.
2018. febr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk este a garázsban van az egyik és mikor bejön a házba (az udvarról), max áttörlöm a lábát. Viszont van, hogy nagyon összegányolja magát, ilyenkor becsukom a garázsba és ott megszárad egy kicsit és lepereg róla a dzsuva utána pedig jöhet be. Télen nem fürdetem meg, mert félek h megfázik, mert elég nagy bundája van, továbbá elvileg van vmi védőréteg a bőrén amit nem szabad lemosni.

A másik kutyám kicsi és rövid szőrű, ha rossz idő van és elmegyünk inkább bent marad a házban, szóval ő inkább bentinek mondható. Ha belefetreng valami kakiba, akkor megfürdetjük.

2018. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!