Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Daganatos a kiskutyám! Mik a...

Daganatos a kiskutyám! Mik a tapasztalatok, aki hasonló helyzetben volt vagy van?

Figyelt kérdés

14 éves bolognese kiskutyám, de mindenki 7-8-nak nézi mindig. Egy hete fedezték fel az orvosok a daganatot. El is mentünk komolyabb kivizsgálásra, ahol kiderült, hogy rossz indulatú, valószínűleg a méhfalban van, de nem agresszív, 3-4 hónapja lehet benne ezt is mondták, illetve hogy nagyon nagy. 10-10 cm-es daganat. 2 nap múlva megyünk mri-re mert ott tudják megmondani, hogy műthető e, de valószínűleg félig ránőtt az aortára, így lehet nem műthető.

Valaki hasonló cipőben? Ez a 3-4 hónap soka időnek számít? Ha esetleg nem műthető mennyi ideig élhet fájdalmk nélkül? Lehet, hogy esetleg nem nől tovább?

Jelenleg semmi panaszt nem okoz neki. Teljesen jól van, jó hangulatban.



2018. febr. 20. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az én kutyámat 3 hét alatt vitte el a betegség, mert későn vettük észre. 13 éves volt mikor ah altatás mellett döntöttünk, mert szemmel láthatóan szenvedett màr. Az orvos, akihez vittük azt mondta, hogy hiába műtené meg, mert lehet az altatàsból sem ébred fel, mivel már túl idős hozzá. :(

2018. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én 13 éves kutyám is daganatos, de nem fogják műteni, mert szívbeteg és nem bírná a műtétet.

Egyelőre nem szenved, eszik, iszik, ugat, örül, már amennyire a szíve engedi.

A doktornő azt mondta, hogy a kutyák a daganatos betegségtől nem szenvednek hónapokat, éveket, hanem hirtelen, egyik napról a másikra lesznek rosszul és utána nagyon hamar (1 hét?) elmennek.

Mi kaptunk fájdalomcsillapítót arra az esetre, ha látnánk, hogy fájdalmai vannak, de szerencsére eddig nem került rá sor.

Nem egy és nem kettő kutyám volt daganatos, mindegyik meg lett operálva (volt egy 16 éves, nagyon jó fizikai állapotban levő pulink is) mindnek sikerült a műtét, mégis nagyon rövid idő múlva elmentek vagy a szövődménytől, vagy a kiújult daganattól.

Akkor megfogadtam, hogy idős 10 év feletti kutyát soha többet nem fogok kínozni az operációval, hetekig a gallérral a sebbel, az orvostól való félelemmel, a varratszedéssel, mert semmi értelme.

2018. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

Ha időben ivartalaníttattad volna a kiskutyát, akkor most nincs daganat a méhben.

Az orvosok mindent el fognak mondani neked, ha meglesz az MRI.

Sajnálom mindkettőtöket :(

2018. febr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez nem igaz!

Minden állatom, kutya-macska a lehető legkorábban ivartalanítva volt/van és a kutyák 90%-a emlő, méh, tüdő daganatban halt meg.

65 éves vagyok, 50 éve vannak kutyáim, egyszerre több is, tehát volt alkalmam ezt megfigyelni.

2018. febr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, természetesen nem méhet, hanem májat akartam írni.
2018. febr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

Abban igazad van, hogy a méhe nem lenne daganatos, de kijött volna másutt.

2018. febr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nagyon sajnálom a kutyosodat. Szörnyen agresszív daganat lehetett. Hol volt neki?
2018. febr. 21. 09:14
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves Második! Mióta daganatos a kutyusod?

És milyen daganata van? Nagyon sajnálom, nagyon rossz olvasni amiket leírtál. Mi hajlottunk a műtétre, de most már így nem is tudom. Milyen daganatok voltak?

2018. febr. 21. 09:20
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik! Mikor az én kiskutyám volt fiatal és még műthető lett volna, akkor engem az akkori orvosaim abba a tévhitbe ringattak, hogy ha meghagyunk neki egy almot, akkor nem lesz soha ilyen baja. Ezt meg is tettük és teljesen meg voltunk nyugodva. 17 éves voltam akkor, amennyi tőlem telt és elvárható volt azt mindent megtettem érte. És szentül meg voltam róla győződve, hogy rendben van a kicsi társam. Mikor 11 éves volt, akkor hallottam először arról, hogy a régi elképzeléseket felül bírálták, mi szerint hiába vannak kiskutyái, ivarosan ugyan olyan esélye van megbetegedni, akkor meg már nem ajánlották a műtétet. Ezt 8 éves koráig kellett volna megejtenem. Nem egy orvost végig jártunk a 14 év alatt és hidd el nem véletlenül van a mostani orvosunk másik településen. Mindig felelőség teljes gazdi voltam! 10 éves kora óta fél évente hordom általános kivizsgálásra csak mert onnan már idősödő kutyus volt.

14 éve nem szilveszterezek mert én nem hagyom otthon egyedül, két munkahelyem volt eddig, mind a kettőre magammal vittem minden nap dolgozni. Egyszer még verekedtem is Érte, mert belefutottunk egy tuskóba, aki bántani próbálta (pedig nő vagyok). 14 éve nem nyaralok csak akkor, ha Őt is magammal tudom vinni. Mindent megadtam neki mióta van nekem és akkori legjobb tudásom sajnos igen! Lehet hogy kevésnek bizonyult. Igazad van, lehet nem lenne baja most, hidd el számításba veszem minden nap! Hidd el ha elölről kezdhetném megműtetném, ahogy a most 8 hónapos kutyusommal már meg is tettük. Haragszom most az orvosokra, a helyzetre és haragszom az egész világra, de hidd el a legjobban magamra! Ehhez nem kell neked ismeretlenül pálcát törni a fejem felett, magamtól is összeraktam a képet. Talán ha a kutyuskám érkezése előtt egyel több könyvet olvasok ki, akkor lehet tudomást szereztem volna. 14 éves voltam mikor kaptam és 14 évesen saját elhatározásomból olvastam ki 5 könyvet általánosan a kityákról illetve kifejezetten erről a fajtáról is. Lehet, hogy 6-ot kellett volna. Igen.

Gyerekkorom összes zsebpénzét Rá költöttem és milyen szívesen tettem! Egy nagyon komoly párkapcsolatomnak miatta vetettem véget, mert Őt választottam, ha már választás elé állítottak ugye bár. Neke Ő Mindig a társam volt. Mindig. És én is igaz barátja voltam. Eltelt 14 év. Azóta van egy férjem, két gyermekem és egy másik kutyusom bár ő nagytestű. Nem változott köztünk semmi, csak igazi nagy család lettünk. Tehát nem! Nem gyerek pótléknak kellett felnőtt koromban sem. Ez a 14 év életem meghatározó 14 éve volt és csodálatos. És most beteg a kisbarátom. És tanácstalan vagyok és igen! Lehet miattam. De nem adom fel és a legjobbat akarom neki. És igen ki fogom fizetni a 80 ftot az mri-re még ha nincs is sok esély, de mindent látni akarok, ezért megteszem. És ettől még csak meg sem gyógyul. Fogalmad sincs mit meg nem tennék a gyógyulásáert vagy egyáltalán azért, hogy a döntésemmel ne ártsak neki! Mert most megint nekem kell döntenem és képzeld! Lehet megint rosszul döntök! Nem vagyok jövőbelátó, de Te biztos az vagy.!Te biztosan jobb gazdi vagy vagy lennél nálam, mert biztos jobban döntöttél volna adott körülmények között. Elhiszem neked. De én “csak” a tőlem telhetőt tudtam neki megadni, nem mindenki olyan bölcs mint Te kedves Harmadik...

2018. febr. 21. 09:53
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves Negyedik!

Köszönöm szépen. Ettől picit tompult a lelkiismeret furdalásom, köszönöm, hogy leírta! Minden tiszteletem az Öné! Micsoda 50 év lehetett! Csodálatos a maga nehézségeivel... csak így tovább!

2018. febr. 21. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!