Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull tartók, mitől lehet...

Pitbull tartók, mitől lehet ez a változás?

Figyelt kérdés
Van egy szuka 1 éves kutyám. Udvarban van tartva. Éjszakára van hogy beengedem és azt vettem észre hogy sokkal kezelhetőbb ilyenkor. Semmihez sem nyúl egész éjszaka sztem át is aludja, nappal sincs ilyenkor vele gond. De ha kint alszik, reggelre ami rágható dolgot talál annak annyi. Egyfolytában pörög nappal is. Idegen ember a kaput nem nagyon közelítheti meg mert acsarog és sokszor ugy kell bezavarnom a kenelbe hogy csendbe maradjon. A másik esetben viszont szófogadóbb. Az udvaron sem tép szét semmit igaz ilyenkor sem csípi az idegent de ha rászólok csöndben marad és csak figyel. Mozgatva van minden nap. Delelőtt futás este séta stb. Olyan mintha két kutyám lenne. :)
2018. febr. 20. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert halálra fagy ilyen időben az udvaron és ezért próbál keresni valami pótcselekvést amitől nem fázik.
2018. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kakadu19 ***** válasza:
57%
Ilyen időbe kint tartani a kertben kutyát, állatkínzás. Ajánlok figyelmedbe egy videót, nemrég egy állatorvos tesztelte magát a hidegbe meddig bír bent lenni a kutyaházba, hát 4 óraig sikerült ez neki pedig komolyan fel volt öltözve de nem bírt ki egy egész éjszakát. A kutyák is tudnak fázni ugyanúgy mint az emberek szóval engedd be mindig
2018. febr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Szomorú, ha nem érted a kutyádat. Szüksége van az ember közelségére. Olyan nehéz lenne minden éjszaka beengedni, hogy a közeledben lehessen legalább éjjel?
2018. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem nem pitbullom van, de szerintem egyértelmű, hogy a kutyád stresszel és fázik odakint. Ha sokkal nyugodtabb, mikor bent alszik akkor szerintem nyugodtan aludhatna bent mindig. Mindenkinek jobb lenne úgy.
2018. febr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy amstaffal és egy pittel alszom egy ágyban (ilyet ne csinálj, szörnyű kényelmetlen :D), lakáskutyák. Kiegyensúlyozottak, stresszmentesek, 5-6 hónapos koruk óta semmi probléma nem volt a rágcsálással.

A tiéd ideges, stresszel, és iszonyatosan fázik. Szeretne a gazdával lenni, hiszen a fajtája is nagyon emberszerető, igényli a közelséget. Engedd be, legalább éjszakára. Egy pit amúgy sem csak kertbe való kutya, alig van szőre, rettenetesen fázhat.

2018. febr. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fázik! Miért tartasz kint egy rövidszőrű kutyát?? Ez kb. olyan, mintha te egy szál pizsamában kifeküdnél a kutyaházba. Ráadásul egy pitbullból akkor lesz kiegyensúlyozott kutya, ha sokat van a gazdival. (A többiből is, de a pitbull nevelésére fokozottan oda kell figyelni)

Engedd be! Ő jót fog aludni, neked meg nem kell utána takarítani a szétszedett holmikat.

2018. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ma éjszaka, mondjuk úgy este 8-tól (de ez fakultatív, felőlem kezdheted előbb is)menjél ki az udvarotokra. Mondjuk pulcsiban (a kutyád szőre maximum annyinak felel meg, egy télikabátnyi meleget sem ad, így azt te se vegyél fel), töltsed kint szigorúan az egész éjszakát, aztán nézd meg milyen kedved lesz és hogy viselkedsz, már amennyiben lesz akkora mákod, hogy egy mezei tüdőgyulladással teszem azt megúszod. Rövid szőrű, aljszőrzet nélküli, kinti tartásra alkalmatlan fajtát tartasz, te szerencsementes. Kérlek hagyjuk a "régen falun bezzeg" és a "nagyapám tacskója is 15 évig élt a kertben konyhai maradékon és soha nem volt semmi baja" féle dumákat, mert azon kívül, hogy baromság, az összes ilyesmit hangoztatót visszaküldeném a 15. századba, domestos, antibiotikum és oltások nélkül, aztán nézzük meg meddig bírja. Fázik bammeg, rohad mód megveszi az isten hidege azt a nyomorult kutyát. Szóval, este nyolckor indul a műszakod az udvarban, majd holnap reggel (mondjuk 7 fele alkalmas?) gyere vissza és írd meg a tapasztalataidat, mert pont azt érzi a kutyád is, minden áldott udvaron töltött éjszaka után. No persze a társas igényeiről és egyebekről akkor most nem is beszéltem, mert felesleges volna, ha az alapok sincsenek meg. Ahhoz képest, hogy csontig fagy minden éjjel, az már másodlagos, holott nyilván lényeges.
2018. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert falkaállat, társas lény és stresszes lesz a magánytól. Ha beengeded (nem kell az ágyadba) akkor úgy érzi, hogy a helyén van, oda tarozik, és megnyugszik ettől. Szerintem engedd be éjszakára a házba, és mindkettőtöknek jobb lesz
2018. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az lenne a normális, ha a fűtött lakásban lenne (nem fagyna meg), a gazdája mellett (ahova tartozik), ahol ő is jól érzi magát. Hallgass a kutyádra.
2018. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a normális válaszokat! Másdjára! Nem vagyok állatkínzó! Szigetelt ólja van kint és a nagyon hidegben soha nem aludt kint. És azért ne hasonlítsunk már egy állatot magunkhoz! Ha nekem kellene egy poloban kint aludnom a minuszban reggelre tuti kipurtyannék akkor a sok rövid szőrű kutya aki az utcán csavarog pl. hogy élte túl? Nagyokos! Ide tegyen fel valaki kérdést, mindegy milyet ugyis egy köcsög lesz. Igaz? Sokan már túl fanatikusak vagytok és ti is olvasgathatnátok arról hogy a kutya egy állat nem ember, nem a gyereketek nem a tesotok mamátok stb.! És igy a végére olyan állatkínzó vagyok hogy szedem az utcáról a kidobott kutyákat és probalok ideigelnes befogadót vagy menhelyet találni nekik. Az út széléről szedem össze a pár hetes kicsi kutyákat! Ezek mellett két kutyát és 3 gyereket nevelek plusz a szomszéd itthon felejtett kutyáját is én etetem!
2018. febr. 21. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!