Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslát szeretnék...

Ferenc Ibolya kérdése:

Magyar vizslát szeretnék venni törzskönyvezettet . Az lenne a kérdéesm, hogy amig kicsi addig bent kell tartani vagy egyböl hozzászoktatni a kint léthez? És a tanitását egyböl kis korátol kell kezdeni vagy csak ilyen 1-2 honaposan?

Figyelt kérdés
ez lesz az elsö kutyám , bocsi az amatör kérdésekért

2018. febr. 21. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. 2 hónaposan. Ha valaki 8 hetesnél fiatalabb kutyát akar rádsózni, akkor fuss.

2. Kiskutya legyen bent

3. A vizsla rövidszőrű, fázik kint.

2018. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutya alapesetben 8 hetes, azaz kéthónapos kora után kerül hozzád. Ha a tanítását nem is, a nevelését következetesen az első pillanattól kezdve el kell kezdeni. Hova mehet, hova nem, stb. Az alap vezényszavakat is megtaníthatod neki.

A vizsla az egyrétegű rövid szőre miatt nem alkalmas kinti létre, nyáron elvan, viszont télen fázik, nem tesz jót az ízületeinek sem, nagyon könnyen megbetegszik. Nagy termete ellenére emiatt lakáskutya, a vadászok is lakásban tartották már régen is.

Gondolom nem most tervezted magadhoz venni így tél és a hideg kellős közepén, meg rendes tenyésztőknél nincs is mindig elvihető kiskutya. A lakásból ki lehet engedni, lemozgatni is könnyebb ott, de amíg nem kapta meg az összes oltását sétáltatni nem szabad. Utána viszont napi minimum 1-1,5 órát kell vele sétálni. Csak kertben, esetleg lakásba bejárással nem érzi jól magát.

2018. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miután hozzádkerül, elkezdheted a tanítását. Bent tartsd, mert rövid szőre van és fázik kint. A kutyát leghamarabb 8 hetesen kaphatod meg. Van pár face csopi amit érdemes átgörgetni. Nincsenek szaporítók, csak tenyésztők :)


Illetve a vizsla egyesület tagjaival is érdemes beszélned :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos azaz 8 hetes kora előtt el se hozd, ha korábban odaadnák akkor menekülj mert szaporító és nem egy megbízható tenyésztő.

A vizsla rövidszőrű, eleve nem jó felnőtt korban sem kint tartani.

2018. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tanácsokat :) , még annyi , hogy egyik ismerösöm mondta , hogy jo ha a vizslának van egy párja pl tacsko vagy még egy vizsla

szerintetek ??

2018. febr. 21. 18:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizslát nem tartunk kint...
2018. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre egy kutyában gondolkodj, majd ha már megfelelően megnevelted, és ő is kinőtt a kamaszkori butaságból, gondolkodhatsz másikban is. Tapasztalat nélkül ne próbálkozz két kutyával.
2018. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben köszi mindenkinek
2018. febr. 21. 20:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell neki, hogy vele is éljen egy másik, de rendszeresen kell kutyák társaságába hordani. Pl kutyaiskola (nálunk volt lehetőség bandázni is, amikor a saját kutyámmal jártunk), futtató, ismerősök, túrák...
2018. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Szia.

Én tavaly nyáron vettem meg a jelenlegi kutyámat, 2017. június 1-jén született. / hetes volt, mikor elhoztam Visegrádról. nem törzskönyves, hanem szaporítótól vettem, de nem a törzskönyv teszi az ebet. Ez hülyeség.


Vitéz, most lesz 9 hónapos. Elsején. Nálunk tavaly nyáron bent volt, hiszen kicsi volt, és ha akart volna, ki tudott volna bújni a kerítésen. Télire bent marad, hiszen fázik, meg még mindig nem nagy, és még nincs is rendes kutyaólja. Még azt is ezután kell beszereznem. De amint jön a jó idő, húz szépen kifele a pi-be. Nagymamám mindig itthon, így tud rá figyelni. De épp ma volt egy két elintézendőnk és egyedül hagytuk itthon reggel 9-től, du. 14:00-ig. Hát ne tudd meg. Hazaértünk és a ház romokban. És direkt biztosítottam az ajtókat. De az emeleti ajtón rossz a zár és azt dróttal kellett bekössem. Vicces mi? :D hát kinyitotta. Éppenséggel semmi értékeset nem szedett szét, csak anyám magas sarkút megrágta, de fiúként engem ez érdekel legkevésbé. Bezzeg ha a 40 ezres Nike-ról lenne szó.... Na azt hagyjuk. Igazából csak egy fonott kosárkát szedett szét, de azt legkisebb atomjaira, mindezt az ágyon.


Lényeg, ami lényeg! Készülj fel pár dologra. Az egyik: a lakásban tartott vizslának ki.szottul hullik a szőre és én már nagyon unom. Ezért is lesz neki taka az udvarra. Másrészt, lásd fentebb: rombol! A harmadik: nem tudsz nyugodtan enni tőle, mert kinézi a pofádból az ételt. Amikor eszem, addig kiküldöm az udvarra.

De szerencsések voltunk, mert magától szobatiszta lett. Már fél éve egyszer sem pisilt vagy kakilt be. Az ágyneműket széttépi! Főleg a paplan csücskét szereti rágni. Az elején szerezz be neki egy szájkosarat. Ha elhozod a kutyát, kérj egy darab rongyot, aminek anyakutya illata van. Ez az első pár napban fog kelleni, ha sír az anyja után.

Kezd el hamar sétáltatni pórázon, először pl csak az utcában.

Én kicsit elcsesztem, mert nagyon szeret felugrálni a házba bejövő idegenekre.


Most Én is bajban vagyok. Jövőre lakás vásárlást tervezek. Panelba akarnék költözni (régi álmom <3), de így nem lehet, ha mindent szétszed. Ha meg kertesbe megyek, akkor ott egy részt gondoznom kell a kertet, amit 18 éve csinálok. Na jó nem, csak 10, mert 8 éves koromban kezdtem. Nem ez a lényeg. Nem akarok rossz döntést hozni, mert nem mindenkinek adatik meg, hogy 18 évesen saját lakása van. De nem akarok letenni a panel lakásról, egy kutya miatt. Mindenképpen jön velem, de az tuti, hogy amíg a munkában vagyok, szájkosarat teszek rá. Az TUTI!!!


Szóval kitartást.


Ha van kérdésed, írj nekem privit. Pl oltásokkal kapcsolatban, annak ára, sorrendje, fontossága, és miegyéb.

2018. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!