Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha megyünk ismerős autójával, elütünk egy kutyát, de akivel megyek, fél a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Ő vezetett, övé a kocsi. Kértem álljunk meg, meg is állunk, de ő meg sem meri közelíteni a kutyust. Állatorvoshoz kéne nyilván venni, de hallani sem akar arról, hogy betegyük a kocsiba

2018. febr. 21. 18:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
46%
Szia. Örülök, hogy nem hagynátok ott. Mennyire sérült?
2018. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
30%
Egy rémült elütött kutya tud agresszív is lenni, főleg ha kóbor és éhes.
2018. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
43%
Hívni kell valakit, nem szabad ott hagyni.
2018. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
És most ott állsz és kiírod a kérdést a gyakorira hogy hátha valaki megoldja itt a problémát? Gyönyörű az ismerősöd mondhatom. Ha már elütötte szerencsétlent akkor segítsen rajta.
2018. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
72%

Mihamamarabb vigyétek orvoshoz a jószágot

Az ismerősödet meg jól képeld fel ha továbbra is ellenkezik.

2018. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Már megoldódott, csak kíváncsi lennék más mit tett volna ebben a helyzetben. Tegnap történt a baleset. Végül hívtam valaki mást, úgy oldottam meg, csak ezzel is ment az idő sajnos. A kutyán nem lehetett segíteni, súlyosan eltört a gerince és elaltatta az orvos.

Csak kicsit így utólag fúr a lelkiismeret, hogy gyorsabban beértünk volna, de nem akartam konfliktust az ismerőssel...

2018. febr. 21. 18:42
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp be kell tenni a kocsiba akkor is ha elpusztult,hogy leolvassák a transzpondert és felelősségre lehessen vonni a gazdát az őrizetlenül hagyott kutya miatti kárért.
2018. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha eltört a gerince, akkor sajnos a gyorsabb segítség sem segített volna már rajta. Ha ez segít a lelkiismeretednek.


Egyébként állat elütése után alap, hogy kiszállunk megnézni és segítünk rajta. Esetleg hívunk segítséget (állatorvos, gyepmesteri telep, tök mindegy, akinek éppen megvan a száma és majd legfeljebb ad tanácsot, hogy kihez forduljunk), ha nem tudunk mit tenni vele.


((A vicces az egészben az, hogy egy ugyanilyen esetről volt szó az autók témakörben is kb. egy hónapja, ahol ugyanezt leírtam és 0%-ra le lettem pontozva, amiért az elütött kutyát emberszámba mertem venni és még az elgázolt állat gazdájával akarták kifizettetni az autóban esett kárt.))

2018. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Húha, ez komoly :O Belinkelnéd ezt a kérdést?
2018. febr. 21. 18:54
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

"az elgázolt állat gazdájával akarták kifizettetni az autóban esett kárt"


Ha a reggel a gazda által kihajtott/kiengedett kutya miatt egy autós elrántja a kormányt és fának hajtva meghal az egész család,akkor is az autós a hülye mi?

Nem csak jogai vannak a kutyásoknak hanem kötelességei is és ezért is vezették be a chipet.Ha a kutyád kiszökik és balesetet okoz,a gazdáé a teljes anyagi-büntetőjogi felelősség.

2018. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!