Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni a póráznélki...

Mit lehet kezdeni a póráznélki kutyákkal és a nem törődöm gazdival? Mentett kutyákkal.

Figyelt kérdés

Két mentettünk van 9 hónapos korukig csak egymást látták egy sötét disznóolban. 3. Hete vannak velünk.

Nagy bennük a falka ösztön nem túl barátkozósak.

Dolgozunk rajta. De sok a nyanya meg tata aki elengedi morzsikat 50 meterre es nem szolneki. Hiána üvöltol hivja már vissza nem foglalkozik a kutyákval.

Morzsika múltkor a lépcsőházig elkisért a nyanyától 150 méterre de az meg akkor se foglalkozott vele.


2018. febr. 22. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Semmit. Én alapból nagyon szeretek póráz nélkül sétálni a kutyáimmal, de féltem őket annyira, hogy nem engedem őket póráznyinál nagyobb távolságra. És természetesen csak bizonyos helyeken vannak póráz nélkül, hogy kedvükre szaglászhassanak és játszhassanak más kutyákkal.

Ha olyan kutya jön a közelünkbe, akinek nincs a közelben a gazdija, akkor lábhoz hívom a sajátjaimat és én megyek elől. Szerencsére nem félek a kutyáktól, eddig sikerült megoldanom az ilyen helyzeteket. Többször előfordult, hogy elkaptam egy-egy elengedett, behívhatatlan kutyát, amikor a gyzdi kergette.

Nem vagyunk egyformák. Igyekszem a saját kutyáimra vigyázni. Veszekedni senkivel nem szoktam. Utálom az agrssziót.

2018. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azokkal a póráz nélküliekkel nincs bajom aki vissza tidja hivni a kutyáját. Van egy plazza cica a csivavájával a környéken mikor először talalkoztunk velük a csivava rohant felénk észvesztve a csajszi ra kiabált hogy állj! Gyere ide vissza is ment a csivi majd meg parszor el indult felenk de meg jo tavolsagra vissza hivta. Van egy yorki is akivel mar szepen viselkednek o is poraznelkul szokott lenni. Mar ugy sincs baj vele
2018. febr. 22. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Külön sétáltasd őket, akkor nem tudnak egymáshoz csatolni, erősíteni egymást, hanem csak hozzád. Akkor lehetséges az is, hogy a passzívabb kutya nem lesz agresszív vagy kontroll alatt tudod tartani, ha nincs vele a dominánsabb társa.

A kis dögökkel nem kell foglalkozni, én pórázon sétáltatom a kutyámat, volt, hogy betámadt minket ilyen kutya, vagy én dobtam arrébb vagy a kutyám rendezte a sorokat. Azóta nincs ezzel nálunk probléma, meglátnak minket és vagy elindulnak másik irányba, vagy pórázra köti.

Ha van időd, akkor javasolnám azt is, hogy más környékre is vidd a kutyákat sétálni. Szocializációs szempontból mindenképpen érdemes.

2018. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!