Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől megy a hasa és mitől...

Mitől megy a hasa és mitől hányhat időnként a kutyám?

Figyelt kérdés
Kb két hetente fordul elő, de a héten 2x is volt. Először rengeteg a széklete majd átmegy hasmenesbe közben egyszer hány, utána mintha mi sem történt volna. Barna kakiszagu és vizszeru a hányása (Elnézést). Este szokott jelentkezni (enni reggel kap, az nem jön vissza neki). Etvágya van, a kedve jó, ez a semmiből jelentkezik és 1-2 óra alatt le is rendeződik. Doki tapvaltast javasolt, de ez megtörtént és nincs változás. Volt egy hugyuti feétkezése. Arra szedett antibiotikumot, néha előtte is hányt, de gondoltam, hogy a vízes hasmenést esetleg ez okozhatja?! Viszont már azt a gyógyszert nem szedi 3 napja. Holnap természetesen beszélek a dokival,de nagyon aggodok
2018. febr. 22. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem savat hány. Jobb lenne kétfelé elosztani a napi étkezést. Nem hiszem hogy a táppal van a gond, de azért leírod,hogy mit kap?

A hasmenés még lehet az antibiotikumtól, de ez elmúlik majd.

Én ilyenkor háztartási kekszet szoktam adni a kutyámnak, normaflore-ral, ez jól beválik, hasmenés és hányás ellen is, mert semlegesíti a savat.

2018. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van a kutyáknak is probiotikum, az antibiotikum kúra után nem ártana.

A hányását, a hányásának a színét és a szagát nem igazán értem, de nem jó dolog az biztos.

Biztos, hogy jó állatorvoshoz jártok?

2018. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Happy Dog tápot kap, Brit Care volt előtte, arról váltottunk, mert mondta a doki, hogy probaljuk meg a váltást de ugyan úgy reagál mindkettőre. Biztos van ezeknel jobb tap is, ezek kozepkategoriasok, de nem Tescos tápot eszik, vagy Cappyt tehát biztos más a gond. Azért nem jövünk rá, hogy mi ez, mert tényleg a semmiből jön és úgy el is múlik. Nem úgy mint egy belfertozes, vírus stb. A savat mondta a doki is, hogy lehetséges. Holnap mindkeppen beszélek vele, de ha nem jutunk egyről a kettőre akkor megnezetem másik orvossal is. Már 5 éve egy doktornohoz járunk és mindig nagyon elégedett voltam vele de erre nem kapunk választ /megoldast
2018. febr. 23. 00:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy iratok! A kekszet megpróbálom. Elnézést a helyesirasi hibák miatt csak mobilrol írtam nagygyorsan és ijedtemben
2018. febr. 23. 00:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ezek a tápok jók, nem hiszem hogy ezekkel van a probléma. Én is ezekkel etetek amúgy.

A leírásodból nem derült ki, hogy a hasmenés mikor kezdődött. Az is szokott lenni máskor is kéthetente, (úgy mint a hányás), vagy pedig csak most, az antibiotikummal kezdődött? Mert ez esetben tényleg kéne neki valami probiotikum, mert az antibiotikumkúra sajnos a bélben lévő hasznos baktériumokat is elpusztítja, amik a rendes emésztéshez kellenének. Humán probiotikumot is adhatsz neki egyelőre, ha az van otthon, de ha nem szűnik meg a probléma hamarosan, akkor hosszú távon is érdemes lenne kutyáknak való probiotikumot venni neki.

2018. febr. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A hasmenes az antibiotikummal kezdodott, elotte is sokat kakilt akkor hányt de az nem vizszeru volt. Vastagbelgyulladasra is gyanakszom, mert egyeznek a tünetek, de az mitől alakul ki ?
2018. febr. 23. 07:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor a kutya savat hány, mert üres a gyomra, vagy valami nehezen emészthetőt evett, akkor az sárgás, szagtalan, van amikor enyhén habos.

A barna, széklet szagú hányás komoly problémára utal, az embereknél is, lásd:


A hányadék színe és tartalma

– víztiszta, fehéres, habos: gyomorból ered, pl. terhesség, alkoholizmus, savtúltengés esetén;

– sárgás, zöldes jellegű: pl. epehólyag gyulladás esetén;

– friss, piros, vagy véralvadékos: vérzés esetén, pl. gyomordaganat, gyomorfekély, nyelőcső vérzése miatt. Vérhányás- haematemesis.

– kávéaljszerű, barna: gyomorvérzésben a gyomorsav emésztő hatására a vér festékanyaga megváltozik;

– sötétbarna színű: bélelzáródáskor, ilyenkor bélsár ürül, amely széklet szagú.

Bélsárhányás: miserere.

– ritka esetben a hányadék tartalmazhat

növényi részeket, bélférget, gyógyszert,

idegen anyagokat (pl. magvak, játékdarabok).

Forrás: [link]


Nagyon komoly állatorvos kellene, nagyon komoly tudással és felszereltséggel!

2018. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!