Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fázni fog a kutyám -15 fokban?

Fázni fog a kutyám -15 fokban?

Figyelt kérdés
Első tele. 2 másik kutyával lesz. A "szalmásban"alszanak. Keverék kb a térdem felé ér. Van bundája, de honnan tudom hogy elég-e? Jövőre már biztos jó lesz, de szerintetek már most is? Júliusi kutya.
2018. febr. 23. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
A szalma nagyon jól hőszigetel, az jó ha az van alattuk. Ha két másik kutyával lesz, biztosan összebújnak és melegítik egymást, ne aggódj :) Nem fáznak annyira a kutyák, mint amennyire mi emberek gondoljuk. Egy ismerősöm labradorja órákat fetreng a hóban, és látszik rajta, hogy élvezi, pedig nekik aztán tényleg rövid a szőrük.
2018. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom, nekünk a padlócirkáló tacsi-yorki keverék is úgy ugrál a hóban mintha minimum szobahőmérsékletű lenne :D A végén meg már öklömnyi hógolyók lógnak róla a hasánál, de még az sem érdekli :D

A "szalmás" alatt egy ilyen nagy szalmatároló helységet értesz? Mert az szuper nekik, de ha hőszigetelt kutyaházba teszel nekik szalmát az is tökéletes.

2018. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Hát nemtudom az én kistestű keverékem a hóban 20 perc séta alatt felfázott.
2018. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

2!! más egy séta,meg más 0-24ben kint a hidegben!!


Én havámra ruhát sem adok,imádja a havat, max 1 órát töltünk lent,de inkább kevesebbet.Nem akarom,hogy megfázzon.Pedig labdázunk,mozog rohangál. De ha már csupa víz akkor hiába mozog megfázhat.


Éjszakára esetleg garázsba nem tudjátok beengedni?

De mondjuk ha több kutya van és szalma akkor valószínű összebújnak :)

2018. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es. És én hol írtam, hogy egyenlő a két dolog?
2018. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom -10 alatt hosszútávon csak a szánhúzók bírják... A "szalmás" nem tudom mennyire hőszigetelt hely, konkrétan mennyi ott a hőfok. Mindenesetre ha idén júniusi a kutya, az még kölyök. Én kölyök kutyát nem tennék ki -15 be, (bevallom felnőttet sem.. de ez én vagyok) én beengedném valami melegebb helyre, ahol + fok van. A kölyök és idős kutyák nem bírják sem a nagyon meleget, sem a nagyon hideget és a hidegben könnyebben megfáznak. (Kistestűekre ez mindig igaz, ők könnyebben áthűlnek) Szóval szerintem, amikor nagyon hideg van, -15 ne hagyd kint. Az egy dolog, hogy fázik, de mi van ha beteg lesz? Kölyök korban még jobban oda kell rájuk figyelni.


Amúgy onnan tudod, hogy fázik a kutya, hogy hidegek a fülei, hideg az orra. Valamint, ha ül és emelgeti, váltogatja a mancsát, akkor is fázik. (Szegény, próbál minél kevésbé érintkezni a hideg talajjal) Ha a test hőmérséklete érezhetően alacsonyabb mint szokott, valamint hidegek a mancsai és talán a legegyértelműbb jel, remeg, didereg a kutya. Ezek bármelyikénél a kutya tuti, hogy fázik. Bővebben, a neten tudsz utána olvasgatni, ha érdekel ez "a kutya mikor fázik?" téma.

2018. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak elpusztul. Ilyen hidegben NEM teszünk ki állatot vagy valami füthetö! melléképületbe.
2018. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A farkasok bírják, de szerintem a kutyak már nem. A kutya fajtájától is függ, de inkább vidd be garázsba, lakásba stb. Ha teszel neki szalmát abba melegen tud lenni, de az éjszaka a problémás, mert akkor van a leghidegebb.
2018. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!