Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket fajtát válasszam?

Melyiket fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Panelba szeretnék kutyát tartani két fajta közt vacilálok a Corgi és Boxer közt kéne választanom, ebben kérem segítségeteket.

Tudom hogy egy corgi ára 500.000 ft és ez az ami gondolkodásra késztet, nem mintha sajnálnám a pénzt de amíg egy corgira össze spórolom addig a boxer kutyit cuccostul mindenestül megveszem.

Nem tudom melyiket válasszam kérlek segítsetek:\



2018. febr. 23. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben a boxert választanám, már nem azért mert bajom van a corgieval de én is úgy lennék vele hogy igen, egy nagyon jó tenyésztőtől tudnék ennyiért venni egy boxert és mindent meg tudnék neki adni. Nagyon bohókás és ragaszkodó kutyusok akik igénylik a gazdi közelségét és hogy lakásban lehessenek vele (már csak a szőrük hossza miatt is). Kutyasuliba érdemes lesz vele járni de szerintem ez nem okoz majd neked gondos és amúgy is nagyon jó időtöltés és közös program a kutyival. :)
2018. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
Miért nem nézel körbe menhelyeken? Fillérekből egészséges kutyát fogadhatnál örökbe. És így még a mocskos szaporítókat sem támogatnád.
2018. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Basszus komolyan nem csodálom hogy az emberek agyára mennek már a menhelyek ha már ilyen kérdések alá is benyögitek úgy, hogy konkrétan megmondta melyik két fajta érdekli hogy hogy rászánja az összeget a fajtatiszta kutyára TENYÉSZTŐTŐL és nem szaporítótól.

Nagyon idegesítő ám és emellett még alattomos is hogy ilyenkor azt éreztetitek az illetővel hogy egy utolsó állatkínzó mert nem egy menhelyi kutyát visz haza hanem beleszeretett egy fajtába és azt szeretné tartani.

Mondom ezt úgy hogy két mentett kutyám is van, de emellett igen, beleszerelmesedtem a border colliekba és igen, vettem egyet.

2018. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt szerencsem Corgihoz, szerintem erosen tulertekelt kutya (arban es kepessegekben is) en nem valasztanam. A Boxer mar mas teszta, akiket en ismerek (gazda+kutya) altalaban igazi alom paros. Szeretnek es akarnak is megfelelni a gazdinak viszont egesz eletukben picit bohokasak maradnak (imadnak jatszani az enyemeimmel 0-24) es total bekesek, akar gyerek melle is elfer. Kell nekik a mozgas es a foglalkozas. Amiert en nem kedvelem az az, hogy nyalasak es a nyomott orruk okozhat gondokat. Rovidszoruek ezert nyilvan kertben nem ildomos tartani oket (elegge gazdi centrikusak is). Nekem csak "tavolrol" van tapasztalatom a Boxerekkel (mint irtam fentebb haverok a terrol), de alapvetoen vidam pajtasok (es neha tenyleg boxolnak).


A ketto kozul, inkabb a boxer.

2018. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!