Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese gazdik!...

Bichon Havanese gazdik! Lehet, hogy korai a kérdésem. Tavasszal szeretném vinni a havanese kiskutyámat. Többi lent?

Figyelt kérdés
A szőrét nyirassam le rövidre, kb 1-2 centisre, vagy hagyjam meg és legyen szép hosszú? (Van időm fesülni,stb. Nem ez az oka a nyírás kérdésének) hogyan érzi magát jobban? Igaz, hogy hosszú szőrrel kényelmesebben érzik magukat? Bocsi, hogy hosszúra sikerült.

2018. febr. 23. 19:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Kozmetikushoz vinni! Ez lemaradt! 😂 este van
2018. febr. 23. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az enyémek a rövidebbet jobbancsípik ,főleg nyáron (van 4darab :D ) télre nembaj ha picit hosszabb. de ha belemegy a sárba vagy beleakad valamibe zat nehéz kiszedni a hosszú szőrből
2018. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok van egy havám tavasztól augusztusig le van tolva rövidre, van fazonja,de a testén rövid. Mi nagyon sokat járunk úszni. Így nem lenne túl praktikus a hosszú szőr. Nyáron 7 napból 4-5 napon biztos vizezik. Szóval praktikusság miatt jobb a rövid fazon. Én 3 mmvel tolom le a testét,de neki nagyon sűrű a szőre és nem lesz kopasz. Ha ritkább szőrű akkor 5 vagy 6 mm vel érdemes tolni,hogy azért a bőre ne legyen kint,de ezt a kozmetikusnak ránézésre tudnia kell. De persze lehet 1-2 cm-es is.


Én augusztusban nyírom le 3 mmvel utoljára aztán legközelebb mindig tavasszal amikor tartósan jó idő van. Bár tavaly is megnyírtam áprilisban rá egy hétre meg esett a hó, nyilván ruhát kapott :D

2018. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, azt hiszem le lesz nyírva rövidebbre! Nagyon kedvesek vagytok. 😊
2018. febr. 23. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A mienknek közepesen hosszú szőre van. A hosszú kb kezelhetetlen, ha esett az eső és sár ban odakint. A nagyon rövid meg nem tetszik.
2018. febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!