Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agárnak születhet...

Magyar agárnak születhet életképes utódja komondortól vagy kuvasztól?

Figyelt kérdés
2018. febr. 24. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalaníttatni kellene. Bele is pusztulhat az ellésbe.
2018. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, mert nincs akkora méretkülönbség köztük, de nem kell próbálkozni.
2018. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert kíváncsi lettem volna hogy a középkorban mikor csak komondor, kuvasz és magyar agár (meg talán puli de az csak lehet később) fajtájú kutyák éltek Magyarországon előfordulhatott-e ilyen keresztezés véletlen szitukból
2018. febr. 24. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor még valószínűleg mind 3 fajta kicsit máshogy nézett ki. Talán... de ma már biztosan nem
2018. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mikor a fajtákat kitenyésztették, még jobban figyeltek, hogy ne legyenek keverékek, hisz mindegyiknek megvolt a maga feladata, célja. Ma meg már jobban viszik a keverék szapis kutyákat, mint a tisztességes helyekről a valódi fajtatisztákat.
2018. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért igencsak nagy méretkülönbség van közöttük... főleg a komondor és az agár között. Nekem van mind a kettő itthon. Az agaram ~67cm marmagasságú és 27-28kg. A komondor ~80cm mar és 65-68kg. Szóval szerintem veszélyes a dolog, ha az agár a szuka. Fordítva életképes a dolog, de felesleges keverék kutyák születnének.


Anno pedig nem keveredtek, mivel az agár a nemesség kutyája volt, a kuvasz és a komondor pedig a gazdaságokban volt. Még a kuvasz és a komondor is más-más tájegységre volt jellemző, úgyhogy valószínűleg ők sem keveredtek.

Ha mégis történt ilyen, akkor is a régiek funkcióra tenyésztették a kutyákat anno, nem küllemre. Ebben nagyot fordult a világ, mert manapság a küllem a lényeg és a funkció és az idegrendszer másod vagy inkább harmadlagos dolog sok tenyésztőnél.

Szóval a funkció hiánya miatt az ilyen kutyákat agyoncsapták. Ha az agár/pásztor mix elkezdett volna haszonállatra vadászni, illetve a 0 pásztorösztönnel rendelkező agár nem nagyon élte volna túl a tél és a vadak által okozott viszontagságokat.

2018. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve természetesen egy 40-50kg-os agár/pásztor mix nem tudott volna vadászni, a nyúl körberöhögte volna. :)
2018. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!