Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember lennék mert semmi...

Rossz ember lennék mert semmi kép nem tartanék keveréket?

Figyelt kérdés

Anyaméknak 5-6 keverékjuk van az utcáról. Én most költöztem sajátba albérletből és szeretnék egy pici kutyát.

Fajtatisztát normális tenyésztőtől.

Anyámek szerint rossz ember vagyok mert nem mentek meg egy életet.

De nekem egy kiszámítható kutya kell aki pici marad.


2018. febr. 24. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen van keverekbol is. Menj el menhelyre es ott boven talalsz kis termetu kityat. Ez kicsit olyan mintha rasszista lennel 😂
2018. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Rengeteg ilyen keverék van és van ellenpélda is fajtatiszta kutyából. Főként neveltetés kérdése a kiszámíthatóság.


Egyáltalán nem vagy rossz ember. Anyudat hagyd, vannak emberek (rengeteg,itt gykn is) aki vérszemet kap ha nem mentett kutyád van. Idővel kitapasztalod és megtanulod kezelni.

2018. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mentett, vagy fajtatiszta törzskönyves, ezek mehetnek. :)

Amíg nem támogatsz szaporítót, nem vagy rossz ember! :)

2018. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezért rossz ember . Én is nagyon sokáig fajtatisztát vagy fajta jelleget szerettem volna de mindenképp menhelyről. Egyszer belebotlottam ,hogy 9 hetes hofehér törpikék gazdát keresnek . Nem érdekelt ,hogy anyuka bolognese apuka ismeretlen azt mondtam nekem az a kiskutya kell amelyiket a képen kinéztem . 120km ert mentem azért ,hogy megkapjam a kis keverékem akiről a mai napig nem mondják meg ,hogy máltai vagy bolognese és alig nagyobb mint a mininek nevezett yorkim ( öt családtól vettem át ) .
2018. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy rossz ember, sőt! Nekem is vannak mentett kutyáim, emellett van egy álom fajtám amiből két évvel ezelőtt szereztem egy gyönyörűséget. Mindegyiküket imádom. Azzal, aki ez miatt ítél el hogy nem menhelyről hoztad nem kell foglalkozni vele. Itt is sok ilyen van, nagyon sok kérdésnél kiírják hogy szeretnének x vagy y fajtát és nem tudnak dönteni, de leszögezik hogy csak ezekből a fajtákból akarnak választani tenyésztőtől, és ott is gyakran betámadnak hogy miért nem megy el menhelyre és fogadjon örökbe.
2018. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben normális tenyésztőtől veszel kutyát, nem vagy rossz ember. Szerintem két vállalható opció van, ha állatot szeretne az ember, az örökbefogadás és a tenyésztőtől való vásárlás.

Azokat ítélem el, akik szaporítótól vásárolnak, mert nekik mindenáron kölyök kell és "fajtiszta", de arra már nem veszik a fáradságot, hogy összegyűjtsék a pénzt egy jó helyről származó törzskönyves kiskutyára, hanem felmennek a jófogásra, és megveszik a legolcsóbb kölyköt. Aztán majd jön a pofára esés, amikor a havanese-ből puli lesz.

2018. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Ne foglalkozz anyudékkal.

Ha van egy fajta amit szeretnél és tényleg tenyésztőtől veszed. Nincs semmi elítélendő benne.


Nekem egy volt munkahelyen,2 kolléganőmmek is mentett kutyái voltak. Mikor mondtam,hogy majd szeretnék a közeljövőben egy Orosz fekete terrier-t,akit természetesen tenyésztőtől fogok venni. Akkor elhordtak mindennek,hogy de minek veszek mikor ott a menhely.Tenyésztős kutya beteges. Hol ott szapiktól származó kutyák betegesek illetve lutri mi lesz belőlük.

Mondtam én ebben a fajtába bele szerettem,mellesleg egy nagyon jó idegrendszerű kutyára van szükségem,mert jönne velem dolgozni. Szeretnék őrző védőzni vele,amit egy menhelyi keveréknél lutri. Kiállításosdi is tervben van.Most kivételesen teljesen tudatosan szeretnék fajtát választani. Első kutyám aki még mindig velem van,őt nem választhattam kaptam szülinapomra. Imádom szeretem, el nem cserélném a világ összes kincséért sem.De kövi kutyámmal már tudatos szeretnék lenni. Menhelyi mix meg lutri. Van aki megérti van aki nem.


Szerintem mindenkinek saját döntése honnan akar kutyát. Szapikat én sem támogatom természetesen.



Mellesleg menhely albérletbe nem is ad kutyát.

2018. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

“semmi kép”

Ez azt jelenti, hogy nincsen kép. A szó, amit keresel: semmiképp.

2018. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már sajat lakásom van albérletben nem tartanék kutyát macskát mert ha onnal mennem kell kitudja találok e olyat ahova vihetem.

Halacskáim voltak vannak de ők azért más tészta.

Szapitol nem vennek. Csak rendes tenyésztőtől törzskönyvel oltásokkal chippelve stb.

Pici kutya kell max 5-6 kilos munkába is vinném.

Van 3-4 fajta amin gondolkozom majd ha lesz megyek kiálításra ismerkedem a fajtával és a tenyésztőkkel.

Nincs bajom a keverékekkel de tartani nem szeretném őket.

2018. febr. 25. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!