Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám rászoktatni a...

Mivel tudnám rászoktatni a kutyámat, hogy megegye a száraztápot?

Figyelt kérdés

Nagyon válogatós, még sosem evett olyan jóízűen, mint ahogy a többi kutya szokott.. hiába főzök neki, hol megeszi, hol nem... vannak napok, amikor szinte alig eszik. Pedig amúgy nagyon aktív, rengeteget fut, játszik, jókedvű, de a kajával nme lehet motiválni..

Viszont, mivel ugye elég válogatós, nem is evett sokat, ezért le is van maradva a növésben. Gondoltam, veszek neki Orijen vagy Acana tápot, aminek magas a fehérjetartalma, mert még csak 1 hete múlt 1 éves, talán még nőhetne, hogy behozza a lemaradást, csakhát nem tudom, érdemes lenne-e..

pici kölyökkorában is prémium táppal igyekeztem etetni, de akkor nem volt nagy sikere..

Mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy behozza a lemaradását növésben, amíg még nem késő?


2010. jún. 8. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
En is ugyanebben a cipoben jarok :S Probaltad mar beaztatni a tapot ? Vizzel nalunk nincs nagy sikere, de ha levesbe aztatom, neha elnyammogja. De persze mindig hagy belole :S Megkerdezhetem, hogy milyen fajta ?
2010. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne adj neki mást. Ha éhes lesz megeszi. Gondolom te kényeztetted el hogy főztél neki meg tapasztalta hogy bármit teszel csak hogy kicsit egyen.
2010. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
önts tejet a tápra, úgy ízleni fog neki :D
2010. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pontosan nem szabad neki mást adni. Én is így próbálom most szoktatni az enyém. Ha éhes lesz megeszi.
2010. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is így voltam a spánielemmel, 9 hónapos korában kérdeztem rá a tenyésztőjénél, hogy mit tegyek (addig nem mertem megmondani neki, hogy a kutya nem eszik, ezért jóval kisebb is az átlagnál).


Ő tanácsolta, hogy tegyem elé a tápot, és megeszi, ha éhes lesz, ha nem, akkor meg magára vessen... 3 nap éhezés után evett belőle.

2010. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Kaja tálba bele, kutya elé letesz.

Van 10 perce, hogy megegye. Ha nem ette meg, tál felvesz, másnapig elzárva. Másnap ugyanakkor elővesz, kutya elé letesz. 10 perc múlva felvesz.

3. nap ugyanez.

4. napon vigyázz rá, mert a tálat is be akarja falni, olyan éhes lesz.

2010. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

border collie :)


Dejó hallani, hogy van más is aki, hasonló cipőben jár


Igen, ezt nekem is sokan mondták, hogy ne adjak neki semmit, pár nap múlva úgyis ráfanyalodik, de még így is képes kibírni 3 napig, akkor is csak annyit eszik belőle, hogy éhen ne haljon, és ilyenkor meg úgy félek, hogy ilyen kicsike marad :S Pedig, ha rendesen enne, biztos vagyok benne, hogy nagyobb lenne, mert genetikailag nem ilyen kis termetet örökölt, mindkét szülő legalább 5 kg-val több nála

2010. jún. 8. 18:01
 8/16 A kérdező kommentje:

17:56: És mi lett a spánieleddel, elkezdett enni és megnőtt végül?


Utolsó, jó lenne ha ez tényleg így menne, bár sajnos efelől komoly kétségeim vannak! De a héten kipróbálom, csütörtöktől úgyse kap enni, mert vasárnap vizsgázunk alapfokon és ahhoz kell, hogy tudjam motiválni! :D

2010. jún. 8. 18:03
 9/16 anonim ***** válasza:

Szomorúan hangzik, de szerintem is ez van. Muszáj lesz kicsit szigorúbbnak lenned! Alapszabály, hogy a kutya előtt nincs kaja, mert aki a kajával rendelkezik, az a falkavezér. Olvastam olyan szélsőséges esetről ilyen nem evős kutyáról, aki odáig jutott, hogy egyáltalán semmit sem evett, mert a kaja birtoklását gondolta a hatalom megőrzésének kulcsának. Ha nem lépnek, minden bizonnyal éhen halt volna, hisz már több, mint egy hónapja nem evett.


Kezdd el gyakorolni a gesztusevést. Egyél a kutya tányérjábó (tegyél bele egy fóliát vagy tányért a saját kajáddal) és forduljon elő olyan is, hogy te megeszed, neki meg egyáltalán semmi sem jut. A falkavezér éhes volt, a lejjebb levőknek nem jutott, és kész. Védd azételt, ne engedd hozzányúlni egy ideig. Aztán engedd meg neki. Ha nem eszi meg rögtön, akkor tedd el. Aki elfordul a kajától, azelől a falka alacsonyabb rendű tagjai is eleszik, tehát tudnia kell, hogy kaja addig van, míg éppen eszik.


Ha nem ette meg, tedd el, és a következő étkezésnél megint játszd el, hogy eszel a tányérjából, és megint csak utána add oda! Ha megint nem kéri, megint tedd el! Előbb utóbb megtanulja, hogy ha nem eszik, akkor nem lesz lehetősége később.


Lehet, hogy lesz pár étlen napotok (nekem 5 volt) de utána átfordul, és szépen enni fog akkor, amikor lehetősége van rá.

2010. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
Mindenki volt kezdő és átesett ezen az időszakon. Én is kínlódtam vele, aztán egyszer nyaralni mentünk és az oktatójuk vigyázott a kutyákra. Ő 4 nap alatt megnevelte, a következő 13 évben nem volt gondunk a kajával.
2010. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!