Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az újfajta nyakörv?...

Mi ez az újfajta nyakörv? Nekem fura, mert a kutyus nem is lát tőle.

Figyelt kérdés

Szomszéd társasházban van egy fehér kiskutya, azt hiszem Bison, és úgy sétáltatják esténként, hogy egy világító, pirosan villogó nyakörv van rajta. Nem is volna gond ezzel, de annyira lazán van a nyakán, hogy ahogy megy szegény, a sötétben szinte semmit nem lát, mert szó szerint a szemébe (is villog). Olyan, mint a kerékpárokon a hátsó piros villogó.

Nem káros a szemének? Amikor látom, úgy sajnálom, mert csak ide-oda botorkál, hiába van pórázon. Legszívesebben megkérdezném a kedves gazdit, de közöm nincs hozzá, nem szólhatok bele. Nektek mi erről a véleményetek? Láttatok már ilyet? Ha annyira káros, és itt ti is megerősítetek benne, akkor inkább szólok, vagy legalábbis megkérdezem, hogy ennek mi értelme így. Oké, tudom, hogy azért teszik rá, nehogy elvesszen, de borzalmasan erős fény villog rajta.



2018. febr. 26. 14:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Javítok: Bichon Havanese
2018. febr. 26. 14:34
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak pórázon megy a kutya, szerintem is tök felesleges kivilágítani. Minek? Nem látja maga mellett pórázon a kutyát? Amúgy az én nagytestűmnek is van, de csak akkor rakom rá, ha sötét helyen elengedem, hogy lássam messziről is merre jár. Ilyen van az enyémnek, a nyakán hordja, és nem bántja a szemét, mivel nem akkora volumenű a világítás még villogó módban sem:


[link]

2018. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom szegényt, pedig az ötlet jó. Én olyan kutyákon szoktam látni, akik szabadon vannak, például labdáznak kint este, de normál esetben csak a tarkón van villogó. Így hasznos, viszont ha elvakítja a kutyát már semmi értelme.
2018. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2-es! Ez sokkal vastagabb egy ilyen pici kutyára. De köszi a linket.
2018. febr. 26. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg jót akarnak a gazdái, csak nem a megfelelő eszközt választották. Pórázon annyi értelme van, hogy ha átmennek az úton, vagy a járdán biciklizik valaki, akkor is észre vegyék. Itt ahol lakok, autóból néha látom, hogy külterületen is a kutyák olyanok, mint a karácsonyfa, a gazdikon meg még egy fényvisszaverő sincs, szerintem ez sem okos megoldás.
2018. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a gazdi a hibás . Nálunk nem egyszer volt rá példa ,hogy a többi ember nem vette észre a fényvisszaverős pórázon mellettem sétáló hófehér kutyámat . Szegény már a sétát se szerette mert volt ,hogy a biciklis aki a járdán közlekedett engem hibáztatott azért mert majdnem átment a kutyámon és ,hogy ez ne történjen meg ő majdnem elesett . Sajnos a többi ember is közre játszhat .
2018. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

[link]


már nagyon kistestű kutyákra is van világító nyakörv évek óta. nem vakítja a kutyát, nem tudom te mit látsz. szerintem is értelmetlen pórázos kutyát kivilágítani, sok kiskutyás csak divatból díszíti fel az ebét. Amúgy még csak az kellene, hogy a járdán közlekedő szabálytalan bringások miatt már kötelező legyen az embernek is világítania!

2018. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el mi is megdöbbentünk rajta . És hiába mondtam ,hogy nem mi voltunk a hibásak csak neki állt feljebb ..
2018. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
az ötösre reagáltam. Szerinte a zebrán, járdán már az emberek is világítsanak, csak, hogy a sok szabálytalan vaksi észrevegye őket.
2018. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ezek valami ócska hamisítványok, amiket a kínaiak ész nélkül koppintottak le. Igen, van világító nyakörv, de azok direkt úgy vannak megcsinálva, hogy csak felül világítsanak, a kutya szeménél ne. Na, amikor ezt a kínai lekoppintja akkor az ilyenen nem gondolkozik, csak az jut eszébe, hogy a több LED az jobb (és sajnos a vásárlók is sokszor csak azt látják elsőre, utólag jönnek rá, hogy hoppá ez így mégsem jó).
2018. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!