Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya patkánymérget evett,...

Kutya patkánymérget evett, mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés
A szél kifújta a nyári konyha ajtaját,pont kint voltam,de láttam hogy beszaladt a kutya,azt vettem észre hogy kisétál, és világos kék ''morzsák'' vannak a szája körül,nemtudom mennyit evett. :( Tejet itattunk vele,falun lakunk,állatorvoshoz nemtudjuk vinni még másfél óráig,nincs itthon az autó. Háromnegyed órája történt,eddig jól van,egy kicsit hányt is. Tudom,állatorvos amint lehet,de addig mit lehet tenni érte?
2018. febr. 26. 17:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
de nem láttam,hogy beszaladt a kutya*****
2018. febr. 26. 17:40
 2/13 anonim válasza:
Az is számít mennyit evett belőle és hogy tényleg evett belőle. Ha mérget evett és nem viszed el orvoshoz, akkor bele is hallhat holnapra.
2018. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Itass vele vizet.
2018. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Nagy testű kutya? Ha igen, akkor 100% semmi baja, de kissebbeknél (3-5kg) sem valószínű. Ha hányt, akkor tényleg semmi gond. De ha nem vagy biztos a dologban, akkor hánytasd meg: langyos, sós vizet spriccelj a szájába, úgy, hogy lehetőleg kicsit lógjon a feje.
2018. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Francia bulldog.
2018. febr. 26. 17:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy lehet neki adni K-vitaminban gazdag ételeket,igaz ez?
2018. febr. 26. 18:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban mérget evett, és maradt a gyomrában, ami felszívódhatott, az ellen a tej, víz, K-vitamin tartalmú étel semmit nem ér.

K-vitamin kellene injekcióban kapnia. Hívjátok házhoz az orvost!

2018. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azzonal orvos ha nem viszed el és átmegy a gyomron vége meg fog halni a patkányméreg nagyon lassan és szenvedősen öli meg az "áldozatát" hiába itadsz vele vizet tejet meg kell hánytatni és K vitamint adni neki de ezt csak orvos tudja.Holnapra már elkezd hatni utána már semmi esélye még most is belehalhat.
2018. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
AZONNAL ALLATORVOS!!!!! MOST!!! MERT MEGHAL...
2018. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban az egyik macskánk evett mérget. Akkor mi tejet és szódabikarbónát adtunk neki, túlélte.


Amúgy hívjátok ki házhoz a dokit minnél előbb, vagy ha ki nem tud menni akkor is többet tud telefonban segíteni, mint mi.

2018. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!