Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harmadik kutya panelba?...

Harmadik kutya panelba? Csivava keverék és mopsz mellé yorkshire terrier?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 kutyám, egy 8 éves csivava keverék és egy 6 éves mopsz. Mindkettő ivartalan kan.


Mozgásigényüket közepesnek mondanám, szeretnek mozogni, igénylik a nagyobb sétákat, de nem másznak falra, ha kimarad egyszer-egyszer a nagy séta. Jó időben gyakran kirándulunk, ezt is remekül bírják (a csivi egy terepjáró, a mopsz pedig karcsún van tartva, így elég fitt)


Hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy szeretnék egy harmadik kutyát is. A yorkira esett a választásom. Valószínűleg a fajtamentéstől fogadnám örökbe, mert mostanában rengeteg kutyát koboznak el szaporítóktól.


Szóval sokat olvasgattam a yorkikról, szőrzet ápolással tisztában vagyok. Sok helyen olvasom, hogy nagyon mozgékony, rengeteg energiája van (mivel terrier).


Jelenlegi kutyáimmal így sétálok:

Reggel 20-30 perces egészségügyi séta.

Délután egy nagyobb kb 1 órás, ilyenkor elmegyünk a parkba, póráz nélkül vannak (forgalmas helyeket kivéve) Ekkor tudnék vele labdázni stb.

Aztán este megint egy 20 perces eü. séta.


Ezen kívűl otthon még tudok velük foglalkozni (játék, tanítás, szőrápolás stb) főleg hétvégén


Lakásról annyit, hogy 50nm, napi 7-8 órát vannak otthon egyedül a kutyák.


Szóval elég lenne ennyi mozgás, foglalkozás egy yorkinak? Tapasztalat a fajtával kapcsolatban? :)


2018. febr. 26. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen rendben van
2018. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez így nem tűnik rossznak. Én azt javasolnam, hogy ne túl fiatal kutyust válassz, mert az idősebb kutyák, sokszor rosszul toleralják a pár hónapos, még minden lében két kanál kölyköket. Azért meg respect , hogy mentett kutyust veszel magadhoz :)
2018. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) a mostaniak is menhelyiek, így követem a "hagyományt"


Van már egy jelöltem. 7 éves yorki, szintén kan. Csupán 2kg, nagyon tündéri. :)

2018. febr. 28. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes vagy:)

Végre egy ember, aki nem olcsón vesz szaporítótól divatkutyát, hanem ment.

Én is nagy "kutyagyűjtő" vagyok egyébként, minden bajba jutott, kidobott kutyust hazaviszek, meg altatás elől is mentettem már többször is.

Nagyon jó érzés, amikor tudod, hogy nélküled mi várt volna Rájuk. Látni a hálát a szemükben:)

2018. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!