Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyám hasának...

Mi baja lehet a kutyám hasának ha ilyen durva hangokat ad ki, nagyon aggódom? 😞

Figyelt kérdés

A kutyámnak a hasa már több órája buborékol furcsa hangokat ad ki. Nála még nem tapasztaltam ilyet. Megkockáztatom,hogy soha. Tényleg még egyszer sem figyeltem fel arra,hogy az évek alatt előfordult volna ilyen. Most történt ilyen először.



Tegnap sárgát kakilt és keményet. Többször vittem kakiltatni pisiltatni az udvarra. De minden alkalom során csak egy-egy bogyó darab jött ki és nem több.


Aztán ma reggel már 6 órakor kivittem,hogy elintézze a dolgait. És most már barna a széklete. Normális állagú kicsit talán lehetne lazább-puhább az ürülék. Azért láttam,hogy ez kemény.

Pisilni is pisilt az rendben volt.


Rendesen etetem. Csak száraz tápot adok neki. Néha kap konzerv kaját,de abból keveset adok,mert habár ő imádja..nem szeretném ha hasmenése lenne tőle. És abból degeszre enné magát. Ezért összeszoktam csak keverni a száraz táppal.


Vizet sokat iszik. Mindig iszik,rendszeresen és eleget. Jó étvágya van neki. Nem szokott hányni,nem szokott panasz lenni rá.


Mozgás mindennap van. Most,hogy hatalmas hó van,nem tudom vinni,mert pici kutyusom van és eltűnik a hóban,nem akarom azt sem,hogy megfázzon. Ilyenkor egy 10-15 perces sétát szoktam csinálni csak. De alapvetően mindennap viszem és 35-40 percet kint vagyok vele. Többet nem,mert a hátsó lába kificamodott neki párszor és most is néha kiugrik a helyéről. Majd lesz neki műtéte emiatt. Az állatorvos írt fel neki fájdalom csillapítot..de lehet sétáltatni csak lassan és lépcső tilos. Ott mindig viszem.


Szóval ez a helyzet. Tudom,hosszú lett. Csak gondoltam mindent leírok részletesen,ne közben legyen kérdésetek.


Előre is köszönöm szépen a vàlaszokat. Nagyon aggódom érte. 😖


2018. febr. 27. 08:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és ma még nem evett. Meg este hamar elaludt aztán lefekvés előtt csak kicsit evett. Nem olyan sokat. Pár falat tápot.
2018. febr. 27. 08:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy van egy oltári szorulása, emiatt kluttyog a hasa, és tele van széklettel a végbele. :/ Én kutyáim is szoktak kiadni ilyen hangokat, ha beszorul a nagydolog.

Adj neki egy kis konzervet, hátha meghajtja egy kicsit. :)

Viszont ha nincs kaki, csak megy be a kaja és nem jön ki, továbbra is kluttyog, akkor be lehet iktatni egy orvosi látogatást.

2018. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké köszi. Pont tegnap előtt fogyott el a kutya konzerves kaja. Szóval azt majd vennem kell,de most még suliban vagyok.


És ez mellett még mivel lehetne puhítani a kutya székletét? 😖

2018. febr. 27. 10:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár kanálnyi étolaj tökéletes, az még a kicsusszanást is segíti. :)
2018. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oksi megpróbálom majd valamit. 😃
2018. febr. 27. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy jó kis olajos tonhalas konzerv is csodákra képes :)
2018. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Az még nálam is segít. :DD
2018. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bevált köszi ;))))
2018. febr. 27. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!