Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tartása drága?

Egy kutya tartása drága?

Figyelt kérdés
Pont most gondolkodtam rajta, hogy az én nagytestű kutyám tartása nagyon drága ( és itt most nem kérkedni szeretnék) de minőségi táp minden nap, ugye amit szétrág megjavíttatni mert kinti kitya de a kert egyik szegletéből a másik szegletéig mindent szétrágott a rágós korszakában, kutyaiskola, játékok, nállunk kéthetente kell pórázt cserélni,mert mindig szétrágja mert véletlen kinthagyom amikor sietnem kell. Lehet ti azt gondoljátok ez nevelési kérdés, de pl én viszem sétálni reggel és este, de attól még napközben nem vagyok otthon és rombol. A pórázokkal meg nagyon szeret játszani.

2018. febr. 27. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is elég sok pénzt költök a macskámra és a kutyára gondolom csak többet kell
2018. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, drága!

De ezt egy felelős gazda még a kutya befogadása előtt átgondolja és anyagi lehetőségei szerint bevállalja, vagy lemond róla.

És itt most nem mesélek a kutyám 160ezerFt-os műtétéről, vagy az öreg kutyák betegségeinek állatorvosi költségéről és a rendszeresen adott gyógyszerekről.


Kiegyeznék a heti 1 póráz árával!:)

2018. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig értetlenül állok az olyan sztorik előtt, ahol a kutya rombol.

Volt már a családban gyerekkoromban több kutya is, soha nem csináltak ilyet.

Most a saját kutyám sem, pedig hiperaktív fajta. Jack russel.

Első éjszakáján nyugodt volt, nem sírt. Soha nem rongált meg semmit, ami nem az övé. Pedig nem járattam soha kutyaiskolába, de kifejezett falkavezér, kutyasuttogónak sem tartom magam, sőt van amiben be kell lássam, hogy a fejemre nőtt.

Szóval javíttatnom még nem kellett miatta semmit azért, mert unatkozott és rombolt, pedig sokat van egyedül és mi is sétálunk.

Egyszer volt olyan, hogy a kamrába beszabadult egy egér vagy pocok. A kutya szagot fogott és onnantól kezdve mint aki de hall se lát, csak a vadászat. Csinált egy kis felfordulást, de legalább megfogta.

Tény, ha kap játékot, ami az övé, azt percek alatt képes szétszedni. Ezért csak ritkán kap boltból bármilyen kutyának szánt rágókát. Ugyanis ritka, hogy legyen olyan minőségű, hogy bírja. A gumicsont, gumilabda, de még a rágókötél nagy része is neki 20 perc.

Ezért elnyűtt ruhadarabot, cipőt kap játék gyanánt és roppant örül neki.


Az egyetlen nagyobb kiadást az eledel okozza, mert ahogy öregszik, egyre inkább kényes a gyomra.

+ a kötelező oltás évente.


Amíg kertes házban laktunk, csináltam virágos kertet. Akkor már megvolt a kutyus. Nem kellett elkeríteni. Az első perctől kezdve kerülte azt a területet.


Van nyakörv + póráz. Azt ő sem szereti. Ha futnék vele, akkor csak ugrál előttem és kapkod a póráz után.

De érdekes módon a hám + póráz kombóban teljesen fegyelmezetten fut mellettem. Talán úgy szabadabbnak érzi magát.


Tehat nekem nem drága a kutyatartás. Soha nem is volt az.

2018. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Drága volt főnöknőm mondta és én is megtapasztaltam, egy vizsla nagyságú kutya annyiba van, mint egy nyugdíjas eltartása.
2018. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Drága,persze attól függ kinek mi a drága,mert hát mindenki más anyagi helyzetben van. Ismerek olyat aki négy 50 kg-os kutyát tart és meg sem kottyan neki anyagilag.


Nekem kistestűim vannak egy 4,5 kg-os és egy 6 kg-os.


Fiatalabbikra nem kellett eddigi élete során túl sokat költeni 7 éves lesz idén, minőségi tápot kap természetesen,kullancs elleni védelemmel van ellátva,időnként játékok. Pórázra nem tudom mikor költöttünk. Még mindig tart amit pár éve vettünk.

Legnagyobb kiadásunk az ivartalanítása volt,szerencsére (lekopogom)


Másik kutyám 16 éves, na ő az elmúlt 4 hónapban 70-80 ezrembe tuti benne van és kistestű kutyáról beszélünk. Nagyobb testűnél ez duplája lett volna szerintem.


Gyógytáp+ vese táp,vese gyógyszer, állandó kontroll vérvizsgálat,izület védő, immunerősítő, újabban már gyulladás csökkentőt kap bal első lábát nagyon fájlalta.


Ettől függetlenül,hogy látom,hogy egy kistestű sem olcsó ha baj van.


Nagytestűt szeretnék kövi kutyának. De nála annyival leszek következetes,hogy minden hónapban rakok félre egy kevés összeget,ha hirtelen vmire költeni kell akkor legyen tartalék.

2018. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne drága. :)

Két 30 kilós ebzetem van (amstaff és pit), az egyik 7, a másik 5 éves. Egészségügyileg ezidáig semmi plusz kiadás nem volt, csak az oltások és a kullancs elleni vackok.

Játékot nem veszek, mindketten pillanatok alatt szétkapnak akármit. :D Keresztmutertól kaptak egy-egy XXL-es Kong-ot, azt a nagy fekete, rághatatlan változatot. 10 percig nem tartott. :D

A táp a legnagyobb kiadás; én Visán Optimanovával etetek, a 12 kilós zsák 18 ezer egy hónapra.

Jap. A kutyatartás baromi drága. De mindenképp megéri!

2018. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Kutyaiskolába nem kötelező járni, ha ennyire megérzitek a kiadásokat. Én magam is meg szoktam lepődni, hogy milyen kevesen járnak a város egyetlen iskolájába. Összesen vagyunk 17-en és a városban biztosan van 500 kutya... Minőségi tápon is lehet spórolni úgy, hogy mondjuk felváltva adsz neki minőségibbet és "olcsóbbat". Aki még így sem tudja kifizetni, az ne vállaljon kutyát!
2018. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
En nem azt modtam h nem tudom kifizetni, tokeletesen megvagyok vele, akar masikat is vallalhatnek ha akarnek, de nekem nevelesbe tokeletes ez az egy....igazabol itt az igazi kerdes tenyleg az h nekunk is a varosban rengeteg kutya van, de mindenki jol keres h el tudja tartani?
2018. febr. 28. 06:46
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha normálisan tartja az ember, akkor az.

De lehet úgyis ahogy anyósomék:maradékon,egy kis ipari hulladék kutyaszalámin,évi kötelező veszettségi oltással.

Egyszer tettem szóvá, hogy nem értek egyet velük, akkor mondták ok, akkor fizessem én a tápot stb, de nekem erre se pénzem se lehetőségem. Régi vágású emberek így rájuk hagytam. Sajnálom a kutyát, de emiatt nem akarok vitát.

2018. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha beteg lesz akkor nagyon drága.

Ha nincs semmi gond, akkor viszont nem igazán, persze ez is nézőpont kérdése.

Pórázt 4 éve vettünk utoljára, mindig felakasztom a helyére, sem ezt, sem a lakásban mást nem rág, nem rombol, jól nevelt kutyánk van.

Ami fix. kiadás az a havi táp, oltás, féreghajtó és az élősködő elleni nyakörv.

Ja és néha veszek neki kutyabérletet, ez 2 ezer ft egy hónapra. Játékra sem kell költeni mivel egy erős fogású staffordról van szó, bolti sima játék szóba se jöhet, 1 perc alatt kivégezné, így ingyen holmikkal játszik, van itthon vastagabb fadarab rágcsálni, meg kerékpár gumi külső. Van 2 labdája amivel kint játszunk, ez is már több, mint egy éve megvan mivel kizárólag a labdázás idejére veszem elő.

2018. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!