Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya kit tekint gazdajana...

Egy kutya kit tekint gazdajanak aki dominans vagy aki sokat foglalkozik vele?

Figyelt kérdés

A baratom nem sokat foglalkozik a kutyaval, altalaban mergesen elzavarja magatol, neha szokta vele gyakorolni amiket en tanitottam, de a kutya megis megy hozza.. viszi neki a jatekot stb.


En szoktam setalni vinni, tanitani, jatszani, en adok neki enni.. szoval en foglalkozom vele leginkabb.


2018. febr. 27. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok múlik a kutyán. Egy domináns, jó kutya amögé áll csak be, akit képes vezetőnek elfogadni, akiben kellő határozottság, erő van. Akkor is, ha ez a személy semmit nem foglalkozik vele. Mellesleg nem is a főnök feladata a rangban lentebb lévőket szórakoztatni és kiszolgálni.
2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
.
2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12 évesen én voltam számára a falkavezér, hiába volt ott az erős kezű, hangú apám. Engem, a vézna kislányt választott ki, csak nekem fogadott szót.
2018. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki mérgesen elzavarja még nem lesz falkavezér. A vezér irányítja, tanítja, védi a falkatagokat. A farkasoknál se tépi ok nélkül meg a többit aztán bandázik egyedül az alfa.
2018. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És zavar, hogy a parodat is szereti? Ne haragudj, de nekem ez jött le a kerdésből, bar persze lehet felreértem. Sok mindenen múlik kit választ vezérnek. De attól, hogy valakit nem tekint annak, a kutya attól még keresi a kapcsolatot. A legtöbb kutya alapvetően szereti az embert, érdeklödik iranta, vágyik a figyelmére. Ha volt olyan, hogy a párod foglalkozott vele, akkor a kutya tudja, hogy ez is egy opció, ha kitartóan próbálkozik. Ha ketten nevelünk egy kutyát, barmilyen nehéz is, de nem szabad kisajátítani, versenyezni, hogy kit szeret jobban, kinek fogad szót jobban. Hiszen a "vesztes félnek" semmi kedve nem lesz így a kutyussal foglalkozni. Míg,ha próbáljuk mindig bevonni egymást a kutyázásba, a kesőbbiekben az érdektelen félnek is valtozhat a hozzáállása.
2018. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!