Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha anyám ki zárta...

Mit tegyek ha anyám ki zárta a kutyáinkat?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja befogadtunk az otthonunkba 2 kölyök kutyát. 6-7 hetes korukban hoztuk el őket. Kis termetű kutyák. Bentre lettek szoktatva, de egy ideje esténként míg alszunk ők felforgatják a nappalit. Ez alatt azt értem, hogy megrágcsálnak ezt azt. Ezért anyám úgy döntött kizárja őket és kintre szoktatja. Ezzel egy ideig nem volt gond mert aludni még bejöhettek a házba de azóta már -10 fokok vannak esténként és anyám mostmár éjszakára is kizárja őket aludni. Onnan gondolom hogy fázhatnak mert állandóan kaparják az ajtót és egész éjjel ugatnak. Mondtam anyámank, hogy eltakarítok utánuk mindent csak had ne fagyoskodjanak kint egész éjjel de nem érdekelte. Már semmivel sem tudom rávenni, hogy engedje be őket legalább éjszakára, hogy ne a -10 fokban aludjanak már kint. Szerintetek ez állatkínzásnak minősül? Vagy ez még normális?


Bocs a helyesírási hibákért. A komolytalanok légyszi kíméljenek. 17/l



2018. febr. 27. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez állatkínzás. Anyukádat küldd ki egy szál pulcsiban a kutyák mellé fél órára. Hamarabb nem mehet be. Ha fázott, de azt mondja, hogy nem mehetnek be akkor sem, zárd ki őt kulccsal egész éjjelre.
2018. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"6-7 hetesen lettek elhozva"... amikor 8 hetes kor előtt nem lehet és nem is szabad elválasztani egy kölyköt...

Valamint ahelyett, hogy megnevelné a kutyákat, (gondolom jön a foguk ezért rágnak...meg még kölykök stb.) a kis termetű kölyök kutyákat kizárja a mínuszba... döbbenetes, hogy mik vannak! :(

Amikor kint -17 is lehet éjszaka az időjárásjelentők szerint.

Arra mérget vehetsz, hogy fáznak! Én inkább azon gondolkodnék a helyedben, hogy elfognak-e pusztulni vagy szívósak lesznek és túlélik? Mégha nem is fagynak meg, simán megfázhatnak és az is elviheti őket vagy a szövődményeibe pusztulhatnak pár év múlva bele...


Elképesztőnek tartom, hogy valakinek pont az éjszakai -15-ben jut eszébe kifele szoktatni a szobakutyáit, amikor ilyenkor már a kinti felnőtt kutyák is fáznak, és jobb érzésű emberek még őket is beengedik legalább a garázsba vagy kitalálnak valamit, hogy a kutya ne a mínuszba legyen! (fűtik a kutyaházat vagy valami...)


A kérdés meg ugye az, hogy mit tegyél?

Szerintem enged be őket! Legalább az előszobába, a cipőket meg pakold el. Vagy legalább, ha van valami mellék épület, ami nem hűl ki teljesen éjszaka, legalább ott készítsz nekik valami fekhelyet...

2018. febr. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress nekik rendes gazdit, ez csak szenvedés nekik.
2018. febr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért fogadtatok be kölyköket, ráadásul kettőt, ha nem tudtátok hogy mivel járnak? Meglepő módon rágnak, igen, kellenek nekik játékok, amiket rághatnak és le kell őket fárasztani, hogy éjszaka aludjanak. Nem kibszni őket a -20 fokokba érzéketlen tuskó módon. Felháborító. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor még most keressetek megfelelő gazdát nekik, ez így nem lesz élet nekik hogy ki vannak vágva az udvarra az első problémánál. Már ha túlélik ezt a hideget. Van legalább beszalmázott, hőszigetelt helyük ahova bebújhatnak?
2018. febr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nálunk is kirakta apa a máltai keverékemet, mert bekakilt, mikor előtte 10perccel volt kint. Én kimentem hozzá jól felöltözve, felöltöztettem Őt is a kis kabátjába, amit én csináltam neki és összebújva kint aludtunk. Többet nem rakta ki.
2018. febr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szobakutyákat, ráadásul növendékeket a -15 ℃ körüli hőmérsékletben "kiszoktatni" óriási baromság, sőt, szerintem az állatkínzás határát feszegeti.


Egyébként a kölykök rágnak. Sokat. De talán, ha le lennének fárasztva, akkor este aludnának. Szóval itt nem csak anyukád a hibás, hanem bizony te is. A kölyköket le kell fárasztani, de úgy emberesen és akkor nem fogják szétkapni a nappalit éjszaka. Nagyon gyanús, hogy te ezt nem szoktad megtenni.


Vagy az nem jöhetett szóba, hogy este be legyenek zárva abba a szobába amiben alszol?

Vagy szobakennel + lefekvés előtt óriási mértékű lefárasztás. Akkor a kennelben csak aludnának.

Ajánld fel ezt anyudnak, vagy mondd, hogy többet nem szedik szét a nappalit, mert lefárasztod őket rendesen.

Kint sanszos, hogy megfagynak, nem "csak" fáznak.

2018. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg őket apportírozni. Először ne dobd túl messzire a labdát vagy játékot. Hívd ugrándozva csalogatva őt magadhoz (kezdetben egyesével foglalkozz velük). Kapjon egy jutalomfalatot (apró szemű macskatáp vagy felkarikázott virsli, felkockázott parizer). Addig gyakorolj csak, amíg lelkes. Érdemes a "csúcson abbahagyni". Így máskor is lesz kedve. Minden visszahozásért jár a kis falat. Ez mellett trükköket érdemes még tanítani, szellemileg lefárasztja. Szobakennelbe szoktatva pedig át fogják aludni az éjszakát (minden kutyámat így tartom, munkakutya fajta).
2018. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Felajánlottam anyámnak, hogy aludhatnak az én szobámban és akkor nem kell félnie, hogy megrágnak valamit, de mivel még kicsik ezért gyakran odapiszkítanak mindenhova. Azt is felajánlottam, hohy minden piszkot eltakarítok utánuk. Nem engedte, mert úgy van vele, hogy majd az bútoraimat megrágja meg az én szobámba nem piszkítsanak. Egyébkén van kint evy kutyaház benne egy pokróccal. Anyu szerint ez elég, hogy ne fázzanak. Úgy van vele, hogy majd megszokják a hideget. Lefárasztani meg sajnos nincs sok ideje itt senkinek mert én a suliból délután 6-kor érek haza minden nap és sok a tanulni valóm is, ez nem kifogás, való an nagyon sokat tanulok, minden nap este 10-ig. Anyámnak sincs ideje sajnos. Mo dtam beki, hogy adjuk el őket olyannak aki tud róluk gondoskodni, de azt se akarja mert egy korábbi kutyánk unokái úgymond és gondolom ez alatt azt érti, hogy különlegesek a számára, de akkor nem zárná ki szerintem. Mit tegyek? Anyukám nagyon makacs és ilyesztő is. Félek vele ellenkezni mert szigorú ha felhozom a témát és egyből ordibál velem.
2018. febr. 28. 18:26
 9/14 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy azért is akarja kintre szoktatni mert nagyon vedlenek és minden csupa szőr, a kanapé meg a szőnyeg is, és neki nincs kedve minden nap takarítani ezt. De akkor kérdem én, miért kellett befogadni egy állatot ha úgyis ez lessz a sorsa? Pont az ő ötlete volt, hogy hozzuk el őket, sőt eleinte csak egy kutyáról volt szó de ő ragaszkodott hozzá, hohy hozzuk el mindkettőt mert olyan cukik és nem tud dönteni a kettő közül. Mondtam neki, hogy nincs bajom vele, hogy ki akarja szoktatni de talán nem moat kéne a -10 fokban. Mondtam, hogy ilyenkor a legtöbb kutyatulajdonos aki kint tartja a kis vagy esetleg közepes testű kutyáját, az is beengedi ebben az időszakban. Legalábbis én így tudom.
2018. febr. 28. 18:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Anyád eléggé primitív. Ma éjjel lesz a leghidegebb, tényleg ne most akarja már kintre szoktatni őket. 1-2 héten belül jobb lesz az idő, akkor lehet. Eddig bent voltak, most már ez a kicsi mit számít?


Egyébként pedig a pokróc nem jó! Csak rosszabb lesz tőle, mert ha átnedvesedik, meg is fog fagyni. Szalma kell alájuk, az beszívja a nedvességet!

2018. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!