Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztésre alkalmas...

Mm001 kérdése:

Egy tenyésztésre alkalmas alaszkai malamut mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Van néhány szimpatikusabb kennel oldal, de ott nem írnak árakat. Nagyjából fél éve tetszett meg a faj, szóval már felbújtam utána az internetet. Sajnos egy ideig még nem lehet kutyám ezért igazából csak az ár érdekel tenyésztő az úgyis aktuális lesz. Az is megfordult a fejemben, hogy kutyatenyésztő legyek, bár az egy elég nagy feladat, szóval nem azzal kezdeném, viszont jelen pillanatban ez foglalkoztat a legjobban, persze nem megélhetési forrás, vagy csak nagyon későn, de legalább lesz a mi motivál! :)

2018. febr. 28. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1-1,5 millió alatti tőkével ne gondolkodj tenyésztésben. Nyilván nem a tenyészszuka fog ennyibe kerülni (kivéve a drága fajtáknál), de az ára, kezdeti kiadások, tenyészszemle, kiállítások, szűrések, felkészülés, fedeztetés és az alom lehozása bizony ekörül az érték körül fog megállni.
2018. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Min. 300.000 körül van egy tovább tenyésztésre is alkalmas kölyök. De már most vedd fel a kapcsolatot a kiszemelt tenyésztőkkel, mert egy jó kutyára átlag egy-másfél évet várni kell. Nem úgy megy, hogy megszületnek a kölykök és betoppansz, hogy neked kiskutya kell. Előjegyzés van, tehát egy jó tenyésztőnek nem kell reklámoznia a kicsiket, hisz születésükre mindnek van gazdája.
2018. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Azt is bele kell kalkulálni, hogy hiba csúszik a gépezetbe. Pl ha egy kan heréje nem száll le akkor alkalmatlan fedezésre (mondjuk ez könnyen ellenőrizhető) vagy ha egy szuka pl az első pár tüzelése után pyometrás lesz és ivartalanítani kell.
2018. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha késöbb tenyésztéssel szeretnél foglalkozni akkor nem árt ha a vérvonalban akad néhány champion és egyéb címekkel rendelkező felmenő. Ha itthoni tenyésztőtől szeretnél akkor 800-1000€-tól felfele számolj az árral, ha pedig külföldről akkor 1500-2000€.

Viszont mire eljutsz oda, hogy te magad is tudj tenyészteni addigra bőven 1.5M Ft minuszban leszel, de valószínűleg sokkal többe.

2018. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Hát igen, olvasgattam már hogy tenyésztés nem a legolcsóbb mulatság, orvosi ellátások, kaja, kiállítások utazás, kennel építés ha szükséges miegymás. Azt a 300.000 Forintot nem tartom egyáltalán soknak. Tekintve hogy a szaporítottak 50.000 Környékén mozognak. Még annyi kérdésem lenne, hogy egy kutyakiállításra kell belépődíj? Vagy az csak azoknak van akik versenyezni viszik a kutyájukat? Illetve hogy szukát vagy kant érdemesebb venni? Kanokat jobban preferálom, de ha egy szukával könnyebb elkezdeni a tenyésztést, akkor nyilván azt veszek. Meg ha jó 1, másfél évet kell várni kiskutyusra, akkor majd szerintem lassan elkezdek kiállításokra járni, ott körbenézek, aztán ha lesz ott aki szimpatikus tenyésztő akkor lehet hogy vele beszélek majd. De gondolom kell nekik adni előleget.
2018. febr. 28. 19:55
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha tenyészteni akarsz akkor szukát. Sok tenyésztőnél csak szukák vannak és nincsenek is mellette kanok. Általában külföldről fedeztetnek ami jót tesz a vérvonalnak.

A következő szánhúzó tenyésszemle a Medve Kupa lesz Veresegyházán. Tudtommal ide ingyenesen lehet menni nézni és mellette lesz canicross, bikejöring és fogatverseny is. Az időpont Március 25 a Veresegyházi Medveotthonban. Bővebb infót itt találsz: [link]

Érdemes kilátogatni mert rengeteg tenyésztő kinnt lesz a kutyáival és indul is a varsenyen. Nekem személy szerint soha nem kéne olyantól szánhúzó aki nem versenyezteti őket csak kiállításra viszi. Persze a küllem is fontos tenyésztéshez és egyre jobban kiszorulnak a fajtatiszta kutyák a húzósportból (legalábbis nemzetközi viszonylatban) de ha már erre lettek tenyésztve a kutyák és élvezik is akkor szerintem ott a helyük.

Illetve március 16-án is lesz egy tenyésszemle, kiállítás Pécsett.

2018. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Előleget a kiskutyák megszületése után szokták elkérni, mikor már biztosan meg van, hogy hány kiskutya megy gazdához és kik lesznek pontosan a gazdák.


Kant is lehet, de akkor érdemes a tenyésztővel kapcsolatban maradni. A szuka tulajdonosa választ kant, tehát ha nem ismernek ezekben a körökben, senki nem fog a te kutyáddal fedeztetni. De ebben tud segíteni a tenyésztő, ha ápolod a jó kapcsolatot vele.

2018. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
A legfontosabb kérdés, ami itt nem hangzott még el és a kérdező válaszai alapján bizonytalan is vagyok benne az a következő: Volt már kutyád? Tudod hogyan kell vele _szakszerűen_ foglalkozni? Ameddig nem neveltél még fel legalább 1 kutyát, addig nincs miről beszélni, mert csak több milliós pénzkidobás lesz belőle. Egyetemi szintű végzettséget sem ártana szerezni hozzá.
2018. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen azért ez nem úgy működik, hogy van egy szukád és fedezteted egy szép, jó eredményekkel rendelkező kannal. Ilyen esetben nem leszel több egy szaporítónál. Biztosan vannak tanfolyamok, ahol az alapokat legalább megtanítják mert nagyon nem mindegy, hogy milyen génekkel rendelkező kutyákat párosítasz.
2018. márc. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kutyám már volt, de azt inkább a szüleim nevelték fel, nem én. Most is vannak állataink, amiket napi szinten gondozom, persze ég és föld ez meg a kutyanevelés. Miután meglesz a kutyus, elhordom egy csomó kiállítáara és versenyre, persze nem a nyereség reményében, hanem hogy folyamatoasan beszélhessek a többi tenyésztővel, hogy hogyan kéne tovább nevelgetni. Majd levizsgáztatom, aztán ha megvan az 1,5-2 éves kora és úgy látom hogy lehet belőle valami, akkor befedeztetem. Kis lépések, így nem lesz akkora a csalódás, ha lesz. Fiú kutyát is akarok, mert ugye szánhúzó kutyák, én se csak nézegetni akarom őket és ahogy tudom egy szánhúzó falka 6 kutyusból áll, mindegyiknek megvan a maga feladata, az erőkutyáknak legalább kanoknak kell lenniük szerintem. Viszont köszi hogy rendberaktátok a dolgokat a fejemben, sokat olvasgattam, de volt itt néhány új infó is. :)
2018. márc. 1. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!