Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha nagy a különbs...

Mi történik, ha nagy a különbség a két szülő mérete közt?

Figyelt kérdés
Mi van olyankor, ha egy nagyobb testű kan(mondjuk vizsla) párosodik egy kistestű szuka (mondjuk havanese) kutyával? Tényleg igaz, hogy nem bírja kihordani és szétpukkadnak a szervei vagy ilyesmi? És akkor is ez van, ha pl embereknél egy 150centis nő egy majd' két méteres izomagyúval közösül? Nem "alkalmazkodik" a testhez az embrió?

2018. febr. 28. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem alkalmazkodik. Császár szokott lenni mindkét esetben.
2018. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
De nem fog ilyen történi mert ivartalan a szuka jobb esetben a kan is.
2018. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
És ugye nem szaporitunk
2018. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

azért nézzük már meg arányosan a különbségeket.

a majd 2m-es férfi 30%-al nagyobb a 150 cm-es nőnél, a 60 cm-es vizsla pedig több mint 2x akkora, mint a 25 cm-es havanese.

súly az embereknél 2-3x-os a kutyáknál pedig 5-6x-os


nem vagyok állatorvos, de szerintem megszülni nem tudja, mert túl nagy.

2018. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudná kihordani, vagy belehalna a szülésbe.


Embernél nem így van, nem akkorák a méretbeli különbségek, mint a kutyáknál.

2018. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Egy olyan esetet ismerek, ahol a szuka kistestű volt a kan pedig nagy. Kevés kölyök lett, természetes úton jöttek világra. Nem voltak túl nagyok a szukához képest.

Most már felnőtt mind a három. Közepes termetűek lettek, úgy kb. a két szülő között félúton.

Viszont egyik sem egészséges. Az egyik gyógyszeresen kezelt súlyos epilepsziás. A gazdi tartja a kapcsolatot a másik két gazdival és tőle tudom, hogy a tesókkal is sok egészségügyi gond van. Hogy ez a méretbeli különbség miatt van-e azt nem lehet tudni, de gyanús, hogy igen.

Az nagyon szomorú, hogy a három kutya anyja még mindig ivaros, mert a gazdája szerint természetellenes dolog az ivartalanítás.

2018. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, mint amit a #6-os írt, hogy vhogy "alkalmazkodik" a szuka testéhez, így hiába nála jóval nagyobb csinálja fel, nem lesznek nagyok a babák, meg kevesebb is lesz. És esetleg ezt születés után a növő korszakban "pótolják" és akkor már nagyobbra nőnek, de amíg az anyjukban vannak, addig nem lesznek akkorák, mintha két nagytestű kölykei lennének.
2018. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Belehalna a szuka. Ez sajnos nem ritka eset...
2018. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A volt szomszédomnak volt egy nagy kutyája, már nem emlékszem mekkora volt, de 80 centi lehetett, de úgy termetre is elég nagy kutya volt. Nos, a másik szomszédomnak meg egy kis tacsija volt. A tacsi volt a szuka. Született egy kölyök, tacsi méretű lett. Na és ez a kutya most kb. 6 éves lehet, és egészséges.


Szóval az ilyesmihez nem értek annyira, de amit a #6-os ír, az elképzelhető.

2018. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!