Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nem kakil, mitől lehet?

Kutya nem kakil, mitől lehet?

Figyelt kérdés
6 és fél éves, Amerikai Staffordshire Terrier, kan. 2 éve, hogy rendszeresen előfordul ez nála, legutóbb karácsony előtt volt így, de van mikor fél évig nem jön elő. 2 orvos látta már, elvileg gyenge a sava és emésztési problémái vannak. Az első mindig felnyúlt neki, a második ezt nem javasolja. Azt mondja kapjon ilyenkor mindig paraffinolajat, kapott is 1dl-t. Most bágyadt, hányik, de mindig így szokott lenni. Állatkorház nagyon messze van tőlünk (kivizsgáltatás miatt), állatorvos ahogyan írtam, több is látta már, szóval már nem tudom mi legyen. Sőt, barátnőm kutyáját most vittük állatorvoshoz, biztos ami biztos, nála is rákérdeztem (hozzá nem tudnám vinni, én most Budapesten vagyok, kutyám vidéken szüleimnél). Ő 3 dolgot mondott látatlanban: prosztata, valamilyen daganat, ami amúgy semmi gondot nem okoz, "csak" ezt ott, vagy elgázosodik, mivel sosem kemény a széklete, mikor sikerül kinyomni. Mondtuk, hogy már direkt csontot sem kap ez miatt, és hogy sokat pukizik és büdit, meg sokszor kap nehéz kaját és össze-vissza (tepertő pl.). Erre mondta, hogy neki ez a tippje, hogy a gáz elzáródik és fáj neki, mivel nem kemény a széklet amikor kijön, és hogy sokat pukizik büdöset. Én már nem tudom, mindig rettegek attól, hogy mikor lesz legközelebb beteg, és abban a szaros vidéki városban ki sem lehet vizsgáltatni, de ha nem lesz baj most már valahogyan meg fogom ooldan, hogy kivizsgálják.

2018. márc. 1. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy mitől lehet nem tudom, de ÉN, hiába lakom egy faluban az isten háta mögött, 80 km-es körzetben több tucat állatorvos van. Nagyobb városokban állatklinika is. Ajánlom hogy vidd el egy nagyobb kivizsgálásra.
2018. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lassan az lesz, csak én már többet vagyok pesten mint otthon, ráadásul se kocsi semmi. Kb. 60-70km-re van állatkorház az otthonomtól. Jövőhét pénteken megyek haza, remélem addigra már jól lesz...
2018. márc. 1. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha össze vissza kap mindent enni, akkor valószínűleg az a baj. Egyaltalán mit eszik? Kap száraztápot? Vagy csak maradékkal etetik? Ha csak maradékkal és nem kap csontot, akkor a kutya miből fog kálciumhoz jutni???

Én megértem, hogy nem tudsz hazarohangálni állandóan, de azt nem, hogy miért nem tudsz venni jó minőségű kutyatápot és megbeszelni az otthoniakkal, hogy csak avval etessék.

2018. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tápot is eszik.
2018. márc. 1. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy a nem megfelelő etetés okozza.

Vagy egy jó minőségű táppal kellene etetni CSAK, vagy esetleg BARF módszer szerint.

Mást (maradékot pl.) nem kellene kapnia.

Egyébként kivizsgálás, labor, ultrahang, amit első körben el kellene végezni.

2018. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!