Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyámnak...

Normális, hogy a kutyámnak hasmenés után van egy piros pukli a végbele felett?

Figyelt kérdés
Majdnem két hétig tartó hasmenése volt. És a végbele felett ilyen kis hólyagszerű seb van neki, ami meg is van dagadva. Először azt hittem a végbele jött neki előre, mert amikor nagyon ment a hasa kicsit azt is lehetett látni, de megnéztem és úgy látom nem a popsijában van. Közvetlenül felette. A dokinál több tizezret otthagytam és ebben a honapban a cicamnak pedig drága műtétje volt. Szoval nagyon rosszul jott ki. Megoldottam, sose hagynám őket szenvedni vagy nem tenném meg, hogy nem biztositok nekik megfelelő ellatast, de nagyon rosszul állok így a hónap végén és nem akarom azt, hogy elmegyunk, ránéz a doki, bekenegeti aztán otthagyok érte 5-10 ezer forintot. De azt se szeretném, hogy valami komoly Legyen és nem vittem el. Tudom, hogy az ember popsija is, hogy ki tud sebesedni pár hasmenés után is, nemhogy egy két hétig tartó után... Ráadasul sokoszor dörzsöltem is. Nyilván próbáltam vigyázni rá, de nem tudtam mindig keszenletben ülni a vizes ronggyal, hogy ha kakil egybol le tudjam mosni neki. És hipphopp raszaradt akkor pedig valahogy le kellett szedni. Felette is van egy pici hasonló seb ezért félek, hogy esetleg valami fertőzés. Olvastam, hogy vegbeleloreesesnel is olyan fertőzést kaphat a kutya, amit túl se él. Neki kaki közben jött ki csak de nem is mondanám, hogy kijott, inkább csak láttam egy picit. Így is elfertőződhetett? Bár akkor meg nem a popsija felett lenne a seb, hanem kozvetlenul a végbéllel lenne gond, gondolom. Van itthon kifejezetten olyan sebfertotlenito amit műtétek után használnak és kenőcsöt is vettem rá neki, az allatgyogyszertarban.
2018. márc. 2. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hasmenése van eléggé ki tudja a nedvesség csípni az érzékeny bőrt ott, én is láttam ilyet, mindig nyalta is szegény, látszott, hogy fáj neki. WC papírra nyomtam panthenol kenőcsöt vagy bármilyen baba popikenőcs jó lehet ami nem illatosított és odatapicskoltam ahogy tudtam minél többször egy nap pár napon át, ez azonnal segített.
2018. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nyalja is állandóan. Én is nagyon sajnálom, mert tudom, hogy nekünk embereknek is milyen kellemetlen az ilyen. Köszönöm a választ és a segítséget!:)
2018. márc. 2. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nedves törlőkendővel szoktam ilyenkor letöröl i, majd bepantennel bekenni
2018. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg én is a Bepanthenre gondoltam, csak elírtam a Panthenol az az égést enyhítő habspray :)
2018. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kimarta, előfordul ilyesmi. Majd begyógyul.

Hámosító krémmel kend neki, pl. neogranormon.

Ha van fertőtlenítőd, az is mehet rá, pl. betadin.

2018. márc. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!