Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire más az amerikai...

Miért ennyire más az amerikai tenyésztésű német dog felépítése, mint az európaié?

Figyelt kérdés

Az amerikaiak direkt rontják el a kutyafajtákat? Az ott tenyésztett német dogok iszonyú magasak, vékonyak, olyanok mint egy kaszáspók. A mozgásuk valami rettenetes, billegnek jobbra-balra, tele vannak hibákkal.

A fejük kicsi, aránytalan, semmi dogos nincs benne, az ajkuk olyan feszes, mint egy agáré, kicsi a fülük.

Magyarán mindenre hasonlítanak, csak német dogra nem. :/

Miért teszik ezt az ottani tenyésztők? Néztem kiállítási fotókat, a nyertes dogot Európában még hobbi célra is nehezen adná el egy itthoni tenyésztő...


2018. márc. 2. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az amcsik gigalomániások. Sok fajtát tönkre tettek már. A német dogok iszonyat magasak és kb. 5-6 évig élnek. A németjuhászok náluk még inkább guggolva mennek, pedig szerintem már az európai típusok között is sok a szánalmas egyed. Létrehoznak feleslegesen direkt ronda, sérült, abnormális küllemű kutyákat, hogy utána a világ legrondább kutyája versenyein nagy pénzeket kaszáljanak. Létrehoznak értelmetlen fajtákat, mint pl. az xxl pitbullnak nevezett szörnyeteg, ami menni is alig bír, hiszen pár generáció alatt kevertek össze közép és óriástestű fajtákat.


Ezeket jobb helyen állatkínzásnak nevezik. Az USA-ban nem.

2018. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Noigen, az ottani német juhász is megér egy misét... 45 kilós a kutya, magas, masszív, de szinte hiányzik a medencéje nyomorult állatnak... :( Nagyjából nincs hátsó fele a kutyának.

Az XXL pitbull végett nekem pláne kinyílik a bicska a zsebemben, egy staffim és egy pitem van... Az exotic meg a pocket bully pedig a "tenyésztés" legalja. A fajtatiszta kutyák direkt mixelése is elképesztő. Labradoodle még pitsky?!

2018. márc. 2. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mixeléssel még nem is lenne annyira gond, azokat tudtommal nem fogadják el új fajtának, csak kuriózum, de ennyi. Ha jó tulajdonságokkal mixelnek, akkor egész jófej és jó képességű kutyák is lehetnek.


A többi, amit írtál, szerintem is borzasztó. Velem a napokban jöttek szembe ezek a teacup kutyák. Hát... jézusom.

2018. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A teacup-mánia is szörnyű... Mindent kicsinyítenek vagy hatalmasra tenyésztenek. Rengeteg ártalmas marhaság onnan vagy Ázsiából szivárog át ide, a sok bárgyú divatbolond pedig foggal-körömmel harcol, hogy egy ilyet szerezhessen és aztán itt szaporítsa tovább.
2018. márc. 2. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az AKC mást fogad el standardnak mint az FCI. Lásd német juhász. Az FCI nem fogadja el azt a randa, görbe hátú, trottyos járású kutyát, mint az AKC. Amerika egy külön világ. Túl hangsúlyos szerintem az amerikai tenyésztésben a divatozás, a különböző mániák, hóbortok.
2018. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, direkt rontják el...És nem csak elrontják a fajtákat, hanem kimerítik az állatkínzás fogalmát. Nem csak betegesek, életképtelenek az ottani kutyák, de a legtöbben megveszik, majd a nevelése nem is érdekli őket. Ráadásul az az ország is hemzseg a szaporítóktól. Sokan kérdezik, hogy Amerikában a teacup-okra hogy adnak tk-t, hát sehogy.

Egy cipőben járunk, nekem máltaim (is) van, és engem is irritálnak a teacup kutyák. Ilyen pici kutyáknak mi értelme 2 élnek, egy csomó betegségük van stb. Egy hörcsög ugyan annyi ideig él, csak nem kell vesződni pl. a táplálásával, mert egy teacup-nak húst kellene adni vagy tápot, csakhogy nem bírja megrágni,

2018. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* 2 évig élnek bocsi.
2018. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!