Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik barátom azzal piszkál...

Az egyik barátom azzal piszkál hogy a kutyust nem tárgyias alakban emlegetem, hanem azt mondom hogy Ő. ez nagyon zavar, de szerinte ezt így kell mondani. Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a kutyám a családom tagja és ha róla beszélek általában aki ismer annak a nevén említem, de amúgy én sem tárgyiasítom. Sajnos engem is sok ember vesz körbe akik maradiak és ferdén néznek rám hogyha megmondom hogy mennyit jelentenek nekem a kutyáim és hogy bejöhetnek, de igazából én már letojok mindent mert jó hogy nem majd nekik fogok megfelelni.
2018. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem ebben a helyzetben csak az idegesítene, hogy ő tárgynak nézi a kutyát...

Én minden állatra (igen, rovarokra is) azt mondom, hogy ő. Nem élettelen tárgyak, hanem élőlények. Akkor is, ha kicsik, akkor is, ha csúnyák, akkor is, ha nem fejlett az idegrendszerük.

2018. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, hogy a kutyámat tárgyias alakban említsem.


Magyarban még annyira nem hallatszik minden mondatban, de angolul mindig nagyon ügyelek a helyes megnevezésre: he/she.


Ha nem tudom, akkor they.


De sosem "it"

2018. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is legtöbbször azt mondom, hogy ő, legyen az bármilyen állat. Mert igen, nem élettelenek, és egyszerűen annyira helytelennek érzem azt, hogy tárgyként emlegetik őket. Nagyon zavar, mikor valaki tárgyias alakban mondja őket.

A kutyusaim is családtagok, meg se fordulna a fejemben máshogy emlegetni őket.

2018. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ő, élőlény, ráadásul elég fejlett és intelligens is... Fel nem merülne bennem, hogy máshogy említeném, szerintem az emberek többsége normálisan mondja, ehhez igazán nem kell családtagnak tekinteni egy állatot.

Ahogy a többiek, én is ugyanígy kezelem a cinkéket, a rovarokat, valahogy ez a logikus.


Az ember még a tárgyakat is szereti megszemélyesíteni, de hogy egy mászkáló, kommunikáló, értelemmel bíró állatot miért tekintene tárgynak nyelvtanilag, azt végképp fel nem fogom.


Engem még az sem zavar, hogy nagy Ő-t használtál :D A barátod egy kissé intoleráns...

2018. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!