Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszokról kérdeznék. Ajánljá...

LyraBelaqua kérdése:

Kuvaszokról kérdeznék. Ajánljátok e egy vékony testalkatú, női tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy megbízható házőrző, nagyobb testű kutyát két meglévő felnőtt kutyám mellé. Mindenképpen kicsi kölyökben gondolkozom, hogy megfelelően tudjam magamhoz szoktatni/nevelni. A mostani kutyáim: két ivartalanított szuka, egy labrador és egy közepes testű keverék. Vannak kételyeim, hogy nekem való e a kuvasz, én egy 31 éves vékony testalkatú, magas lány vagyok. Meglévő kutyáimat határozottan, szeretettel neveltem és tökéletesen engedelmeskednek, viszont azért a kuvasz más, mint egy labrador az eddigi ismereteim alapján. Nagy telek van a házamhoz, és község széle, szóval szeretnék egy engedelmes házőrzőt, akiben 100%ban megbízhatok. Azt viszont nem szeretném, hogy a fejemre nőjön... segítségeteket előre is köszönöm!

2018. márc. 3. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen a kuvaszokkal semmi baj, értelmes kutyák. Sokan láncon tartják őket, attól képesek megőrülni(mint minden más kutya) Apukámnak volt, én leginkább a német juhászhoz tudnám hasonlítani őket. Ha elég határozott vagy és foglalkozol vele, tökéletes társ lehet belőlük.
2018. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a testalkatnak ahhoz, mekkora kutyád van, hiszen ha séta közben erővel kell visszafognod már régen rossz.

Egy 40 kilós ember is tud tekintélyt parancsoló leni és egy 120 kilós embernek is a fejére nőhet a kutya, ha nem ért hozzá.


Én szeretem a kuvaszokat, a mi kutyánk is 1/3 részt kuvasz. Erős benne a védőösztön, bár mivel ő lakásban él, így ez nála a játékféltésben merül ki, ha más kutyák kerülnek a közelébe. A szukák alapból simulékonyabbak, de mivel a te 2 meglévő kutyád is szuka, így mindenképp kant javaslok (ivartalanítva) a dominanciaharcok kivédésére.

2018. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem függ a testalkatodtól (egy kuvaszt egyébként nem nagyon tud fizikai erővel visszatartani egy férfi sem) de nagyon jól gondolod, a kuvasz egészen más, mint egy labrador.

Kőkemény pásztorkutya, aki az utolsókig védi a gazdáját és a rábízott területet.

Ami ugye egyrészt az, ami neked kell, de ahogy a pásztorkutyák általában, hajlamos olyan területet is bevédeni, ami nem az övéké. Vagyis ha sétálni mentek, akkor az a terület, ahol tartózkodtok, az övé-szerinte. Rajtad múlik, hogy ezt tudod-e kezelni, vagy sem. Mert ha nem, akkor abból igen nagy baj is származhat. Nem ijesztgetni akarlak, csak tudd, hogy pásztorkutyát tartani nagyon nagy felelősség.

Azért manapság egy házőrző kutyát hamar ki tudnak iktatni rossz szándékú emberek.

Amit még érdemes lenne megfontolni az egy jelzőkutya.

Puli-pumi-mudi. Kistestűek ugyan, de ha valaki megközelíti a telekhatárt, bármelyik úgy ugat, hogy arra még a "halottak is felébrednek".

Nekem mudim van. Megbízható, el sem mozdul mellőlem, szívós, egészséges és jelez, ha valaki elmegy a kerítés mellett. Teljesen megbízom benne.

2018. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkatodtól bőven lehet.

De elbírsz 3 kutyával? Van annyi időd rájuk?

Vagy csak elrettentő kerti dísznek kell?

Amúgy sem szerencsés házőrzőnek tartani kutyát, aki rossz szándékú, kinyírja se perc alatt - nem sajnálnád?


Én is hasonló korú nő vagyok, csak alacsonyabb:) Kuvasz keverékem van, de a riasztó védi a házat, nem a kutya. A kutya társnak van (és inkább vigyék, amit találnak, csak a kutyának ne legyen baja)!

2018. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

46 kg-os nő vagyok, 25 éves. Közeljövőben szeretnék egy orosz fekete terriert 45-50 kg körüliek ők is :D

Volt lehetőségem egy 55 kg-os kant fogni. Nem húzott el. Bár nem az enyém csak vendég kutya,még is határozottsággal elértem azt,hogy ne húzzon!


Nagytestű kutyák tisztában vannak az erejükkel, egy felnőtt meglett férfit is eltudnak húzni,ha akarnak. Nem a testalkattól függ.


Neveléstől leginkább.


Mondjak egy példát a kutyáknál nem a erő hanem pszichés erő a fontos. Sok kutyás ismerősnél a macska az úr,pedig egy 20 kg-os kutya is letudna rendezni egy 5-6 kg.os macskát de nem. Macska szabályokat szab,oda csap ha kell. Így teljesen kordában tartja a kutyát.


Nos ha te neveled,te vagy a falkavezér akinek minden körülmények közt engedelmeskednie kell,akár egy rászólással akár egy póráz rántással kordában kell tudnod tartani.


Ha mentek az utcán akkor is korrigálhatónak kell lennie.

Érdemes már kölyök korban sokat utcára vinni,városba,nyüzsgős helyre,szokja az embereket más kutyákat.


Tavaly nyáron a Duna parton voltunk,kutya nélkül.

Megláttam egy kuvaszt. Ugyan úgy ment be a labdáért a vízbe mint a többi kutya és más kutyákkal is játszott.

Hallottam a beszélgetést amit egy másik kutyással folytatott a kuvaszos. Mondta,hogy rengeteg munkája van abban,hogy ilyen szociális lett a kuvasza.

2018. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kuvaszt nem fizikai erővel kell visszafognod, tehát lényegtelen, hogy kg és milyen erős vagy. :)

Ha csak a ház őrzése a lényeg, arra a riasztó, kamera célszerűbb és olcsóbb.

Ha ezen kívül is szeretnél kuvaszt, akkor figyelj rá, hogy olyan tenyésztőtől vedd, ahol figyelembe veszik a tenyésztés során a kiegyensúlyozott idegrendszert is.


A kuvasz önálló, kemény kutya. Nem csüng úgy a gazdáján, mint pl. egy labi, nem akar trükköket tanulni stb. A nagy telek az nagyon jó, mert nagy területet igényelnek.

Kicsi korától határozottan, de soha nem durván kell nevelni. Míg kölyök, addig összeszoktatni más állatokkal, kutyákkal - ha játszópajtásuk nem is lesz, elvárható tőle a közömbös, nem támadó viselkedés.

Ha szeretettel bánsz vele, de kellőképpen határozott vagy, akkor vállald be. Nem fizikai, hanem mentális erő szükséges hozzá, hogy a kuvasz elhiggye, hogy te vagy az erősebb, te vagy a főnök.

2018. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, egy apró kivétellel: Kamaszkorban azért majd próbára teszi a fizikai erődet is. :-) Igen, a kuvasz más. :-) Ő mindig egy kicsit önfejű marad. :-) Arra tenyésztették ezer éven át, hogy önálló döntéseket hozzon, ha a gazda nincs jelen. Nevelni ugyanúgy kell, mint a többi kutyát : szeretettel, határozottan, de soha nem agresszíven. Regényt tudnék írni, milyen csodálatos kutya. :-) A lényeget majdnem elfelejtettem : fizikailag jóval erősebb nálam a kuvaszunk, rengeteg munka van abban, hogy nyugodtan végig tudjak vele sétálni az utcán, de megérte minden perc! Nem fog a fejedre nőni, ha jól neveled. De mindig résen kell lenni, mert bár ő nem agresszív, nem tűri el ha más kutyák vagy emberek vele vagy veled szemben agresszíven lépnek fel. Nagyon fontos a szocializáció, a kert nem elég, mindegy mekkora, emberekkel és más kutyákkal kell találkoznia, ha nem akarod hogy egy egyszerű állatorvosi látogatás is probléma legyen. Nem elég kicsapni a kertbe! És ha már őt sétáltatod, a másik kettőt is kell. :-) Nem tudom, ezt hogy lehet megoldani egyedül.

Ha komolyan gondolod a kuvaszt, vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel, ők nagyon jól fel tudják mérni, hogy alkalmas vagy-e a tartására, segítenek a nevelésben, és ha mégsem megy, a tenyésztő visszaveszi a kutyát. Bár én inkább mennék pokolra, de nem adnám! :-)

2018. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk évek óta kuvaszunk van.Nevelés kérdése.A többi kutyánkal jól kijön.Ha bár mondjuk a postás elmegy előttünk nagyon erős a védőösztön.De én mint gyerek simán még a szájába is belenyúlhatnék de nem harap (Nem vagyok hülye példának írtam)Én szerintem Kan lenne az ideális ivartalanítással.
2018. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!