Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki megszabadul a...

Ha valaki megszabadul a kutyájától, később miért akar másikat?

Figyelt kérdés
Unokatesóm is csinálta, “költözés miatt” nálam landolt (örökre) az őáltala áhított eb, önálló, felnőtt emberről beszélek, nem az, hogy a szülei megtiltották hogy vihesse az új házba. Majd 1 évvel később szerzett egy másikat. Aztán teherbe esett és azt is lepasszolta, csak azt már nem nekem. És több ilyen van a világban, a régit sorsára hagyja, de gyorsan beszerez másikat, ezt mi motiválja? Főleg ha az az indok, hogy költözés miatt nem viheti, aztán mégis visz oda kutyát, csak épp nem a sajátját, a “régit”. Ti ismertek ilyet, elmagyarázta nektek értelmesen, hogy mi motiválta erre?
2018. márc. 3. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha vki megszabadul a kutyájától általában az hogy költözés,terhesség,családi problémák csak kifogások.


Aki családtagként szereti és tekinti a kutyáját nem szabadul meg tőle,főleg nem szerez be egy másikat!


Ilyen ember szerencsére nincs a közelemben. De ha lenne se lenne sokáig,mert undorodom az ilyen emberektől!


Szimplán tárgyként tekint a kutyára.

2018. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vallják be az igazat. Sokkal rendesebb dolog lenne beismerni, hogy mégse azt a fajtát kellett volna választania, túl izgága/agresszív vagy épp lusta az a kutya neki, ezért keres neki új gazdát. Amikor teljesen ugyanolyan második kutyát választanak, azt én sem értem.
2018. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimplán megunják az egyiket, és akkor később kell a másik...

Rengeteg olyat látni, hogy valaki költözés miatt lepasszolja a kutyáját (vagy más állatot). Az ilyen csak kifogás. Undorodok az ilyen emberektől. Nemrég épp láttam, hogy egy 10 éves kutyát passzoltak le költözés miatt..


Aki szereti a kutyáját, az nem tesz ilyet. Nem létezik olyan, amitől le kéne passzolni a kutyát. Legyen az költözés, terhesség, nincs olyan amit ne lehetne megoldani.

2018. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleve nem költöznék olyan helyre, ahova a családtagjaim nem jöhetnek velem.

A kutya is teljes értékű családtag. A tesómat se dobom ki a házamból, se a lányomat, a kutyámat miért kéne elküldenem?

Főleg, hogy sok esetben a kutyák normálisabban viselkednek, mint a bérlők...

2018. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben birtoklási vágy, önzőség.


Esetleg hozzátehetjük még az előrelátás, az önismeret és az önkritika hiányát (ha tudom, hogy nekem nem fér bele a kutya és a gyerek nevelése egyszerre, nem veszek kutyát), illetve elmélázhatunk még a felgyorsult világon, a folyamatos igényen az újra stb.


Nekem azzal sincsen semmi bajom, ha valaki belátja, hogy hibázott (rossz időpontban vett magához kutyát, nem a megfelelő fajtát, egyedet stb.), majd később, tanulva a hibáiból egy új kutyát vesz magához - a hangsúly a tanuláson, fejlődésen van.

2018. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!