Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napja van 7 hetes kutyám. A...

Szaszák Éva kérdése:

4 napja van 7 hetes kutyám. A második napon megengedtem neki, hogy az ágyra felugorjon és nem tudom most már leszoktatni, hogy lent maradjon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szobatisztaság. Vettem szprét neki, ami ingerli a pisilést, de megszagolja ahová szoktatni akarom és arrébb megy, de rögtön elvégzi a dolgát. Ez ellen lehet tenni?
2018. márc. 3. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

az anyjánál lenne a helye. Támogattad a szaporítást, gratulálok...


Erélyes nemmel tiltod és ha lent marad, dicséret, jutalomfalat. Nem kell mittudomén milyen cucc. Ha rájön hogy kell neki, majd elvégzi a dolgát. Ha kint, dicséret, jutalom, ha bent úgy, hogy te is ott vagy és az előbb vitted le, leszidhatod, ha úgy hogy nem voltál otthon simán feltakarítod. egy ekkora kutya bőven elég ha 2-2,5 óráig bírja tartani. 1-3 hónap lesz a szobatisztaságra nevelés

2018. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Minek spray a szobatisztasághoz???

2 óránként kiviszed a ház elé, pisi-kaki és vissza a lakásba. Ha a lakásba ürít, szó nélkül feltakarítod.

A többihez is lenne megjegyzésem, de jobb, ha le se írom.

2018. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Egy 7 hetes kutya van nálad 4 napja... Magyarán szinte 6 hetesen került hozzád, holott törvény szerint is 8 hetes koráig tilos leválasztani az anyjától.

Nagyon pici még. Olyan mintha egy 3 éves gyereket próbálnál szépírásra tanítani: nagyon-nagyon lassan fog menni a nevelése. Légy türelmes és felejtsd el az ilyen spray-ket. Te se azért mész wc-re mert kiskorodba odafújtak valamit, hanem mert megtanították, hogy oda kell menni. A kutyával foglalkozni kell, tanítani és neveli. Ha nem megy, akkor keres egy kutyaoktatót és kérj tanácsot.

2018. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 7 hetes témakört már a többiek leírták.


Szobatisztaság: azt jelenti, hogy a kutya a lakáson belül nem végzi a dolgát. Azaz nem kell lakáson belül sehova szoktatni, sem sprayvel, sem pelenkával, sem semmivel.


Jelenleg még csak udvarra viheted ki, ha van udvarotok, és ott nem jár másik kutya. Ha van, akkor kb. 2 óránként kiviszed, ill. evések, alvásból ébredés után rögtön. Ha kint pisil/kakil, örülsz neki, megdicséred. Bent pedig takarítasz utána szó nélkül. Még nem elvárható a szobatisztaság tőle, hónapokig tart, mire a kutya erre érett lesz (most olyan, mint egy pelenkás csecsemő).


Ha nincs udvarotok, akkor csak a 2. oltása után kb. 10 nappal viheted ki leghamarabb, olyan helyre, ahol lehetőleg nem jár más kutya, és figyelve, hogy semmit ne nyaljon fel a földről.


Normálisan sétálni, kutyák közé vinni a 4. oltása után lehet majd.


Addig is, olyan helyen legyen a lakásban, aminek a padlója könnyen felmosható (kő, linóleum).


Ágy: soha többet nem engeded fel, minden alkalommal lezavarod, és ezt következetesen betartod. Ha hol megengeded, hol nem, azt nem tudja értelmezni és megtanulni. Ez minden neveléssel kapcsolatos dologra vonatkozik.

2018. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. A szprét nem én találtam ki,hanem tanácsolták. Mindenesetre megfogadom a tanácsokat. Foglalkozás szempontjából úgy gondolom a maximálisan helyt állok. IMÁDOM,de túlzásba sem viszem,mert akkor azt hiszi 24 órában vele kell lennem.Ilyen korán árulták a kutyát de valószínű az anyjával kellene lennie.
2018. márc. 4. 04:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Teljes mértékben foglalkozok a kutyával,de az elválasztást az anyjától nem én döntöttem el. Állítólag ilyenkor aktuális.
2018. márc. 6. 06:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem ilyenkor aktuális.

Tenyésztő 8 hetes kora előtt nem választja el az anyától a kölyköt.

2018. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!