Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok egy első kutyagazdának? Itt vannak a kikötések

Figyelt kérdés

Kikötések:

A nagysága tacskótól Golden Retriverig legyen.

Ne legyen nagyon nagy, hulló szőre

Családbarát

Nem nagyon agresszív

Nyáron aludhasson kint is



2018. márc. 3. 13:14
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
52%
Nekem régen magyar vizslám volt és nagyon szerettem mert okos volt, lehetett vele sokat játszani meg hűséges volt. Ha vennék megint kutyát lehetséges , hogy azt vennék.
2018. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%
Pittbull. Bar rossz hirneve van, de ha nem vaditjak akkor az egyik legbaratsagosabb kutyafajta. Nevelni az osszes fajtat erdemes.
2018. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Oké,megvan te milyen kutyát akarsz, de ez sokadrangú ahhoz képest, hogy temit tudsz adni a kutyának? Mennyi pénzed van ráhavonta? Mennyit tudsz foglalkozni vele, képezni, játszani, sétálni, kutyaközösségbe vinni?


A kutyázás egy idő-és pénzigényes hobbi.

2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen kutyafajta van.

A szőre a rövid szőrű kutyáknak is hullik, és nehezebb összetakarítani, mint a hosszút.

Agresszivitás: főként helyes neveléstől és szocializációtól függ.

Fajták: labrador, golden retriever, vizslafélék (utóbbiak fűtésszezonban bent tartandók).

2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Azert arra kivancsi lennek hogy miert lettem lepontozva. Tapasztalatbol irtam. Van 6 pit-em...
2018. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Menhely, elmondod az igényeid, pont ilyen kutyát fognak ajánlani
2018. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Terriereket nem szokták ajánlani mert kissé önfejűek,makacsak.

Nekem foxim van, ha odafigyelsz a nevelésre nem lesz gond.

Behívásra kell leginkább koncentrálni.

Feleslegesen nem ugat, örökmozgó, szőre alig hullik, barátságos de a családját védelmezi, bármekkora is az ellenfél.

Pitbull nekem is eszembe jutott, gyerekkorom legszebb évei köthetők a pitbullomhoz, nem hiába tartották dajkakutyának őket, rendkívül okos állat. Sajnos agresszívnak nevelik őket egyes emberek ezért a köztudatban is egy veszélyes kutya képét festi. Jöhettek itt a harapásával, de azt a hasonló méretű kutyáknál is felhozhatnánk ellenérvnek.


Én a helyedben ellátogatnék egy menhelyre is, egy keverék vagy fajtaazonos kutya semmivel sem kevesebb mint egy papírokkal ellátott, sokszor túltenyésztett, betegségre hajlamos kutya.

Sokszor ragaszkodóbbak is a menhelyesek. Egy kis törődést igényelnek az igaz, de érthető.


Ha fajtatisztát szeretnél készülj a pénztárcáddal is.

Fajtaazonost olcsón kapsz, de lehetőleg ne támogassuk a szaporítókat.


A végén úgy is azt fogod választani amelyik megtetszik, amelyik a legbarátságosabb veled szemben.

2018. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

"A nagysága tacskótól Golden Retriverig legyen. "

Tehát kb közepes méret.

"Családbarát Nem nagyon agresszív"

Tehát szeresse embereket, gyerekeket.

"Nyáron aludhasson kint is"

Tehát kinti-benti tartással.

Szőrtípust nem tudom beállítani, de tessék, 508 féle kutyából tudsz válogatni, remélem találsz megfelelőt.

[link]

2018. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Azoknak akik lepontozták a pitbullos hozzászólót.


"537 esetet figyelembe véve 23%-ban keverék, 13,7%-ban labrador, 4,9%-ban rottweiler, 4,4%-ban német juhászkutya, 3%-ban golden retriever volt az elkövető. A felmérés olyan térségben (Denver) készült, ahol a pit bull terrier tiltott fajta. Az esetek zömében a kutya ismerős volt a gyerek számára, és több mint a felében volt előzménye a harapásnak, például túl durván játszott vele a gyerek, vagy éppen megijesztette."


[link]


Eredeti cikk:

[link]

2018. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel magatokról semmit nem írtál, így nem egyszerű fajtát ajánlani.

A vizsla nem rossz választás, ha egy aktív család vagytok, szerettek kirándulni + időt szántok a napi hosszabb (akár póráz nélküli) sétára.

Mudi, ha el tudjátok viselni, hogy jelzőkutya és megugatja a kapu előtt állókat. Cserébe nem tágít a gazdi mellől, lesi minden szavát. Ő simán lehet kint napközben akát télen is, mert nagyon jó bundája van. Nem kozmetika igényes, mégis gyönyörű a szőre. Ők is aktívak.

(A napi sétát kertes ház mellett sem érdemes elsumákolni.)

Vagy valamilyen keverék. Ha nincs olyan fajta, ami "szerelem" lenne, nyugodtan választhatsz keverék kutyust is.

Igazából van néhány olyan fajta, ami nem ajánlott kezdő kutyásnak (husky, bull típusúak, akiták, pásztorok stb.) a többi jöhet. Viszont ahhoz, hogy cuki legyen és családbarát, ahhoz nevelni kell. Sokat kell vele foglalkozni. Nagyon nagy meló egy kiskutyából kiegyensúlyozott felnőttet nevelni, de ha energiát teszel bele, sikerülni fog.

Első kutyásoknak melegen ajánlott a kutyaovi és a kutyasuli a kutyussal.

2018. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!