Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad így kutyát tartani?

Szabad így kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Eredetileg első kutyusom menhelyről van örökbe fogadva, 15kilós keverék, már 12 éves, 10 éve van meg. Ebben a 10 évben lettek még kutyák.

Találtam egy labrador keveréket, 6 éves, 45kilós.

Gyepiről altatás elől mentettem egy pamacsot, 5kilós szőrös keverék, 4 éves.

Rokonoktól szintén altatás elől egy kuvasz-golden keverék, 7 éves, 40kilós.

És nemrég találtam egy alom kiskutyát, akik 5en voltak, 2 a helyszínen elpusztult, 3-at hazahoztam, akikből egyet sikerült gazdához juttatnom, még piciként. Ez a két rosszaság "már" 5 hónapos(4hetesek voltak, mikor találtam őket), jelenleg 8kilósak, nem tudom mekkorák lesznek, azt se, hogy mire hajaznak, de ilyen kamasz kutya vhogy senkinek nem kell, de kizárt, hogy menhelyre adjam őket, meg már nagyon megszerettem őket.

Tartható 6 kutya egy 96 négyzetméteres lakásban? Úgy, hogy nincs udvar? És mi lesz, ha rám marad még több kutya? Egyik barátnőm terhes és egyre inkább nem bír a kutyájával és ő is nekem akarja adni örökbe a kutyát(30kilós staffi) egy két hónap múlva. Ez így nem lesz jó, ugye? :$$$


2018. márc. 3. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a világ összes ideje és pénze nem elég ennyi kutyára :(

Persze jobb, mint sorsukra hagyni őket, de jobb volna felvenned a kapcsolatot egy állatvédő alapítvánnyal, mert ezt nem tudom, hogy lehet-e bírni. Pl. Hogy sétáltatsz egyszerre ennyi kutyát?

2018. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon nem lesz jó, így van.
2018. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hatalmas teher lehet mind időben mind anyagilag. Én azt javasolnám, hogy vedd fel a kapcsolatot menhelyekkel, allatvédő szervezetekkel es legyél ideiglenes befogadó. Ők állományba veszik a kutyákat, próbalnak nekikngazdit keresni, addig is nálad vannak a kutyák, de ott a fény az alagút végén, hogy vegleges gazdihoz kerülnek. Ilyen esetekben álltalában a szervezet átvállalja az anyagi költségeket vagy legalább egy részét (állatorvos, etetés). Persze, akik régóta nálad vannak, azokat biztosn szeretnéd megtartani. De így a későbbiekben lesz rá lehetőséged, hogy még több kutyának segíthess. Én ennyi kutyust nem mernék tartani,.mertnha történik veled valami mi lesz? Még 1-2 kutyát ra.lehet sózni a barátokra,rokonokra pár hétig vagy panzióba rakni, de egy ekkora falka sorsa már erősen kérdéses, ha Te egy kis időre kiesel a képből.
2018. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Anyagiakat meg tudom oldani, az alapvető dolgokra mindig van elegendő pénz.

A mozgatás is oké, reggel hajnalban kelek, 2 órát vagyok kint velük, a közeli erdős-mezős helyen mindenki szabadon, annyit mozognak amennyit kedvük tartja, viszek labdát, frisbiet, ők meg botot, most, hogy hó van mégnagyobb az öröm. Ezután egy kis meleg reggeli(vmi húsféle összefőzve kis rizzsel, meg hozzá pehelymix, amiben zöldségek, zabpehely ilyesmi van). Meló után megint egy futtatás, 1-2óra, ilyenkor a futtatóba megyünk bandázni. Este csak egy dologvégzős gyors séta, negyed óra.

Este a bandázás után kapnak rendesen enni, ki-ki a saját speckó tápját, ami a leginkább megfelelő a számára.

2018. márc. 3. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltudod látni őket - a leírásodból pedig ez derül ki - akkor miért ne tarthatná ennyit egy lakásban? A szomszédokra vigyázz, ne zavarják őket semmilyen módon a kutyák, ha nem kötnek beléd, és te lelkiismeretesen foglalkozol velük, nem lesz semmilyen gond! :)
2018. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nem tudod már vállalni a staffit, hirdessétek meg neten a barátnőddel, nem kell befogadnod ha a többi kutya kárára menne.
2018. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben, de törvény nem tiltja?
2018. márc. 3. 15:24
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben, ha másokat nem zavar, a kutya nem foglakozik vele. Amúgy ez a törvény:


"De akkor mégis mennyi állatot lehet tartani?


Pontosan meghatározza a kedvtelésből tartott állatok tartását szabályozó kormányrendelet: “Tilos kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan ( ) tartani.” „Tartósan csoportosan tartott ebek esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig ”


A rendelet nem árul zsákbamacskát a kutya testtömege szempontjából sem: „kistestű eb: olyan eb, amelynek testtömege nem haladja meg a 20 kilogrammot; közepes testű eb: olyan eb, amelynek testtömege 20-40 kilogramm; nagytestű eb: olyan eb, amelynek testtömege meghaladja a 40 kilogrammot.”


[link]

2018. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha az izgat, hogy ez így szabálytalan-e, akkor a

a helyi ebrendeletet (esetleg állatok tartását szabályozó rendelet) kellene elolvasnod... (Nem tudom, hol laksz..Szóval neked kellene a saját önkormányzatod oldalára felmenni és elolvasni, hogy nálatok mi van!)


Speciel, ahol én lakok, így szól:


Az ebtartás szabályai

12.§

(1) Telkenként legfeljebb 3 eb, valamint annak szaporulata legfeljebb 3 hónapos korig tartható.

(2) Többlakásos lakóházban lakásonként 1 db eb, valamint annak szaporulata legfeljebb 3 hónapos korig tartható.

(3) Többlakásos lakóház udvarán, közös használatú kertjében - alapító okirat ettől eltérő rendelkezése hiányában - az összes lakás tulajdonosának jóváhagyásával, megegyezés szerint legfeljebb 3 eb valamint azok szaporulata 3 hónapos koráig tartható.


Amúgy társasházban szabályosan szerintem a közös képviselő engedélye is kéne ennyi kutyához. Lehet az adott ház alapító okirata szerint egy darab kutyát se lehet tartani jóváhagyás nélkül, vagy max. csak 1-et. (Szóval hivatalosan nagy eséllyel már magában az épületben is szabálytalan, ahol laksz...)


Ezzel én nem ítélkezni akarok feletted, hanem a feltett kérdésedre a válasz ez.

2018. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne már, pont erről van szó, hogy önkormányzat nem mehet szembe kormányrendelettel. Ezt kellene elolvasni, bárhol is él az ember:


[link]

2018. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!