Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó nyuszi barátság lehetsé...

Tacskó nyuszi barátság lehetséges?

Figyelt kérdés

Érkezik tavasszal egy fiatal (pár hónapos) tacskó fiú(kan) hozzánk, és van 2db nőstény kosorrú nyúl a kertben (elég nagyok és kövérek, macska méretűek - a környékbeli macska kandúrok csak nézik őket, meg néha játszanak velük, nem tudják megölni őket)

Mobil keritéssel ugyan el lesznek választva egymástól, de a tacskó simán alá tud ásni majd, mivel a keritésnek nincs alapja.

A kutya házát a nyulak háza és a kerités után rakjuk, hogy szokja a szagukat, látványát.


A kutyát majd később herélni fogjuk, de lehet csak "félherélni", de még ez sem biztos, én nem vagyok herélés párti (én sem szeretném ha engem kiherélne valaki :-) ).


Az a kérdésem, hogy a tacskó, mivel kotorék eb, össze tud barátkozni a nyulakkal, vagy felébred valamikor a vadász szenvedélye és megöli őket?


Azt is tervezem, hogy a kifutóban összeengedem őket már most áprilisban, a tacskó jóval kisebb lesz, mint a nyúlak.. (amúgy lehet a nyulak kapják el a kis tacskót, nekem kiharapták 1x a jobb körömágyamat körmöstül és hússal együtt egy milisecundum alatt, amikor még a kettöjük közötti dominancia harcba rá mertem verni az egyik hátsó felére, ömlött a vérem mindenre akkor - amúgy békések)


Köszönöm a szakértő választ előre is!



#kutya #tacskó #barátság #nyúl #kosorrú #vadászösztön #kotorékeb #nyuszi kutya #nyuszi kutya barátság
2018. márc. 3. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
A tacskót nyulak ölésére tervezték. Szerinted, mi fog történni, ha össze ereszted őket? Az enyém is kicsi kora óta látja a tyúkokat, mégis megöli, ha bekattan.
2018. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én tacsim is ilyen volt. A vadászösztönt nem lehet kitörölni belőle. Komolyan zsákmányállattal akarod összerakni?
2018. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2-es ez fugg a nyul hozzaallasatol is.

Az en nyulam emelt fovel odamegy a tole nagyobb kan macskahoz is, nem volt sose baj belole.

Elegge bator es eros is..

Ha egy sokkal kisebb tomegu kutyaval baratsagot alakit ki, akkor nem hiszem h gond lehet belole.. persze ha menekulne, elbujna folyton az ingerelne a masikat is, de o kimegy hozza, megszgolja, es nem fel tole

2018. márc. 3. 16:56
 4/14 A kérdező kommentje:
#2-es a kosorru sosem volt a zsakmany allata egy magyarorszagon elo csucsragadaozonak sem. Ez a nyul agreszivabb, mint a haziallatkent tenyesztett kaliforniai, vagy az ujzelandi hazinyul!
2018. márc. 3. 16:58
 5/14 A kérdező kommentje:
bocsanyat, elirtam "a haziallatkent tenyesztett" -> levagonyulkent tenyesztett
2018. márc. 3. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő szoktatás és nevelés esetén nem kizárt, hogy nem fogja bántani a nyulakat, de 100%-ot nem vennék rá.

De mivel tacsi, fűtésszezonban úgyis bent kell tartani.


Érdekelne, mit jelent a "félherélni"? Még ilyen nem hallottam.

A kutyának amúgy csak jót teszel, ha ivartalanítod, nem akar majd szökni, nem kínlódik, mert űzik az ösztönei és nem mellesleg hererákja sem lehet.

2018. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem természetes zsákmánya a tacsinak a kosorrú nyúl, még kamaszkorában is elég, ha kettőt ráz a nyúl gerincén... Sajnos ha pöffeszkedik, "alfázik" a nyúl, a tacskó szemében még mindig csak egy irtani való élőlény. Erre lett tenyésztve.

Én nem fognám ilyen lazára a dolgot.

Kotorékeb vs vadászzsákmány... Csak óvatosan.

2018. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hello, akkor ez az osszes eddigi hozzaszolas elmeleti sikrol valo? Nincs senki aki kiprobalt nyullal tacskot tartani valoban is? en 2 emberrel beszeltem aki igy tartott tacskot, es azt mondtak, nem bantja oket.. Mondjuk kocsmaban beszeltem veluk. De lehet ez meg jobb mint az elmeleti sik :-)
2018. márc. 3. 23:07
 9/14 A kérdező kommentje:
mindegyik azt mondta, fiatal legyen a kutya, es verjek a fejere (picit csak), ha ugatja a nyulat, es simogassam a nyulat elotte, lassa, nekem fontos az...
2018. márc. 3. 23:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne verd a fejét, pláne ne simogasd a nyulat ezután.

A kutya ebből arra asszociál, hogy "a nyúl miatt vernek meg, tehát a nyúl minden rossz alapja". Így megint ott tartunk, hogy szerencsétlen nyúl szívja meg a végén. :/

Ha veszel is tacsit, tényleg nagy odafigyeléssel kell összeszoktatni őket. Felügyelet nélkül soha ne hagyd a kompániát, egy vérbeli tacskónak 2 másodperc megölni akármekkora nyulat.

Soha ne verd a kutyát, főleg ne úgy, hogy "ráfogja" a nyuszira a dolgot.

Kocsmában meg ne hallgass senkire, mondanak azok mindent. :D

2018. márc. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!