Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megérné feljelenteni egy...

Megérné feljelenteni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés
Ma vásárolt nálunk egy ember egy elektromos nyakörvet. 4 hónapos husky kutyànak, mert a kutya folyamatosan vonyít. Szerintetek érdemes lenne feljelenteni?
2018. márc. 3. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert sajnos nem törvénytelen, amit tesz. :(
2018. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokra mennél vele sajnos, mert nem illegális ezeknek a borzalmaknak a használata. :(
2018. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Ti áruljátok, nem?
2018. márc. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi gondolom a kérdező kisállatkereskedésben lehet eladó (javítson ki ha tévedek) és nem ő dönt arról mit árulnak és hogy mit adhat el kinek.

A kereskedésben az eladó ha akarja a munkáját akkor el kell adjon 20 literes akváriuma öt aranyhalat négy vitorláshalat két neonhalat egy sügeret és négy karmosbékát, ugyanúgy ahogy el kell adjon ilyen szemétládáknak elektromos nyakörvet.

2018. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem kisàllatkereskedés, attól nagyobb és komolyabb cég, de igen, tartunk elektromos nyakörvet is. Nem én voltam ma a petes részlegen, én tuti lebeszéltem volna róla. Én kasszàztam ma. Ergo hozzàm màr csak fizetni jött az ember, és fizetés közben kérdezgettem hogy miért viszi, milyen kutyànak stb...

Egyébként vevőszolgálatos vagyok, és ha bàrki ilyen után érdeklődik, mindig megpróbàlom lebeszélni róla.

2018. márc. 3. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjem öccse mudi kölyöknek vett láthatatlan kerítést (ott is ráz a nyakörv). Nekem is mudi van,szörnyű dolognak tartom ezt a nyakörvet....egy ilyen értelmes,érzelmes kutyánál. Persze a huskynál sem lenne szabad használni. Feljelenteni nem tudod.
2018. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás ismerős vett a vizslának e nyakörvet vagyis láthatatlan kerítést,mert sajnos a sok séta,foglalkozás,kutyasuli mellett is szökött. Sehogy nem bírták lenevelni. A kutya meg sokszor utcán volt. Így a kutya biztonsága érdekében vettek láthatatlan kerítést. Bevállt.Nem szökik. Igazából 3-4 alkalommal próbált meg kilógni,de persze sikertelenül,most már a kapu is nyitva maradhat a közelébe nem megy. Csak pórázon megy ki. Így tujda ha lekerül a nyakörv és a másik rá,majd póráz akkor mennek ki.


Sokszor nevelésnél is van értelme,hogy jobban nyomatékosítsa a kutyákban a dolgokat.


Mivel vannak elég kemény kutyák,akiknél csak ezzel lehet elérni vmit. Nyilván nem állandó folytonos használatra kell. De nevelés elején jó eszköz lehet.


Ugatásgátló nyakörv is ilyen.


Kolléganőmék mentettek egy kutyát. Nagyon ugatós,foglalkoznak vele rendesen. De sajnos kényszeresen ugat. Félő,hogy a szomszédok megmérgezik vagy feljelentik inkább vett egy ugatásgátló nyakörvet.


Nem mindig kell e legrosszabbra gondolni.

Inkább kapjon e-nyakörvet egy kutya mint sem megmérgezzék szerintem!!

2018. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"Andizsuzsi gondolom a kérdező kisállatkereskedésben lehet eladó"


Igen, én is gondolom. Épp ezért tudja, hogy legális. Nincs miért feljelentést tenni. Lehet nem egyetérteni a használatával, de nem tiltja semmi.

2018. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már miért ne jelenthetnéd?


Amellett, hogy be kellene tiltani, nem szabad kölyök kutyán alkalmazni, főleg nem ilyen bántalmazási célzattal!


Rengeteg állatmentő szervezet van, szólnon kell(ene)!!!

2022. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!