Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan fajtákat aminek...

Tudtok olyan fajtákat aminek a kitenyésztése épp most zajlik?

Figyelt kérdés

Tehát FCI és társai nem fogadják el fajtaként, de már "önálló fajta" jellege van és komolyan foglalkoznak a tenyésztésével, nem csak kóklerkednek. Tehát a cél egy új fajta létrehozása.

Tudtok ilyen fajtákat? Esetleg képeket és infót róluk?

Pusztán csak kíváncsiságból érdekel.



2018. márc. 3. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A régi angol bulldogot próbálják visszatenyészteni, bár kevés sikerrel.
2018. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Labradudli
2018. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tamaskan dog
2018. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
A labradoodle már egy bejegyzett fajta. Azért hozták létre, mert egy vak nőnek kutya allergiás volt a férje és ezért a tenyésztő keresztezett egy vakvezető labradort egy hypoallergén pudlival. Amúgy személy szerint én nagyon kedvelem a fajtát. Viszont ami valóban nincs még bejegyezve, de Angliában nagyon nagy divatja van , az a cockapoo. Kokker spániel és uszkár keresztezés, sokan "tenyésztik" bár ugye, mivel nem bejegyzett fajta ezért nem nevezném tenyésztésnek.
2018. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem amit az elő írt, ez az óangol bulldog lesz, nekem nagyon tetszik!

Mindig is szerettem volna bulldogot, de annyira "életképtelenek" számomra, hogy inkább nem vettem. De amikor megnéztem, ez vmi iszonyú jól néz ki, gyönyörű, sportos, van orra, ahw *_*

2018. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a kinaiak is kotyvasztottak valami uj fajtát, Red Dog néven, egész jól néz ki, ott már van alom is.
2018. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

goldendoodle és egyéb dizájner keverékek itt most nem játszanak szerepet. Azokat azért hozták létre hogy egyszerű mezei keverékért 2-3 ezer eurókat kérjenek és meggazdagodjanak.


Ma már a kutyák főként a társ szerepét töltik be, így nehéz lesz találni most kialakulóban lévő fajtát.

2018. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

#8 vagyok


esetleg munkára, rendőrségnek lehozott malinois-németjuhász-holland juhász keverék almok, de itt nem beszélhetünk céltudatos, új fajta kialakulása miatti párosításokról. Egyszerűen fognak két nagyon eredményes és sikeres kutyát, szűrik őket és pároztatják.


Hasonló dizájner keverékekről beszélhetünk szerintem a bandogok és az xxl pitek körében is.

2018. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában sok a mali-nj mix, meg a puggle, meg ilyen új színek, mint a merle yorki meg kék, lila csivava meg ilyen hülyeségek
2018. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!