Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a húgom agresszív...

Mit kezdjek a húgom agresszív kutyájával?

Figyelt kérdés

Szeretem a kutyákat és pont ezért nem tartok, tudom hogy nem lenne rá annyi időm vagy ha lenne is lemondásokkal.

Nem is értek hozzájuk.

Viszont abban biztos vagyok hogy a húgom kutyája nem normálisan viselkedik.

A kisasszony kikönyörögte 3 éve apától, apa akkor úgy engedte meg hogy 2 hónapig minden reggel és este kiállította az erkélyre 15 percre hogy ha lesz kutya őt is le kell vinni.

Akkor még nagy volt a lelkesedés.

Azóta reggel én este apa viszi le napközben talán ő de van hogy egy cetlit ír hogy "vidd már le nem volt időm"

A kutya 2-3 hónapja egyre gyakrabban morog rám van hogy csak elmegyek a szoba előtt és ő morog.

Mikor leviszem van hogy elkezd morogni rám.

Múltkor nekem ugrott és elengedtem elfutott végül meglett és én voltam a rossz.

Akkor jelentettem ki hogy nem érdekel én többet lenem viszem.

Így most apa kell korábban.


Javasoltam a kutyasulit de a húgom szerint nem kell neki meg neki nincs rá pénze.


Lenne mert havi 50 ezret kap arra hogy elköltse kaját nem kell vennie csak ruhát meg a szórakozását.

Ebből szerintem áldozhatna a kutyára.

Apa nem foglalkozik vele csak annyit mond hogy én nem szeretem a kutyát.. meg a húgom kicsi 15 éves.


2018. márc. 4. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni kellene azt a kutyát... amit ha a húgod nem tesz meg, akkor neked és/vagy apádnak kellene. Más megoldás erre nincs.
2018. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvenném tőle a kutyát, úgysem igazi gazdája, nem foglalkozik vele. Elsősorban a szüleidnek kell a problémát megoldani - kutyasuli, otthoni nevelés, több foglalkozás stb. Te meg akkora részt vállalj belőle, amekkorát akarsz.
2018. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Te vagy a falkavezér! Nyugodtan koppints az orrára ha rosszat csinál. Legyél következetes, ha megengedsz valamit akkor azt mindig engedd meg, amit nem engedsz meg az soha ne engedd meg. Tudja a kutya, kitől kapja a kaját! Ki eteti azt a kutyát? Kitől függ az élete?
2018. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire felesleges az a szerencsétlen kutya, inkább ajándékozzátok el. Jobb lesz neki is, nektek is.

Mert ez így nem kutyatartás, hogy mindenki átpasszolja a másiknak, egyedül a "gazdája" képtelen vele foglalkozni. Apukádat is valahol sajnálom, hiszen munka előtt/után rohangálni a kutyával nem kellemes, főleg úgy, hogy lenne más is, aki levigye.

A húgod meg megérdemelne egy hatalmas atyai pofont, amiért cserbenhagyta a kutyáját.

Több állata ne legyen.

2018. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Havi 50000 arra hogy bulizon de ahoz kicsi hogy a kutyát megnevelje? Ne haragudj de szerintem ott nagyobb bajok vannak mint hogy a kutya morog.
2018. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem keressetek neki egy új gazdát. Húginak több kutyát de más állatot se.


Sajnos ebben az időszakban lelkesek a gyerekek egy darabig,aztán minden más fontosabb lesz.


Én húgom sem foglalkozik egy ideje a kutyájával,de 7 éves lesz idén a kutya nem adjuk senkinek. Bevállaltam inkább.Idős kutyám mellett van időm az övére is. Viszont minden ktg-et húgom fizet,ő viszi orvoshoz is. Kajára ő ad pénzt.


Sajnos ez van mikor kikönyörgik a kutyát de foglalkozni vele nuku. Húgom addig foglalkozott a kutyával amíg nem jött be egy srác a képbe. 4 évig hibátlanul foglalkozott a kutyájával. 3 éve már nem igazán,sajnos.


Apuddal ülj le és beszéld meg vele,hogy jobb lenne új gazdit keresni a kutyusnak. Húgod láthatóan nem foglalkozik a kutyával.

2018. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy csökkenteném a zsebpénzét, egy 15 éves havonta kap 50 ezret??? Mégis mire??
2018. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen kutyáról van szó?
2018. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem sem kellemes munka elott es utan a kutyat presztralni. Nem az eny kutyam en nem akartam es nem is akarok kutyat se mas allatot mert szeretem oket de nekem nem valo és igy vagyok a legfelelosebb allattarto.

Zsebpenzet nem en adom es nem is erdekel mennyit kap csak ugy gondolom hogy ha mar feleloseget valalok valamiert akkor azt anyagilag is megteszem foleg hogy meg teheti egy ora szerintem 1000-1500 ft nal nem lehet sokkal tobb.

En orulnek a legjobban ha lenne neki masik gazdaja.



Arra lennek kivancsi en mit tehetek hogy ne morogjon meg?

De ugy hogy nem szeretnem atvalalni es napi 2-3 orat csak a kutyaval foglalkozni mert van 1000 meg 1 dolgom egy nap


Majd felhizom a keressunk neki masik gazdat

2018. márc. 4. 17:42
 10/10 lugoka ***** válasza:

Ha nem akarsz sokat foglalkozni vele akkor ez beválhat.

Szerettesd meg magad a kutyával. Legyen nálad mindig valami jutalom kaja, és ha morog, akkor ne menj közelebb csak hívd oda a kutyát és pl ültesd le. Aztán adjál neki a kajából. De csak akkor ha odament és nem morog. Előbb utóbb leszokik a morgásról.

És tényleg keressetek szerencsétlennek új gazdát. Húgodnak meg majd akkor legyen állat, ha ő vesz magának.

2018. márc. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!