Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a makacs kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy Törpe Pinscher kis kutyát.4hónapos.Egy hónapja van nálunk.Nagyon aranyos játékos és hamar be is illeszkedett a családunkba.

De semmi áron nem akar szoba tiszta lenni.Mivel kihordani nincs lehetőség lakásban élünk.a balkonra próbáltuk hordani de ott nagyon fázik szegény . Inkább visszatartja a szükségleteit ameddig csak lehet de akkor sem hajlandó ott elvégezni a dolgát.Amig egy kicsit jobb idő nem lesz

i maradt a benti megoldás a kutya alom.

Már mindent megpróbáltunk.Evés után odacsalni jutalom falattal stb.

Ilyenkor összehúzza magát és csak néz.

Megvárja amig feladom ami van hogy 1órát is eltart és akkor elszalad és gyorsan kikakilja magát bárhová.

Már le is szidtam érte mert sajnos az is előfordult hogy felmászott az ágyba és odapisilt.Ilyesmit mégsem hagyhatok.Természetesen jól leszidtam.

Mindent megtesz hogy ott végezze el a dolgát ahol éppen kedve szottyan.

Nagyon szeretjük és más probléma tényleg nincs vele.

Kérem aki tud az adjon valami tanácsot.Előre is köszönöm.


2018. márc. 4. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel kihordani nincs lehetőség" - dehogy nincs. Fogod és leviszed. Ha kinn elvégzi a dolgát, nagy dicséret. Ha benn rajtakapod, akkor szidás (de csak ha épp rajtakapod).

Azzal, hogy nem viszed le, épp azt tanítod meg neki, hogy benn is lehet (sőt, benn kell).

Azon kívül olyan nincs, hogy feladsz bármit is, amit a kutya nem akar. A szabályokban legyél következetes!

"Mindent megpróbáltunk" - szerintem csak azt hiszitek.

2018. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Volt hogy levittük többször is.

De megáll egy helyen és bámul.És nagyon reszket szegény félek megfázik.

De ezek szerint tényleg én vagyok túl engedékeny vele.

2018. márc. 4. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szoktasd szobatisztaságra a kutyád, hogy végre elkezded.

Mert amit eddig csináltál, nem az.

Vagy házi őrizetben vagy, azért nincs lehetőség kivinni a kutyát???

Én anno a kutyánk az első időszakban ölben cipeltem le a 3. emeletről, mert különben már a lépcsőt lepisilte volna. Akkor volt kb. 10 kg...

A tiétek ennek töredéke, felkapod és leviszed a ház elé, ha pisil-kakál azonnal nagyon-nagyon megdicséred.

A kutya ösztönből nem szeret a saját helyére piszkítani, hamar meg fogja tanulni, hova érdemes ürítenie.

2018. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem csak egy helyben kell álldogálni vele.

Csald sétálni, egyúttal a pórázhoz is szoktathatod.

Ha sietnék valahová és csak gyors pisi-kakira szaladnék le, még a 8 éves kutyám is néha csak áll és bámul rám, ha csak csak megállok és várok, hogy végre kakáljon. Ez nem így megy, sétál, szaglászik és ha megtalálta a megfelelő helyet az ürítésre, akkor kinyomja.

2018. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel.

Annyit tennék hozzá, hogy nyugodtan adj rá meleg kutyaruhát, amikor leviszed.

Szintén van egy törpepinscherünk, én kötöttem neki egy jó kis garbót. Nyilván fázik, hiszen apró a teste, rövidke a szőre.

A levitel lesz a megoldás, hidd el.

2018. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a harmadikon lakunk törpepincserrel, se erkély, se lift. A kiskutyát két-három óránként le kell vinni és addig lent maradni vele, amíg nem produkál valamit. Ha sikerül neki, megdicsérni. Fázik, persze, rá kell adni ruhát és kész. Ha jól értem, még csak nem is sétáltatjátok.


Én nem nevezném engedékenységnek a lustaságot, ez nem macska, télen-hóban-fagyban-esőben is fel kell szépen öltözni, kutyát is öltöztetni és menni sétálni-pisilni-kakilni, nem a balkonra meg alomba szaratni a szerencsétlent.

2018. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja, hogy mit akarsz tőle ott az alomban.

Öltöztesd fel, vidd le, de ne álljatok meg, mert úgy persze, hogy fázik. Mozogjatok! Ha elvégezte a dolgát, jutifali. Mehettek is fel. És ezt kellene ismételni párszor naponta.

A kutyától teljesen idegen az alom használata.

2018. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem szobatisztaság, amit akarsz. A szobatisztaság jelentése az, hogy a kutya a lakásban nem ürít soha.

A kutya jogosan teszi ezt, amit. Hisz te azt akarod, hogy ő az alomra végezzen. És mégis mit gondolsz, neki van különbség az alom és a szövet dolgok közt? Elárulom a nagy titkot: neki ugyan olyan!


De azt persze még megkérdezném, hogy az alomra szoktatást hogy kezdted el? Minden alkalommal mielőtt ürített volna az alomra raktad és ott tartottad, míg nem végezte el a dolgát? Ez ugyanis csak így megy. Figyelned kellett volna rá, hogy 10-ből legalább 9 alkalommal oda ürítsen.

2018. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!