Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy jó a kutyának?

Igy jó a kutyának?

Figyelt kérdés

Baj ha soha nem visszük sétalni a kutyát? Van egy 4 éves kan ,keverék kutyánk. Nincs megkötve , de sétalni se tudjuk vinni mert nagyon hamis. Elég neki ha az udvaron van elengedve?

(Csak akkor van megkötve mikor jön nálunk valaki)


2018. márc. 4. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem jó neki, olyan nincs hogy hamis kutya csak neveletlen. Nem való nektek kutya komolyan mondom.
2018. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem jó!!! Szívtelen állatkínzó vagy!
2018. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem jó neki. Neked se lenne jó ha egész életedet a szobádban kellene töltened. Az nem a kutya hibája hanem a tiétek hogy nem tudjátok megnevelni, mégis a kutya szívja meg azáltal hogy nem teheti ki a lábát a kertből. Ilyenkor kiképző, kutyaiskola, tehát hozzáértő segítségét kell kérni, aztán lehet menni a kutyával sétálni.
2018. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs megkötve !!! Csak max egy héten 1x ( 1-2 órára)


Lehet kutyaiskola lessz a megoldás🤔

2018. márc. 4. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Nevelni kell. A kutyaiskola nem segít egy feszült, levezetetlen energiájú neveletlen kutyán. Először módot találj hogy hogy kivitelezd a napi hosszú sétát. A kertben tudsz gyakorolni vele


Igen nagyon nagy baj. Ez az egyik kiváltó ok. Új ingerek, új szagok, izgalmak kellenek és le kell vezetnie az energiáját.

2018. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen, én írtam meg az előző kérdésednél hogy törvénytelen ha mindig meg van kötve és néha engeditek el, az az elfogadott ha max 1-2 órára van megkötve. Azóta már azt írod hogy csak egy-két óra a megkötés ideje, hogy lefedd magad...:D
2018. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Ha megtudom hol laksz azonnal rád hívom az állatvédőket te ÁLLATKÍNZÓ neked NEM való kutya azt egy 4 éves gyerek is nagyon jól tudja, hogy minden fajta kutyának még a legkisebb mozgásigényűt is min. 3-szor le KELL vinni sétálni akár van kert akár nincs. Ráadásul a séta hiány miatt "neveletlen" azért tettem idézőjelbe, mert nem neveletlen hanem mozognia KELL. A kutyát NEM szabad megkötni! Te tiszta elmebeteg vagy! Szörnyűek az ilyen emberek! Én NEM tartok kutyát, mert nem tudnám sétálni vinni én se és nem is azért tartok állatot, mert "Jajj, de cuki!". Hihetetlenül buta és szívtelen ember vagy! A MINDEN EGYES NAP LE KELL VINNI TÖBBSZÖR SÉTÁLTATNI ÉS CSAK AKKOR TARTUNK ÁLLATOT, HA KITUDJUK ELÉGÍTENI AZ IGÉNYEIT!!! Őrült állatkínzó vagy ennél még a kóbor kutyáknak is jobb, mint annak szegény kutyának! Undorító vagy hányok tőled!
2018. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom de eddig láncon volt tarva ( tavalyig) mivel a szomszédom kutyája volt és itt nem tiltja a törvény !

Most próbálunk neki jobb életet biztosítani . Minket nem harap mivel sokszor adtunk neki enni , a végen valahogy rávetük öket hogy adjak nekünk mert ez már nem megoldás!

2018. márc. 4. 17:08
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem érdemes ebbe a helyzetbe beletörődni, el kell kezdeni nevelni és szocializálni a kutyát. Eleinte érdemes ehhez kiképző segítségét igénybe venni, ha harapós (ami abból adódik, hogy nem volt eddig szocializálva, nevelve - ezen lehet változtatni!).
2018. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem . Mindenképp beszelünk ,,egy hozzáértővel "

Köszönöm mindenkinek aki a kérdésre válaszolt ! En sosem tenném szegény kutyust láncra , szerintem a kutyák nem ezt érdemlik csak azért mert sok ember elrontja öket!!!

2018. márc. 4. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!